zichzelf geen rust :l geslaagd PZC Maandag 29 december 2008 31 Mannentoernooi De mannenfinale van het na tionaal ranglijsttoernooi (twee sterren) werd gistermiddag gewonnen door Mark de jong. De als eerste geplaatste Rot terdammer versloeg de uit Hilversum afkomstige Nicky Reijnders met 6-0 6-4. Reijnders, die de nummer vier van de plaatsingslijst was, was vorig jaar ook al finalist in de TSI-hal in Goes. Toen verloor de Noord-Hollander van Roy Bruggeling. Ook toen pakte hij maar vier games: 6-2 6-2. - De Jong had zaterdag de eind strijd bereikt door Ivo Noorlan- der in de halve finales te klop pen met 6-3 6-1. Reijnders zorgde ervoor dat er geen Zeeuw in de finale stond. In een miraculeuze wedstrijd versloeg hij de in Wemeidinge woonachtige Frank Clausing. - Clausing, die als tweede geplaatst was, kwam in het duel met 6-0 2-0 voor. Bij de creatieve 'linkspoot' lukte alles, hij stuurde zijn tegenstander compleet het bos in. Maar Reijnders gaf zich niet gewon nen en pakte de tweede set met 6-4. De beslissende derde set trok hij met 6-3 naar zich toe. - Mark de Jong stond gistermid dag ook nog in de dubbelfi- nale. Met zijn partner, Stefan de Jong, verloor hij van Boy Vergeer en Ivo Noorlander. De partij was spannend en werd in drie sets beslist: 7-6 3-6 7-6. maanden niets doe", zei Van Har- tingsveldt. Kunst: „Als ze te vroeg weer begint, bijvoorbeeld al na zes weken, kan het verergeren." Van Hartingsveldt dacht echter niet eens aan zes weken rust. Zelfs niet aan een week of een dag rust. Ze wilde na twee uur rust gewoon weer de baan op. „Ik wil heel graag de dubbelfinale nog spelen. Ik geef niet graag op en wil het in elk geval een paar games probe ren." En dus stapte de geblesseerde ten- WJ Suzanne van Hartingsveldt kan haar finale in het enkelspel niet afmaken vanwege een schouder blessure, maar wint later wel de eindstrijd in het dubbelspel. nisster om kwart over drie, tweeënhalf uur na haar opgave, ge woon weer de baan op. Ze zou wel zien hoe ver ze met Tessy van de Ven zou komen tegen Elja en Vro- ni van Berlo. „Ik hoop dat ik mijn forehand niet zo veel hoef te ge bruiken." Maar wie verwacht had dat Van Hartingsveldt weer zou opgeven, kwam bedrogen uit. De Beveland- se beet op haar tanden en verweer de zich kranig. Ze kon op slechts veertig procent serveren, maar in de rally's kwam ze goed mee. Zelfs met haar forehand sloeg ze enkele mooie passeerslagen. Daarnaast ving haar partner Van de Ven veel vliegen voor haar af De partij eindigde in 6-0 6-2. Van Hartingsveldt, die geen enkele keer werd gebroken, en Van de Ven waren verbaasd over de simpele overwinning. Maar de twee tegen standsters, die in de halve finales nog te sterk waren voor Mirte de Bakker en Frederique van de Vel de, sloegen gistermiddag dan ook bijna geen enkele bal goed. Ze maakten bijzonder veel onnodige fouten. Eigenlijk moest Suzanne van Har tingsveldt aan het einde van de middag óók nog de eindstrijd van het gemengddubbel spelen, samen met André van der Bijl. Maar die partij liet ze wel wijselijk aan zich voorbij gaan. Daardoor pakten Ma- rilien de Vries en Bas van der Valk de titel. naar de zege sprinten. Mariska Huisman' werd tweede, voor Chris Witty. Het succes van Elma werd even la ter dunnetjes overgedaan door broer Bob. Die won de mannen- wedstrijd over ïoo ronden. De Vries maakte deel uit van een groep van zeventien, die het pelo ton na zestig ronden op een ron de achterstand zette, In de sprint bleef de leider van de strijd om de Essent Cup, die zijn tweede sei zoenszege behaalde, Sander Kinga en Roy Boeve voor. De Vries genoot van zijn zege. „Dit is veel mooier dan winnen op kunstijs", zei hij. „Ik heb Elma nog net zien winnen. Dat was een mooie inspiratie voor mij." „Wat dat betreft hebben wij ons imago tegen: dat van meiden in strakke badpakken die zo'n rare cap dragen. Wellicht kan ons imago sexier. Maar met dat soort dingen hou ik me niet bezig." Alette Sijbring won deze zomer goud met de Nederlandse waterpolosters. In De Pers. „Ook al ben ik stil, dan ben ik nóg aanwezig. Ik kan op een ver jaardag binnenkomen, compleet mijn mond houden en toch weet men dat ik er ben." Scheidsrechter Roelof Luinge in het weekblad Voetbal In ternational. „Als je op de bank ligt met een wijntje er bij, en je wordt voor de eerste keer geconfronteerd met een enquête op televisie over Van .Marwijk, dan denk je: wat is dit?" Bert van Marwijk over zijn aanstelling als bondscoach van het Nederlands Elftal. In De Volkskrant. „Ik heb mijn slechte momenten. Daar heb ik John Metgod voor als mijn klankbord. John is een gekke Nederlander. Hij is altijd scherp." Tony Adams, manager van Portsmouth, over zijn assis tent, lohn Metgod. In The Observer. „Op een gegeven moment begon dat toch te wrikken met mijn loopbaan als scheidsrechter. Als er in de bosjes een lijk wordt ge vonden kun je moeilijk zeggen: laat maar liggen, want Pieter moet fluiten." Scheidsrechter Pieter Vink combineerde het fluiten in het begin met een parttime baan bij de politie. In Scheids! Achteruitkijkspiegel in loterij voor Beije Arjan Beije oogstte vorig jaar verbaasde blikken toen hij het laatste deel van de Zeeuwse foistmarathon achteruitlopend aflegde. De atleet uit Burgh-Haamstede had veel last van spierpijn en ontdekte dat hij daar achter uitlopend het minste last van had. Veel toeschouwers dach ten destijds dat Beije het hele traject zo had afgelegd. Mis schien kan hij het komend jaar, op 3 oktober, eens probe ren. Beije won zaterdag na af loop van de Aagtekerkerun in de verloting een praktische prijs: een achteruitkijkspiegel. Familie IJsebaert vult het podium I ngrid IJsebaert liep zaterdag I zo trots als een pauw rond op het complex van de voet balvereniging Axel. Niet om dat ze bij de Eindejaarscross op één van de afstanden de snelste was geweest. Nee, ze was niet eens één van de deel neemsters. Wel had ze de vol le aandacht voor haar doch ters die meeliepen op de kort ste afstand. En die meiden lij ken het talent van hun moe der te hebben. Het erepo dium werd bij de vrouwelijke deelnemers gevuld door de fa milie IJsebaert. Sara, Maaike en Eva IJsebaert eindigden op de plaatsen één, twee en drie. RUG Vuurwerk bij training FC Utrecht Een groep van zo'n vijftig supporters van FC Utrecht heeft zaterdagmor gen tijdens de training vuur werk afgestoken. Volgens de website van de club wilde de fans hiermee hun steun uit spreken richting de spelers. FC Utrecht kende een roerige week na het ontslag van trai ner Willem van Hanegem. De supporters spraken tij dens de training met voorzit ter Jan Willem van Dop en aanvoerder Gregoor van Dijk. „Ik heb het gevoel dat de sup porters positief achter de club staan", aldus Van Dop. Toilet voor ingang van het stadion Supporters van SC Heeren veen hebben voorafgaand aan de derby tegen FC Gro ningen een blauw geverfd toi let met bidetfunctie geplaatst voor de hoofdingang van het stadion. De actie is een ludiek protest tegen het verbod dat de Friese fans kregen opge legd om een sfeeractie met spandoeken en vlaggen in het uitvak te organiseren, on danks dat deze brandveilig zouden zijn. Vorig seizoen brak tijdens Groningen-Ajax brand uit op de noordtribune van de Euroborg, nadat enke le toiletrollen, die bedoeld wa ren als sfeeractie, vlam vatten. WHÊSÊMBÊ/tSÊtÊÊSÊi Elma de Vries is niet voor niets van Heerenveen naar Haaksbergen gereden. Ze wint de marathon op natuurijs. foto Erik van 't Woud/ANP De olympische schaatsbaan van Vancouver was dit weekein de voor het eerst het decor van een officiële schaatswed strijd. Shannon Rempel bleek tijdens de Canadese afstandskam pioenschappen op de Richmond Oval de sterkste op de 500 meter en pakte daarmee de eerste prijs die ooit vergeven werd op de olympische baan. Er keken circa 1200 schaatsfans naar de wedstrijden. Dit tot verbazing van de schaatsers. „Dit is volgens mij de eerste keer dat er publiek kwam bij een Canadees kampioenschap", sprak een bedupsde Rempel. In maart worden op dezelfde locatie de wereldkampioenschap pen afstanden gehouden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63