PZC 25 Voorspoed maakt AZ ook niet gek ft HALFORDS SUPER 145.- 26 30 en 31 Klaas-Jan Huntelaar uitgezwaaid door Ajax-publiek Van Hartingsveldt moet opgeven in finale enkelspel Maandag 29 december 2008 Tip? sport@pzc.nl 1§§ 1 V v 'w fc ÊÉ1 Graziano Pellé juicht na zijn winnende goal voor AZ, uit een rebound na een schot van Dembele. foto Paul Vreeker/ANP Louis van Gaal rekent zich nog lang niet rijk met wintertitel. door Ruud Ramler alkmaar - AZ gaat er halverwege de competitie in de eredivisie als stabiele koploper een paar dagen tussenuit. In de hoop dat de mees te punten, minst gepasseerde ver dediging en op één na productief ste aanval van dit moment straks kunnen worden ingeruild tegen het landskampioenschap. De ï-o-zege op NEC, dankzij het eerste competitiedoelpunt van de Italiaan Graziano Pellé, zorgde voor een prettig afscheid van een kalenderjaar dat met zoveel hoon was begonnen. Maar waar eerder niemand van slag raakte toen het goed fout ging, maakt ook deze po sitieve momentopname geen gek te los in Alkmaar. „Het is mooi dat we nu bovenaan staan, we kopen er alleen nog niets voor", verwoordde aanvoer der Stijn Schaars het algemene ge voel in de kleedkamer. „Winterkampioen zegt me niets", sprak Louis van Gaal. „We zijn drie punten los van de nummer twee, Ajax. Dat geeft wél een prettig gevoel", nam de coach niettemin opgewekt afscheid van de eerste helft. In de wetenschap dat de koning die gisteren werd gekroond nog een rijk mist om over te regeren. De feiten spreken weliswaar voor zich. Nu al benadert AZ het pun- tenaantal waar vorig seizoen een hele competitie over werd gedaan. En de ploeg kan weer leunen op |^l AZ wint dankzij de eerste goal van Graziano Pellè met 1-0 van NEC, maar laat zich niet gek maken nu het als koploper de winterstop ingaat. spitsen die niet alleen vermoede kwaliteiten hebben om wedstrij den te beslissen oiaar ze nu ook wekelijks aanspreken. In de rug ge steund door een solide defensie die gisteren voor de achtste keer op rij de nul koesterde. Al met al zorgde dat voor een eer ste competitiehelft die AZ weer aanzien gaf in de eredivisie. De struikelpartij over de drempel van een nieuw seizoen was nog lach wekkend. Het vervolg leverde daar na steeds meer ontzag op. Zo bleef NAC-spits Matthew Amoah met zijn twee treffers op de openings dag bij voorbeeld de enige buiten staander die op Alkmaarse bodem mocht juichen. Zelfs de situaties waarbij tegenstan ders ook maar de kans kregen om toe te slaan werden spaarzaam. „We zijn heel stabiel geworden", zag Louis van Gaal. „En raken ook niet meer van slag als het lang ge lijk blijft. Omdat we nu het vermo gen hebben beslissingen af te wachten." Niet alleen uit de mond van de trainer klinkt zelfvertrouwen, ook in het veld staat de borst bij AZ weer vooruit. „Dat lijkt me ook lo gisch als je zelf blijft winnen", zegt aanvoerder Schaars. Marianne Timmer door liesblessure geveld heerenveen - Marianne Timmer heeft een scheur in de lies opgelo pen. De schaatsster van DSB kan zeker zes weken niet actie komen en mist daardoor volgende maand de nationale en wereldkampioen schappen sprint. Timmer kreeg begin deze maand bij de wereldbekerwedstrijden in China voor het eerst last van de lies. Het leek aanvankelijk beter te gaan, maar vorige week vererger den de klachten. Na onderzoek werd een scheur van vijftien centimer in de lies ge constateerd. „We hopen dat ze de skate-ofF nog haalt voor de wereld bekerwedstrijden", zei haar coach lac Orie, „maar daar is nog niets over te zeggen." Via de wereldbe ker kan Timmer zich nog plaatsen voor het WK afstanden. Bogstra wordt nieuwe trainer van Sluiter rotterdam - Tjerk Bogtstra gaat vanaf het nieuwe jaar tennisser Raemon Sluiter trainen. De oud-Daviscupcaptain zal vooral in de eerste maanden de 30-jarige Sluiter intensief bijstaan. Sluiter maakte eind november be kend dat hij na bijna een jaar afwe zigheid terug wil keren op het hoogste niveau. „Hij heeft een trai ningsachterstand en zal de eerste maanden hard moeten werken om die goed te maken. Ik zal hem dagelijks begeleiden", aldus Bogstra, die tijd over heeft nadat zijn pupil Martin Verkerk begin de ze maand afschei nam van het top- tennis. Toernooien zijn voorlopig nog niet aan de orde. „Ik denk dat hij in april zijn comeback kan ma ken", aldus Bogtstra. Croenewold mag van bond toch naar EK heerenveen -'Schaatsster Renate Groenewold mag over twee weken meedoen aan de Europese kam pioenschappen allround in Hee renveen. De KNSB besloot de rijd ster van TVM gisteren een aanwijs- plek te geven. Groenewold was bij het NK all round gediskwalificeerd op de af sluitende vijf kilometer, die ze wel als snelste had afgelegd. Zonder diskwalificatie zou ze als tweede zijn geëindigd. De KNSB besloot haar daarop toch een ticket voor het EK te geven. Naast Groene wold doen ook Ireen Wüst, Elma de Vries en Paulien van Deute- kom, de nummers een tot en met drie van het NK, mee aan het EK. v-,. pagina 33: Kramer komt op gelij- ke hoogte met Verkerk Navigatiesysteem 'NEW ONE V4' Allernieuwste model. Nu tijdelijk met gratis accessoires Ook verkrijgbaar met kaarten van Europa voor 175.- EU O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57