Van Hartingsveldt gun Weekeinde Elma de Vries dubbe Flikweert krijgt koekje van eigen deeg in finale open toernooi 30 Maandag 29 december 2008 pzc Wolfert wint in Goes hoogste categorie bij de vrouwen. door Sven Bakker GOES - Het gebeurt eigenlijk zel den of nooit dat tennisser Mart Flikweert wordt afgetroefd op zijn specialiteit. Zeker niet op Zeeuwse bodem. Bij het Zuidwest Lease Kersttoernooi kwam het er toch van. In de finale van de 3-categorie bij het mannenenkelspel had de twin tigjarige Flikweert uit Breskens ie mand tegenover zich die nog har der en met nog meer power sloeg dan hij. Evert Pluk was na Flik weert als tweede geplaatst, maar toonde gisteren in de eindstrijd aan toch net iets beter te zijn dan de Zeeuws-Vlaming. Het werd 6-3 6-7 en 10-7 in de supertiebreak voor Pluk. „Ik had eigenlijk de hele wedstrijd het gevoel dat hij net iets beter was dan ik", zei Flikweert. „Daar om ben ik toch tevreden dat ik er nog een supertiebreak van kon ma ken." In het» nationaal ranglijsttoernooi werd Flikweert al in de eerste ron de uitgeschakeld, mede door een minder gunstige loting. En dus kon hij al zijn zinnen op de 3-cate gorie zetten. „Het gevoel van een goed toernooi overheerst. Ik ging per ronde beter spelen en groeide echt in het toernooi." Helaas voor Flikweert kwam hij in de finale een betere speler tegen. Mandy Wolfert uit Sluiskil pakte bij de vrouwen de titel in de 3-cate- gorie. De achttienjarige tennisster pakte met 2-6 7-6 en 10-5 dé winst tegen Susanne Lodewijks. Net als Flikweert werd ook Wolfert in de eerste ronde van het NRT uitge schakeld. In de vijfde categorie bij de vrou wen was het de beurt aan de Zeeuwse jeugd. Laurelle van Til burg uit Arnemuiden en Esmee Vleugel uit Wemeldinge doen in Goes ook mee aan het jeugd toer nooi (met morgen de finales), maar stonden in de finale bij de se nioren ook tegenover elkaar. De als eerste geplaatste Van Tilburg verloor in de poulefase nog in de supertiebreak van Vleugel, maar in de eindstrijd was het toch Van Til burg die met 6-3 6-4 won. Frank Clausing verloor in Goes tweemaal in de halve finales bij het nationaal ranglijsttoernooi, zo wel in het enkelspel als in het dub belspel. Toch stond de Wemeldin ge r niet helemaal met lege handen dit weekeinde. Want bij het Cees Kole Sjoemeltoernooi in Kapelle won Clausing samen met Menno* Kole de hoogste categorie van het mannendubbelspel. In de finale trof Clausing Harold Schipper, met wie hij in Goes samen dubbel de. Schipper dubbelde in Kapelle met Pascal van Driel en samen ver loren zij met 5-7 van Cla»sing en Kole. Het gemengddubbelspel werd ge wonnen door leantien van den Dries en Jeroen Bakx. Zij versloe gen in de finale Emerance van Wingen en Marlon Wisse met 7-5. Het gemengddubbelspel 7, dat met 45 koppels de grootste categorie was, kwam op naam van Rosalie Boone en Joep Boonman. |TI Op de finaledag van het Zuidwest Lease Kersttoernooi wordt Mart Flikweert in de finale vati de 3-ca- tegorie verslagen. Wolfert wint de sterkste klasse bij de vrouwen. uit PAARDENSPORT Mechelen. Memorial Eric Wauters, Vlaande- rens Kerstjumping. Prijs Zangersheide, na barrage: 1 Voorn (Ned) Audi's Gestion Pria- mus Z 0-36,38. 2. Smolders (Ned) Exquis Po- werfree 0-37,64, 3. Melchior (Bel) Levisto Z 0-38,84' 10. Pals/Moujik de Sohan 4-41,76. Kür op muziek, kwalificatie wereldbeker: 1. Cornelissen (Ned) Parzival 79,65 procent, 2. Van Grunsven (Ned) IPS Painted Black 78,40, 3. Minderhoud (Ned) Exquis Nadine 77,90, 4. Haazen (Ned) Nartan 75,15' 5. Van Ingelgem (Bel) Withney van 't Genthof 73,80' 14. Zweistra/Hexagon's Orthello 66,95. Stand WB: 1. Minderhoud 62 punten, 2. Cornelissen 60, 3. Christa Laarakkers (Ned). TENNIS Goes. Nationaal ranglijsttoernooi. Finales. Mannenenkelspel: M. de Jong-N. Reijnders 6-0 6-4 Vrouwenenkelspel: S. van der Sar-S. van Hartingsveldt 6-4 opg. Mannendubbel spel: I. Noorlander/B. Vergeer-M. de Jong/S. de Jong 7-6 3-6 10-8. Vrouwendubbelspel: S. van Hartingsveldt/T. van de Ven-E. van Berlo/V. van Berlo 6-0 6-2. Gemengddubbelspel: M. de Vries/B. van der Valk-S. van Hartingsveldt/A. van der Bijl w^>. Goes. Zuidwest Lease Kersttoernooi. Finales. Mannenenkelspel. HE3: E. Pluk-M. Flikweert 6-3 6-7 10-7. HE4: P Felius-O. Molopodis 7-6 4-6 10-6. HE5: M. Suykerbuyk-T. van Gooi 6-2 6-3. HE6: A. Conijn-J. Satolli 7-5 6-2. Vrouwen enkelspel. DE3: M. Wolfert-S. Lodewijks 2-6 7-6 10-5. DES: L. van Tilburg-E. Vleugel 6-3 6-4. DE6: K. de Nooijer-N. van de Zande 3-6 6-3 17-15. Mannendubbelspel. HD4: P. Boot/T. Ie Clercq-B. Bosmans/J.P. Schalken w.o. HD5: L. Bendele/B. Mulder-P. van Hoeve/R. van der Meijden 6-3 6-2. HD6: N. Samijn/E. Ver- meulen-R. de Klerk/R. de Klerk 4-6 7-5 10-4. Vrouwendubbelspel. DD4: L. Boeren/M. Wij nen-K. van Beers/j.C. Mol 6-2 6-3. DD6: L. van Ederen/K. de Nooijer-I. Gijzen/W. Gijzen 6-2 6-3. Gemengddubbelspel. GD4: M. Wijnen/J.P. Schalken-E. Toorenaar/S. de Leeuw 3-6 6-3 10-5. GD5: S. van Seeters/D, van See- ters-V. Corré/R. Alders 6-4 7-6. Kapelle. Cees Kole Sjoemeltoernooi. Finales. HD1/2/3: F. Clausing/M. Kole-P. van Driel/H. Schipper 7-5. HD5: D. Breure/B. Ruisaard-J. Pijpelink/R. Struijk 7-4. HD6: R. Back/W. Veld- hoen-H. van Sabben/H. Wijnands 10-4. Vrou wendubbelspel. DD1/2/3: J. Bruijnzeel/J. van den Dries-C. Davidse/B. de Waele 6-3. DD5: J. Ganseman/E. Smits-C. Dagevos/S. Duijnhouwer 6-3. DD6: C. van de Pas/R. Veerhoek-M. van Driel/I. Snoeck 8-2. Gemengddubbelspel. GD3/4: J. van den Dries/J. Bakx-E. van Wingen/M. Wisse 7-5. GD5: H. Rombout/R. Struijk-M. Ridderikhoff/R. Aarts 7-3. GD6: A. Walhout/K. van den Engel-S. Visser/M. Koole 7-2. Burgh-Haamstede. Nieuwjaarstoernooi Scel- veringhe. Mannendubbelspel. HD6: A. van der Have/J. van der Have-P. den Hollander/R. de Ries 9-8, A. van der Have/J. van der Have-C. Eijzenga/F. Weststrate 11-7, E. Neijenhuis/F. Verspeek-M. Quist/L. Verhage 10-6, P. van Burg/R. Vermeulen-F. Dorchain/E. Hogendoorn 10-3, P. Renger/P. Roggeband-D. Bezuijen/M. Holm 9-6, G. Slingerland/E. Visser-L. Bakker/G. Boekholt 14-1. Vrouwendubbelspel. DD6: I. Hoogervorst/I. Kik-J. van Dogger/D. van der Horst 8-5. Gemengddubbelspel. GD6: B. Stigter/H. Linders-J. Lekkerkerk/E. Valk 10-7, J. Valk/H. van Eijck-L. Verzijden/C. Marcus 10-3,1. Kik/G. Jansen-G. Hols/R.Vermeulen 12-6. WIELRENNEN Veldrit Diegem. Superprestige. 1. Stybar (Tsj) 1.00.44, 2. Vantornout (Bel) 0.08, 3. Nys (Bel), 4. Al (Ned), 5. Wellens (Bel) 0.39. Torhout. Sylvestercross. 1. Vantornout (Bel), 2. Bianco (Ita) 0.13, 3. Berden (Bel) 0.28, 4. De Knegt (Ned) 0.34, 5. Ausbuher (Tsj) 0.48. Apeldoorn. NK baan. Mannen, keirin: 1Schmidt, 2. Mulder, 3. Yo- rick Bos. Puntenkoers: 1. Stroetinga 65, 2. Schep 51, 3. Vermeulen 39. Vrouwen, 500 m: 1. Kanis 34,667, 2. Ronner 36,878, 3. Stoelwinder 38,638. Scratch: 1 Wild, 2. Van Dijk, 3. Van Hage. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Suzanne van Hartingsveldt speelt tegen het advies van haar fysiotherapeut in de finale van het dubbelspel. Samen Op opgave in finale enkelspel volgt winst in eindstrijd dubbelspel. door Roeland van Vliet goes - Het moet gisteren één van de vreemdste dagen uit het tennis- leven van Suzanne van Hartings veldt zijn geweest. De 26-jarige in woonster van Kapelle gaf in de en- kelfinale van het Goese nationaal ranglijsttoernooi op met een schouderblessure, maar won goed drie uur later wel doodleuk de dub- belfinale. Het was duidelijk voor Van Har tingsveldt: de vele partijen op het Zuidwest Lease Kersttoernooi eis ten op de slotdag hun tol. De num mer 12 van Nederland kwam uit in het enkel-, dubbel- en gemengd dubbelspel. Daardoor speelde ze, voor ze aan haar eerste finale be gon, al zeven wedstrijden. In haar achtste duel van het driesterren- toernooi, waarin ze tegenover de tien jaar jongere Sabine van der Sar stond, ging het mis. Van Hartingsveldt, die maar één keer in de week traint en bedui dend minder fit is dan Van der Sar, kwam nog wel met 4-0 voor. „Ik sloeg de ballen lekker en had al les onder controle," Toen gooide haar rechterschouder roet in het eten. De Bevelandse had geen kracht meer in haar slagarm en kon dus ook nauwelijks meer ser veren. Van der Sar zag haar kans schoon en trok de eerste set nog met 6-4naar zich toe. De thuisspeelster liet zich vervol gens in de kleedkamer behandelen door de Goese fysiotherapeut An ton Kunst, maar keerde niet meer terug voor het tweede bedrijf „Het ging echt niet meer. Ik kon geen druk meer zetten", zei Van Hartingsveldt. „Het blijkt dat ik mijn schouder compleet kapot ge slagen heb." Kunst, bij wie de Bevelandse enke le jaren geleden ook al aanklopte met schouderproblemen, consta teerde een scheurtje in het schou derkapsel. Destijds moest Van Har tingsveldt geopereerd worden, nu adviseerde Kunst de tennisster om rust te nemen. „Hij wil dat ik zes Schaatsster verdient EK-ticket én wint marathon Haaksbergen. door Marielle Verstegen haaksbergen - Als het goed gaat, kun je alles. Geen vermoeidheid, geen zere benen. Elma de Vries kent het gevoel. Gisteren reed ze van Heerenveen naar Haaksber gen in een superversnelling. En een paar uur na haar tweede plaats op het NK allround pakte de overwinning bij de eerste mara thon op natuurijs. Bij De Vries (25) lukt alles deze da gen. „Dat idee had ik vandaag wel. Ik stapte hier het ijs op en het voelde meteen super. Ik reed en het ijs voelde top. Het was ver trouwd." Om twee minuten over zeven werd De Vries gisteravond afgele verd bij de ijsbaan, waar het toen al bijzonder druk was. Veel oranje mutsen, een dweilorkest en erw tensoep. De winter is met de komst van vorst weer echt begon nen in Nederland. De organisator IJSCH in Haakber- gen had speciaal even op De*Vries gewacht, ze was nog op tijd voor de start, „ik stond al te trappelen bij de huldiging in Thialf Ik dacht schiet nou op." De Vries' weekeinde was met het ticket voor het EK allround al dub bel en dwars geslaagd, toch wilde ze er graag bij zijn in Haaksber gen. „Ik schaats marathons en dit is de eerste op natuurijs. Daar moet je gewoon bij zijn. Mara- thonschaatsen is mijn beroep en de langebaan doe ik erbij, maar dat zal straks wat anders gaan wor den." Tijd voor een warming-up was er gisteravond niet meer. Maar die had de Meppelse al gehad. Het NK allround bleek een prima voor bereiding. „Ik was lekker warm ge reden", lacht ze. Veel moeite kost te de rondjes over het perfecte ijs- vloertje in Haaksbergen dan ook niet. Natuurlijk zat De Vries ook bij de kopgroep, die een rondje pakte. Broer Bob had zijn schaat sen toen al aan en keek vanaf de kant toe. Hij zag zijn oudere zus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62