PZC 13 Schutters zijn wachten beu Mannen bedreigen automobilist op A58 14 14 Herdenken met ballonnen IDAAG GEOPE É8.30 TOT Bang Maandag 29 december 2008Tip? beveianden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Lewedorp heeft met Postweg eindelijk een echt dorpshart Oud-Vossemeer loopt ondanks de kou uit voor snerttocht GOES - Tientallen mensen hebben gistermiddag een zogehe- uit Goes. Mensen kunnen hem oplaten om een dierbare te her- ziek. Daarna gingen de mensen naar buiten om hun Licht.je de ten herdenkingsballon opgelaten bij de Grote Kerk in Goes, denken. Dat kunnen ze alleen doen of samen met anderen, zo- lu^ht in te sturen. foto Willem Mieras Die ballon - met de naam Licht.je (speek uit als lichtpuntje) - als gisteren in Goes. Daar werd eerst een herdenkingsdienst is bedacht door uitvaartonderneemster Alexandra Markusse gehouden in de Grote Kerk met onder meer gedichten en mu- ^6^ kijk op www.pzc.nl/bevelanden voor een filmpje Opruiming Nog altijd niet zeker of lawaaisportcentrum bij Bath er kan komen. door Rob Paardekam BATH - Bij de Jachtschietvereniging Zeeland zijn ze het wachten hele maal beu. De club moet een nieu we stek krijgen op het lawaaisport centrum bij Bath, maar dat laat al jaren op zich wachten. „Ondertus sen zitten wij op een veldje met al lerlei beperkingen", zegt voorzitter Lodewijk Polvliet. „Als dit nog lang duurt, gaan we ten onder." De vereniging stond vier jaar gele den haar terrein aan de Grensweg bij Bath af om de uitbreiding van de golfbaan mogelijk te maken. Iets verderop kreeg ze een nieuw veld toebedeeld. Tijdelijk, want de schutters moeten een plekje krij gen op het nieuwe centrum voor lawaaisporten, ten zuiden van de golfbaan, pal tegen de grens met België. Behalve de jachtschietver eniging krijgen ook de karters en de motorcrossers daar een plekje. Polvliet betwijfelt of het er über haupt nog van gaat komen. „Er zijn al zoveel onderzoeken uitge voerd, maar elke keer komen de ge meente of de provincie met iets nieuws. Nu gaan ze weer onder zoeken of de uitstoot van de BASF schadelijk is voor gebruikers van het centrum. Nou ja, zeg. Pal daar naast ligt de golfbaan. Daar lopen toch ook veel mensen?" Polvliet zegt dat de huidige situa tie de vereniging al tachtig leden heeft gekost. Er zijn er nog zo'n honderdtwintig over. „Op ons tij delijke veld kunnen we veel schiet- disciplines niet beoefenen", legt hij uit. „Ook de Senior Games zijn we hierdoor al misgelopen." Wl Het is nog altijd niet zeker of het centrum voor lawaaisporten bij Bath er komt. De Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke spreekt al van een hoofdpijndossier. De Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke spreekt inmiddels over een hoofdpijndossier. Hij bevestigt dat TNO nu de effecten van de Ant werpse industrie en het kanaal op de gebruikers van het centrum on derzoekt. „Daar lopen straks best veel mensen rond", zegt hij. „Dan is het logisch om te bekijken of zij wellicht enig risico lopen." Sinke denkt dat de uitslag van het onderzoek er snel is. „Als hij posi tiefis, kunnen we snel een volgen de stap zetten, maar als hij nega tief is, wordt het echt een moeilij ke zaak." De wethouder zegt geen schatting te kunnen doen van wan neer het centrum er kan zijn. nniji [ii 0«[: 30 DECEMBER geopend van 08.30 tot 20.00 31 DECEMBER geopend van 08.30 tot 17.00 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provindaleweg tussen Vlissingen en Koudekerke) KRUININGEN - De politie heeft zater dagmiddag drie mannen uit Ter- neuzen aangehouden op de A58 ter hoogte van Kruiningen. Het trio, van 22, 28 en 38 jaar oud, had al rijdende een 26-jarige bestuur der uit Rotterdam met een mes be dreigd. Daarvoor hadden de drie mannen de Rotterdammer al diverse malen ingehaald en geprobeerd hem af te snijden. Eén van hen maakte met het mes een stekende beweging. Het slachtoffer belde vanuit zijn bestelauto de politie. Die kon het drietal kort daarna aanhouden. Volgens een woordvoerster van de politie was de Rotterdammer een- willekeurig slachtoffer. Er zou geen band tussen hem en de drie daders zijn geweest. De Terneuze- naren zijn meegenomen naar het bureau en daar verhoord. Hun -mes is in beslag genomen. van de reepe schcenmqde i Papegaaistraat b Goes www.vandereepe.nl ZEEUWSE 2222211 m Tip? redactie@pzc.nl De vijfjarige Bart uit Zoutelande gaat elke dag trouw op visite bij oma )os. Het liefst houdt hij zich daar bezig met knutselen. Toen hij wat aan het kleuren en plak ken was, had hij om het geheel af te maken een stevig stuk kar ton nodig. „Ik ben bang dat ik geen groot stuk karton heb, maar we zullen eens gaan kij ken", zei oma. Na samen wat ge zocht te hebben in de oud-papier opslag werd het al snel duidelijk dat er geen groot stuk karton te vinden was. „Ik was er ook al bang voor", zei oma. Bart keek haar wat merkwaar dig aan en liep vervolgens naar ome Herman en zei: „Oma is bang voor karton!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47