Efficiënter werken scheelt menskracht Nieuwe kerk heeft Melancholie inspireert tot poëtische liedteksten BOUWMAN 14 Maandag 29 december 2008 PZC S De band No Problems tijdens het debuutoptreden in FiZi met Marcel Mod de, Rogier Korenhof en Rob van den Hoek. foto Dirk-Jan Cjeltema No Problems beleeft succesvol debuut in filmtheater Fizi. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Muzikaal is er nog wel wat te schaven, vinden kenners. In houdelijk wordt het publiek op recht en soms stevig bij de strot ge pakt. „Ik kan me niet voorstellen dat ik over iets vrolijks een tekst zou gaan schrijven", zegt Rogier Korenhof (songwriter, zanger, gita rist). Samen met Marcel Modde (gi taar, zang, tekst) en Rob van den Hoek (bas) vormt hij het trio No Problems dat gistermiddag in film theater FiZi in Zierikzee zijn de buut beleefde. De Schouwen-Dui- velandse formatie lanceerde hier tevens haar eerste cd met een niet zo simpel te omschrijven repertoi re. 'Poëtische pop' lijkt nog een beetje in de richting te komen. Ko renhof tekent, samen met zijn zus Berbel, voor het merendeel van de teksten van No Problems. Die naam staat overigens wat haaks op het repertoire, want deze band be zingt wel degelijk herkenbare pro blemen (liefde, relatie," familie, dood, afscheid nemen en ver driet). Melancholie blijkt een rijke inspiratiebron. De cd biedt veertien boeiende, vaak ontroerende nummers in een opmerkelijk aanbod: twaalf Engel stalige songs en twee liedjes in het Nederlands, waarvan het laatste nummer Sjakkuhliene plotseling heel hilarisch blijkt te zijn en dus danig afwijkt van de rest. „Wij zijn ook een beetje anders dan anders. Daarom heeft het een tijd geduurd voordat we eens echt optreden", zegt Korenhof Hij doelt op het feit dat de band - de naam No Pro blems is nog maar net ingevoerd - al sinds 2003 muziek maakt, maar aanvankelijk zonder de ambitie buiten het repetitielokaal te tre den. De samenstelling is ook di vers. Marcel Modde kan bogen op de meeste podiumervaring. Hij trad destijds een lange periode-op in een andere band met een volle agenda. Bassist Rob van den Hoek begon zich enkele jaren geleden pas serieus toe te leggen op zijn muziekhobby. Maar doet dat nu juist wel met veel ambitie. En Ko renhof tokkelde al sinds zijn puber teit op een gitaar, altijd in z'n een tje en vanuit een poëtische impuls schreef hij af een toe een tekst. Uit dat reservoir heeft hij ook graag ge put voor No Problems. „Eigen werk gaat ons trio beter af dan covers. Dat geldt in elk geval voor mij", zegt Korenhof En wat Sjak- kuhlien betreft, laat hij weten. „Ik heb dat ooit geschreven samen met een buurjongen met het idee het nummer aan de Zeeuwse groep Surrender te verkopen, maar dat is er nooit van geko men." pn Schouwen-Duivelandse gitaarfor- matie No Problems beleeft suc cesvol debuut in Filmtheater FiZi en presenteert eerste cd met veertien uiteenlopende songs. Gemeente voegt reiniging en openbare werken samen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Samenwerken met an dere gemeenten, de afdelingen rei niging en openbare werken samen voegen en ook aan de aanvoerkant van afVal nog eens kritisch kijken naar wat er gebeurt. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft zich in de afgelopen tijd gebogen over al les wat met huisvuil en openbare werken te maken heeft. Nog niet zo lang geleden besloot de gemeenteraad dat reiniging en openbare werken twee zelfstandi ge afdelingen zouden blijven. Dat besluit is echter in een ander dag licht komen te staan. Bij de reini ging is steeds minder mankracht nodig omdat op de nieuwe vuilnis wagens alleen nog een chauffeur zit. De top van de afdeling wordt daardoor erg zwaar. Bij de afdeling openbare werken is het afdelings hoofd vertrokken en nu is het vol gens het college een goed moment om beide afdelingen samen te voe gen. „Het scheelt natuurlijk een af delingshoofd maar het is vooral ef ficiency", zegt wethouder Ad Ver- seput. „Want naar de optimalise ring van het werk wordt zeker ge keken." Hij denkt daarbij aan bijvoorbeeld het inzetten van de Schou- wen-Duivelandpas bij het aanbie den van grof vuil. Als straks de pas is voorzien van een chip biedt dat veel meer mogelijkheden. Bij de stortplaats is het nu zo dat in prin cipe iedereen die met een karretje aan komt gereden zijn vuil kwijt kan. Er is geen controle of iemand daadwerkelijk uit de gemeente TW1 De gemeente voegt twee afdelin- gen samen. Daardoor kan effi ciënter worden gewerkt en wordt op leidinggevend perso neel bespaard. Schouwen-Duiveland komt. Con trole via een Schouwen-Duiveland- pas zou bezoekers van buiten de gemeente kunnen filteren. „En zo iets zou je ook kunnen doen bij de afvalverwerking in de havens bij voorbeeld", filosofeert Verseput. „Die pas hebben we, de know-how is er dus we moeten ze ker naar de mogelijkheden kij ken." De samenvoeging van de twee af delingen openbare werken en rei niging heeft geen verstrekkende ge volgen voor de medewerkers. „Nee, we nemen niet alles op de schop. Je kan wel wat flexibeler worden. Stel, een buitendienst me dewerker heeft wat affiniteit met het werk van de andere afdeling dan kan dat." Voor wat betreft het inzamelen van plastic verpakkings materiaal onderzoekt de gemeente de mogelijkheden voor samenwer king met buurgemeenten. Vanaf 2010 moet iedere gemeente plastic apart gaan inzamelen. Kerstboomverbranding in Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Traditiege trouw worden de oude kerstbo men dit jaar weer verbrand op de speelweide aan de Vlasakkers in Haamstede. Ook de Witte van Haemstede zal weer van de partij zijn. De vrijwilligers van de brand weer ontsteken op 3 januari om 19.00 uur het vuur en letten er op dat het veilig blijft. De bomen wor den ingezameld door de leden van de scouting. Mega Oud Nieuw party in De Staver MIDDELHARNIS - De tennishal van recreatiecentrum De Staver in Mid- delharnis wordt voor de mega oud nieuwviering omgetoverd in een feestzaal. Speciaal voor het feest zijn dj's Amatic en D'Light in gehuurd. Zij staan garant voor een topfeest voor jong en oud. De dj's worden ondersteund door een spectaculaire lichtshow. Het feest begint om 00.30 uur. Automobilist verlaat plek van ongeval SEROOSKERKE - De politie trof za terdag na een melding even na 22 uur bij Serooskerke (S) een auto in de sloot aan langs de N59. Via het kenteken werd de eigenaresse ge traceerd en in haar woning aange troffen. Zij verklaarde samen met haar partner, die de auto bestuur de, een ongeval te hebben gehad. Bij een blaastest bleek deze man tweemaal de toegestane hoeveel heid alcohol te hebben gedronken. Aanhouding voor bedreiging met mes TERNEUZEN - Zaterdagmiddag om streeks 14.40 uur zijn op de A58 drie mannen van 22, 28 en 38 jaar uit Terneuzen aangehouden. Zij worden ervan verdacht een 26-jari- ge bestuurder van een bestelauto te hebben bedreigd. Zij maakten met een mes een stekende bewe ging richting de bestuurder. De man belde hierop de politie die de verdachten even later aanhield. Man raakt gewond bij aanrijding KWADENDAMME - Zaterdagmorgen rond 09.00 uur is bij een aanrij ding op de Siguitsedijk in Kwaden- damme een 63-jarige wandelaar uit de gemeente Borsele gewond geraakt. Een 40-jarige automobilist uit die zelfde gemeente had de man niet opgemerkt toen hij aan kwam rij den en reed hem aan. Het slachtof fer is met onbekende verwondin gen naar het ziekenhuis vervoerd. Portiekbrand in flatgebouw VLISSINGEN - Zaterdagavond rond 21.15 uur is brand ontstaan in een portiek van een flatgebouw aan de Hendrik Vroomlaan in Vlissingen. De brand is ontstaan bij de brie venbussen waar vermoedelijk een stapel papier in brand is gestoken. Na het blussen heeft de brand weer twee ruiten in het portiek in geslagen om te luchten. Er raakte niemand gewond. Restauratie gipsen ornamenten vergt aanpak hele noordgevel. door Ali Pankow ZIERIKZEE - - Voor het herstel van de afgebrokkelde gipsen ornamen ten in de Nieuwe Kerk in Zierik zee zal een zogeheten kanjersubsi die van het Rijk nodig zijn van ruim 2,5 miljoen euro. „Niet alleen die ornamenten moe ten worden gerestaureerd, maar de hele noordmuur van de kerk moet worden aangepakt. De oorzaak van het afbrokkelen is de vochtin- werking aan deze kant van de kerk", zegt voorzitter Piet de Rijke van de plaatselijk werkgroep. De Nieuwe Kerk is eigendom van de Stichting Oude Zeeuwse Ker ken. Volgens De Rijke doet het be stuur zijn best zo'n kanjersubsidie binnen te halen, maar vergt dat nou eenmaal een lange adem. Voorlopig blijven de loszittende muurornamenten ingepakt in stei- gernetten om te voorkomen dat er brokstukken naar beneden vallen. „Voor alle zekerheid hebben we ook ongeveer honderd plaatsen on der de ornamenten afgezet met lint. Die mogen niet worden ge bruikt, want we willen natuurlijk geen enkel risico lopen, dat ie mand geraakt zou worden door een loskomend brokstuk", aldus De Rijke. Hij is positiever gestemd over de bouw van een buitenlift, zodat de Nieuwe Kerk eindelijk toeganke- DOMBURG Ooststraat 1 GOES Grote Markt 1 RENESSE Hogezoom 171 Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GREGOR NAPAPIJRI - TOMMY HILFIGER - R1VERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN - POLO JEANS NEW ZEALAND - GANT - SCOTCH SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40