Aagtekerkerun Jonkie Lars Moens beslist finale tussen de 'oudjes' Verrassingen blijven nog uit bij soccertoernooi in Terneuzen Provoost is de beste Zeeuwse dammer 35 Maandag 29 december 2008 PZC S Vlissinger wint hardloopwedstrijd in een recordtijd. door Koen de Vries AACTEKERKE - Leo Francke keek za terdag aan het begin van de mid dag even zorgelijk naar zijn drank voorraad. Zou hij genoeg hebben om na afloop van de Aagtekerke run iedere deelnemer een flesje te kunnen overhandigen? Het lukte, maar veel meer dan de 530 deelnemers aan de door mo torclub De Pekelinge georgani seerde loop hadden er niet moe ten komen. Francke, voorzitter van de plaatse lijke motorclub, liep traditioneel ook mee en kon dus niet zien dat het in de negende editie bijzonder snel ging. Vijfentwintig minuten en één seconde voordat de preses na zijn 13,5 kilometers over de eindstreep sukkelde, denderde de winnaar over de finish. Vlissinger Michel Schrier raffelde het traject in recordtijd af (44.45) en had een dubbele straatlengte voorsprong op de toch ook behoor lijk snelle nummer twee, de einde lijk van een blessure verloste Jes- per Francke uit Koudekerke (47-23). De broer van wielrenster Agnieta Francke bleef Arjan Beije (derde), Miquel van Tongeren (vierde) en Ronnie Overgaauw (vijfde) net voor. Bij de vrouwen won Chantal Koole-Maat uit Zoutelande, die met haar 57.07 precies één seconde langzamer was dan vorig jaar. An- net van der Linde uit Nisse werd tweede, Saskia Goole uit Kapelle4 derde. Schrier (29) bereidde zich zaterdag in de omgeving van Aagtekerke voor op de halve van Egmond, Rabout en Van Troost zegevieren een ijzersterk bezette wedstrijd die over veertien dagen gehouden wordt. „Het ligt niet in m'n aard, maar ik ben heel snel gestart. Wil ik in Egmond met een goede groep meelopen, dan zal ik de eer ste kilometers snel moeten zijn", aldus de man die ook vorig jaar in Aagtekerke won, maar er toen an derhalve minuut langer over deed. Met dat snelle begin verraste Schrier iedereen, inclusief zichzelf. Hij ging wel heel erg lekker! „Het blijkt dat ik meer kan dan vorig jaar. In dit soort wedstrijden merk je dat goed." Maar niet alleen de start van de Vlissinger was snel. Hij viel nooit stil en bouwde zijn voorsprong steeds verder uit. „Als ik meer con currentie had gehad, had het nog wel wat sneller gekund", gaf Schrier veelbetekenend aan. Op de korte afstand (8 kilometer) greep de talentvolle jeugd de macht, met wat veteranen in hun kielzog. Bij de vrouwen won de 12-jarige Tineke van Dort uit Dom burg. De ook nog piepjonge Chris- ta Verhage uit Souburg werd twee de en de 57-jarige Trijnie Smeenge uit Grijpskerke eindigde tot haar ei gen verbazing als derde. Pas 's avonds kwam ze erachter dat ze na 22 jaar weer eens in de prijzen gevallen was. Smeenge was ooit een Zeeuwse marathon crack (snelste tijd 2.47) en doet sinds dit jaar weer mee aan wat korte prestatieloopjes. Bij de mannen won de vijftienjari ge Neal Bouterse uit Middelburg, voor de 33 jaar oudere Mauricio Gonzalez uit Vrouwenpolder. Gon zalez liep in 1988 in Seoul voor Mexico de Olympische 10.000 me ter. Derde werde Henrik Westerweele uit Vlissingen. Theo Rabout pakte de winst in de Kerstloop van Breskens, een wedstrijd over 12,9 kilometer. De atleet uit Aardenburg noteerde een tijd van 49,17 minuten. Tweede werd Marco Ottjes uit Ossenisse in een tijd van 50.11. Bij de vrouwen heerste de Belgische Karin Bakker (57,56). Pascal van Troost won de Eindejaarscross in Axel. Deze wedstrijd had ee lengte van 9,6 kilometer. De uit Sluiskil afkomstige atleet kwam tot een tijd van 30,56. Edwin de la Ruelle werd tweede in 33,05. Terneuzense Boys wint als enige alle poulewedstrij den. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Heel even hing er aan het eind van de eerste reeks poule wedstrijden van het ZorgSaam-soc- certoernooi toch nog een verras sing in de lucht. De voetballers van SDO'63, op het veld voorlaatst in de vijfde klasse, hadden aan een zege op Sluiskil voldoende om zich te plaatsen bij de laatste zes tien. De ploeg uit Lamswaarde ver loor echter met 1-0. Daarmee viel het doek voor de Oost-Zeeuws-Vlamingen, die eer der in het toernooi als enige poule winnaar RIA Westdorpe een punt hadden afgesnoept (2-2) en pas in de slotfase van het duel met Ter- neuzen een 1-0 voorsprong had den verspeeld: 1-2. Het geringe krachtsverschil was kenmerkend voor de eerste schif ting tussen vijftien teams. De wed strijden in poule drie, vier en vijf hadden een sterk nivellerend ka rakter. De op het veld hoogstspe- lende ploegen traden op papier met sterke selecties aan, maar slaagden er in veel duels niet in om het vooraf ingeschatte kwali teitsverschil in ruime zeges te ver talen. Van de dertig wedstrijden werden er slechts acht met een marge van drie of meer doelpun ten verschil beslist. Drie ontmoe tingen eindigden onbeslist, acht duels leidden tot een zege met slechts één doelpunt verschil en elf wedstrijden eindigden in een uitslag met een verschil van twee treffers. Slechts Terneuzense Boys slaagde erin alle wedstrijden te winnen. De eersteklasser versloeg in poule vijf Koewacht, Hontenisse, Bier vliet en Hoek allemaal met twee doelpunten verschil. Opvallend daarbij was dat met uitzondering van Ayhan Atmaca iedereen scoor de, maar geen van de spelers tot topscorer kon worden gekroond. Die eer was weggelegd voor Gert-Jan van den Dries van HW'24. Hij scoorde als enige vijf keer. larno Waebeke (Terneuzen) en Siem Gans en Daryl Rawidjan (bei- De krachtsverschillen zijn gering bij de poulewedstrijden van het soccertoernooi in Terneuzen. Toch blijven verrassingen uit in de poulewedstrijden. den RIA Westdorpe) namen ieder vier treffers voor hun rekening en hadden daarmee een belangrijk aandeel in de productie van hun ploeg. RIA Westdorpe werd win naar van poule vier. De koploper van de vierde klasse bleef tegen SDO'63 steken op een gelijkspel, maar versloeg Terneuzen (3-1) en Sluiskil (3-0) en tekende met de 6-1-winst tegen Graauw voor de grootste uitslag. De formatie van Piet de Vries scoorde veertien keer en was met HVV'24 het produc tiefst. De Hulster derdeklasser werd na een gelijkspel tegen Axel (2-2) door overwinningen op IJ- zendijke (3-2), Oostburg (6-2) en Walcheren (3-2) winnaar van pou le drie. In poule drie hadden Oostburg en Walcheren aan twee overwinnin gen voldoende om -zich ook te plaatsen voor de eindronde. In poule vier verzekerden Terneuzen en Sluiskil zich als tweede en der de van een plaats bij de laatste zes tien. Hoek en Hontenisse plaats ten zich als tweede ea" derde in poule vijf voor de finaleronde, die zaterdag wordt gespeeld. Vandaag (maandag) en morgen wordt in poule één en twee voor zes plaat sen in de eindronde gespeeld. Eindzege in PWG Damtoernooi 's-Gravenpolder. 's-GRAVENPOLDER - Bennie Pro voost heeft zaterdag het PWG Damtoernooi in 's-Gravenpolder op zijn naam geschreven. De 23-ja- rige dammer, die afkomstig is uit Aagtekerke en tegenwoordig in Amsterdam studeert, haalde in vijf ronden acht punten en dat was er één meer dan de Middelburger DaafKasse. Provoost begon het toernooi goed met een overwinning op Jan de Wolf uit Zegge, maar liet in de tweede ronde een steekje vallen te gen de Dordtenaar Arie van de Wêteringh. De topscorer van PWG kwam vanuit een vrijwel ver loren stand nog met de schrik vrij. In de twee ronden die volgden liet Provoost zien dat hij de beste Zeeuwse dammer is. Eerst won hij met indrukwekkend aanvalsspel van Daaf Kasse en een ronde later ging Andres van den Berge voor de bijl. In het middenspel werd een fraaie dwangzet de Bergenaar fataal. Met twee punten voorsprong had Pro voost in de slotronde genoeg aan een gelijkspel, maar ook tegen Mar- tijn Rentmeester, de winnaar van vorig jaar, ging de toernooiwin- naar voluit. Het werd remise maar daar moest Rentmeester hard voor knokken. In de slotronde besliste DaafKasse het duel om de tweede plaats tegen Arie van de Wete- ringh in zijn voordeel. Van de We- teringh werd nog wel derde, voor Andres van den Berge. In groep twee ging de eerste plaats naar Martin de Wolf De Tilburger had in de eindstand twee punten meer dan Radjinder Jharap uit Ca- pelle aan den IJssel en Jan van de Weteringh uit Stavenisse. Jaap Veerhoek uit Nisse schreef met ze ven uit vijf de derde groep op zijn naam. Aan het toernooi namen 68 dam mers deel, onder wie een groot aantal Belgische spelers. Lars Moens gaat op het doel af in de finale tegen Old Boys. Roy Hendriksen (tweede van rechts) en Edward Laarman (m) kijken toe. foto Lex de Meester Oud Walcheren sterkste tijdens Emergo zaalvoetbaltoernooi. door Marco Puik VLISSINGEN - De 'oudjes' lieten zich gisteren gelden tijdens de vijf tiende uitgave van het Emergo zaalvoetbaltoernooi in Vlissingen. Niet de favorieten als Groene Ster (vorig jaar winnaar) of FM Sra- nang reikten tot de finale, maar Oud Walcheren en The Old Boys streden in de eindstrijd om de fel begeerde winst. In een razend spannende finale trok eerstge noemde ploeg via een golden-goal aan het langste eind: 3-4. Organisator Sjaak den Herder, te vens grondlegger van het toer nooi, kon na afloop terugzien op een vlekkeloos verlopen dag. Hoe wel het Den Herder opnieuw de nodige inspanningen kostte om het deelnemersveld compleet te krijgen, stonden er weer achttien ploegen aan de start. De winst van Oud Walcheren mocht een grote verrassing wor den genoemd, al was het team ze ker geen vreemde eend in de bijt. Een groot deel van de ploeg werd immers gevormd door spelers die normaliter onder de naam TCV in het regionale Walcherse zaalvoet bal uitkomen. Drie generaties 'Moens' zijn in de weer voor die ploeg. Opa Rob als begeleider en zijn zoon Erik en kleinzoon Lars als spelers. Rob kon vanwege ge zondheidsredenen gisteren niet aanwezig zijn, maar hij zal met trots de verhalen van zijn zoon en kleinzoon aanhoren. In het finaleduel kwam het beste spel van The Old Boys. De ploeg, met onder anderen oud-prof Roy Hendriksen in de gelederen, open de na acht minuten de score maar moest vervolgens toezien hoe het duel kantelde. Oud Walcheren kwam tot tweemaal toe op voor sprong, maar Old Boys knokte zich telkens langszij. Het zat" The Old Boys overigens niet mee, want in de slotseconde raakte de ploeg voor de zesde maal het houtwerk. Uitgerekend de enige tiener in de finale, de zeventienjarige Lars Moens, was in de verlenging ver antwoordelijk voor de winnende goal. „Als nieuwkomer op dit toer nooi hadden we zeker niet ver wacht dat we meteen zouden win nen", sprak de matchwinner na af loop. „We waren al blij dat we door de poule heen kwamen". De lage verwachtingen van Moens waren vooral ingegeven door de deelname van erkende zaalvoetbal teams aan het evenement. Die kon den hun favorietenrol niet waar maken. FM Sranang strandde in de kwartfinale, voor Groene Ster was na de poulefase al duidelijk dat zij hun titel niet zouden pro longeren. Volgens Groene Ster-spe ler Hoessein Bouzambou hadden de tegenstanders zich speciaal op hem en zijn teamgenoten inge steld. „Vorig jaar waren we nog nieuwkomer, maar ditmaal wist ie dereen al wat we konden. We had den graag gewonnen, maar de te genstanders speelden erg verdedi gend tegen ons." Groene Ster moest genoegen nemen met de tiende plaats. De wedstrijd om de negende plaats werd met 5-4 verlo ren van het PZC-team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45