Wegenwacht rekent weer op topdrukte Trein blijft Kind sterft op skipiste Ongeval tijdens circusact 'DNB blokkeerde verkoop Icesave' A. Drugsactie: 17 man vast PZC Datenin jeregio PZC Jaarboek 2008 4 Maandag 29 december 2008 PZC Veel bedrijfswagens rijden vandaag voor het eerst in vorstperiode. UTRECHT - De ANWB verwacht vandaag opnieuw topdrukte voor de Wegenwacht. Net als in het af gelopen weekeinde stuurt de dienst extra auto's op pad om ge strande automobilisten te helpen. De vrieskou bezorgde zaterdag en gisteren duizenden autobezitters problemen. De meest voorkomen de euvels waren vastgevroren por tieren en handremmen en daar naast accu's die het hadden bege ven zodat de auto's niet meer kon den worden gestart. De Wegenwacht beleefde vooral zaterdag topdrukte. De dienst kwam 6.600 keer in actie tegen drieduizend keer normaal. De ANWB zette 295 wegenwachters in, veertig meer dan gebruikelijk. In de vier grote steden stuurde de Wegenwacht de 'accuservice' op pad. Dat zijn specialisten die zich alleen bezig houden met startpro blemen. Ook gisteren had de Wegenwacht het druk. De medewerkers rukten zo'n vijfduizend keer uit: bijna twee keer zoveel als op een norma le zondag. Voor wie zijn auto thuis niet aan de praat kreeg liep de wachttijd op tot een uur. Voor vandaag rekent de ANWB opnieuw op extra werk, ook al is moeilijk te voorspellen hoeveel au to's er de weg op gaan. „Veel men sen zullen waarschijnlijk nog vrij hebben", aldus een woordvoerder van de ANWB. „Aan de andere kant gaan mogelijk wel weer veel bedrijfswagens rijden en die heb ben toch een tijd stil gestaan." Volgens hem is de topdrukte teke nend voor de eerste vorstperiode van het jaar. De combinatie van een zwakke accu, de vrieskou en een paar dagen stilstaan bezorgt veel automobilisten startproble- PW De Wegenwacht verwacht van- daag opnieuw topdrukte. Afgelo pen weekeinde moest de hulp dienst bijna 12.000 keer uitruk ken vanwege de vorst. BETTMERAIP - Een Nederlandse jongen is zaterdag bij een ski-onge luk in Zwitserland om het leven gekomen. De 7-jarige was volgens de politie op de Bettmeralp op PETER weg naar een restaurant. Door nog onbekende oorzaak botste hij ach terop een pistevoertuig. Het kind stierf op de plaats van het ongeval. ADVERTENTIE VAN DE DAG Leuke, vlotte, goed uitziende vrouw 52, zelfstandige onderneemster, zkt maatje voor t' leven 45-60, om samen leuke dingen te doen. 0900-0401117 Postbus; 100537 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagin deze week of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeien 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400018 of email naar datcninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt met met ten analoge telefoon. He zee;-... becïin ^ij nu o«H not OEN HAAG - Een act met motoren van het Groot Kerstcircus Den Haag is gistermiddag de mist in ge gaan toen een van de artiesten in een stalen bol tegen zijn collega's botste. Eén stuntman werd per am bulance afgevoerd, maar kon na en kele uren het ziekenhuis verlaten. Het ongeluk gebeurde tijdens een optreden van het Braziliaanse ge zelschap Diorio. Vijf personen rijden daarbij ieder op een motor kriskras door een stalen doorzichtige wereldbol, de Globe of Death. Toen ze tot stil stand hadden moeten komen, botste er één - mogelijk door een klapband - tegen andere rijders. AMSTERDAM - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft dwarsgelegen bij de verkoop van de Nederlandse spaarrekeningen van Icesave aan een andere bank. DNB besloot de tegoeden van de spaarders voor de kerst uit te keren, waarna verkoop van de baan was, zei bewindvoer der Marinus Pannevis zaterdag. Volgens hem hadden tien banken serieuze belangstelling voor de 164.000 spaarrekeningen. Verkoop van de bestanden, met 1,6 miljard euro aan spaargelden, zou 5 tot 10 miljoen euro hebben opgeleverd. De opbrengst zou worden ver deeld onder de schuldeisers van Icesave, onder wie de spaarders. „Uiteindelijk werd duidelijk dat DNB geen toestemming zou ge ven", aldus de bewindvoerder. Het aantal zelfdodingen op het spoor gaat maar niet omlaag. Dat is opvallend, want het totaal aantal suïcides in Nederland daalde vorig jaar juist sterk. Maatregelen rond het spoor zijn hard nodig, zeggen deskundigen. door Dylan de Gruijl Op de site Treinver- traginghaters van het Hyves-netwerk wordt wat afge- klaagd. Over sein en wisselstoringen, over uren wachten op een ijskoud perron. En over vertragingen omdat ie mand voor de trein is gesprongen. Onbegrip en afschuw wisselen el kaar af op het forum. „Gisteren was het weer raak", staat er. Maar ook: „Ik heb medelijden met ieder een die zoiets meemaakt. De ma chinist, de persoon zelf, de men sen die vertraging hebben..." Het aantal zelfdodingen op het spoor wil in Nederland maar niet dalen. De Veiligheidsbalans die de Inspectie Verkeer en Waterstaat vandaag publiceert, meldt dat vo rig jaar 193 mensen een einde aan hun leven maakten door voor de trein te springen. Dat is iets meer dan het jaar ervoor en zelfs aan zienlijk meer dan het vijfjaarlijkse gemiddelde van 180 zelfdodingen op het spoor. Het streven van de overheid, spoorbeheerder ProRail en de Nederlandse Spoorwegen om suïcide op het spoor 'perma nent te verbeteren' is in 2007 dus mislukt. En dat is opvallend, want het totaal aantal suïcidegevalien in Nederland daalde wel spectaculair. Vorig jaar pleegden 1.353 mensen zelfmoord, 11 procent minder dan de jaren ervoor. „Dat resultaat is natuurlijk fantas tisch", juicht hoogleraar klinische psychologie Ad Kerkhof die is ge- specialiseerd in suïcide. „Maar het is tekenend dat die trend niet zicht baar is op het spoor. Daar kan nog veel meer worden gedaan. Neder land heeft relatief het grootste aan tal suïcides op het spoor ter we reld." Opzienbarend is dat niet. In het kleine Nederland ligt 6.800 ki lometer spoor waar per kilometer meer treinen overheen rijden dan waar ook in Europa. Er is altijd wel een trein in de buurt. Daar komt bij dat het Nederlandse spoor op veel plaatsen niet is afge schermd; of het moet een platge trapt hekje van gaas en prikkel- draad zijn. Kerkhof: „Iemand die totaal ontredderd en radeloos is, is geneigd zijn leven te beëindigen op een manier die op dat moment voor handen is. Als het spoor dan ROOSENDAAL - De Spoorwegpoli tie heeft zaterdag bij een drugscon trole op het station van Roosen daal zeventien Belgen aangehou den die verdovende middelen wil den uitvoeren. De agenten namen met hulp van drugshonden 150 gram softdrugs in beslag. Eén van de verdachten had ook een vuur wapen en een mes bij zich. Van de zeventien hadden twee personen zo weinig drugs in hun bezit dat ze mochten gaan nadat ze het spul hadden ingeleverd. Nu verkrijgbaar Een prachtig jaaroverzicht van het belangrijkste Zeeuwse nieuws! Het boek bevat honderden nieuwsfeiten, weergegeven in prachtige foto's voorzien van bijschrift. Voor verkoopadressen zie www.pzc.nl/lezersextra www.pzc.nl WWW.HirrjF.NSFDLl.SNfEDERlI.CQM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4