in trek bij suïcide PZC Maandag 29 december 2008 j 5 Politieagenten schermen met doeken de plaats af op het spoor waar iemand zojuist een einde aan zijn leven maak te. foto Koen van Weel/CPD makkelijk toegankelijk is, kan ie mand al snel voor de trein sprin gen. Vaak is dat een impulsief be sluit." Spoorbeheerder ProRail en de NS concludeerden een paar jaar geleden al dat het probleem een betere aanpak verdient. Samen met wetenschappers en de Ivonne van de Ven Stichting, een particu liere organisatie die zich inzet om suïcide te voorkomen, werden der tien 'hotspots' in kaart gebracht om proeven te beginnen. Meest voorkomende maatregel was het plaatsen van stevige metalen hek ken langs het spoor in de buurt van psychiatrische instellingen. Volgens Kerkhof heeft dat bij psy chiatrisch ziekenhuis De Grote Beek bij Eindhoven al tot succes ge leid. Het aantal zelfdodingen in die buurt is sterk afgenomen, maar dat komt mede doordat een gelijkvloerse spoorwegovergang is vervangen door een viaduct. Daar naast zijn bomen en struiken in de buurt van het spoor verwij derd, zodat de machinist eerder kan afremmen. Op één plaats wordt sinds dit voorjaar geëxperi menteerd met een felle lamp die door een bewegingssensor aangaat zodra iemand te dicht bij de rails komt. Het moet degene die voor de trein wil springen zodanig af schrikken dat die afziet van zijn daad. Toch is het effect van de proeven niet in de landelijke cij fers terug te zien. Dat verbaast Kerkhof niet. Er kan volgens hem 'nog véél meer worden gedaan'. Maak van veel meer spoorwegover gangen een tunnel of brug, advi seert hij. „In Frankrijk is nooit suï cide op het spoor, omdat overal langs de hogesnelheidslijnen hoge hekken staan." Ook de Ivonne van de Ven Stich ting, betrokken bij de opzet van de proeven, is kritisch. „We moeten nu doorpakken", zegt secretaris Age Niels Holstein. Kerkhof pleit voor maatregelen, zoals 'schrikver- lichting' en videobewaking. Jongen bewaart 250 kilo vuurwerk OOSTERHOUT - Een i6-jarige jon gen uit Oosterhout heeft zijn slaap kamer als opslagplaats voor verbo den vuurwerk gebruikt. Er lag 250 kilo. Dat maakte de politie giste ren bekend. Behalve het verboden vuurwerk vond de politie op de slaapkamer ook een groot arsenaal vuurwerk- dummy's en een lanceerrek voor mortierbommen. 'Viswijzer vervangen door beter vislabel' SCHEVENINGEN - De overheid en visserijsector moeten betrokken worden bij het opstellen van een onafhankelijk vislabel voor consu menten. Volgens de Stichting We tenschappelijk Natuur en Milieube leid tonen vangstquota aan dat het beter gaat met de visstanden dan milieuorganisaties zeggen. Enkele soorten zouden onterecht op de rode lijst van de Viswijzer staan. Man overleden na vechtpartij in café NUNSPEET - Tijdens een vechtpartij in een café in Nunspeet is zaterdag avond een 31-jarige man uit die plaats om het leven gekomen. De man werd neergestoken. De poli tie hield later een 49-jarige plaats genoot aan. Het slachtoffer en de verdachte hadden eerder op de avond ruzie in een eetgelegenheid. Later troffen zij elkaar weer in het café, waar de zaak escaleerde. Duizenden keken naar 'Man Bijt Hond' HILVERSUM - De marathonuitzen ding van het programma Man Bijt Hond heeft zaterdag gemiddeld tus sen de 38.000 en 280.000 kijkers getrokken. Dat bleek gisteren uit cijfers van de stichting Kijkonder zoek. Het programma vierde met de (bijna) nonstop-uitzending van zestien uur het 10-jarig jubileum. De uitzending, die even na mid dernacht begon, duurde tot vier uur zaterdagmiddag. Jan Marijnissen foto ANP Marijnissen niet terug als Kamerlid HILVERSUM - SP-Tweede Kamerlid jan Marjjnissen denkt niet dat hij na de komende verkiezingen nog deel zal uitmaken van het parle ment. Dat zei hij zaterdag in het radioprogramma TROS-Kamer- breed. Marijnissen trad eerder dit jaar om gezondheidsredenen terug als fractievoorzitter, een functie die hij veertien jaar vervulde. In combinatie met 2-jarig Hi 30 abonnement (incl. 240 belmin 480 sms)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5