Plannen voor dorpshuis Oosterhof 08.30 TOT 20.00 Opruiming SC H O U WEN-DU IVELAN D 14 14 Excursieschuur begin- en eindpunt voor frisse winterwandeling van de reepe Bang Melancholie inspireert No Problems tot poëtische liedteksten Nieuwe Kerk in heeft kanjersubsidie van Rijk nodig Maandag 29 december"2008 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Dromers, Zeeuwland en clubs presenteren zich tijdens inloopavond. door Esme Soesman OOSTERLAND - Een clubje mensen heeft de schouders gezet onder de ontwikkeling van dorpshuis Oos terhof in Oosterland. Twee 'droom- teams' hebben plannen gemaakt om meer activiteiten aan te bie den en om het dorpshuis beter bruikbaar te maken. Oosterland is - na Ellemeet en Dreischor - het derde dorp op rij op Schouwen-Duiveland dat (in nauwe samenwerking met Zeeuw- land) het door adviesbureau Mo- véo ontwikkelde droomtraject aan grijpt om de leefbaarheid te stimu leren. Verschil met de voorgangers is dat de inspanningen van Ooster land volledig op het dorpshuis zijn gericht. Het streven is om van Oos terhof een levendige voorziening te maken. Kinderen van beide Oos- terlandse basisscholen hebben en quêtes gehouden. Daaruit is onder meer de wens naar voren geko men om meer activiteiten aange boden te krijgen. „Iedere keer iets anders, zodat het dorpshuis er voor iedereen is. Oosterland is een heel divers dorp", schetst beheer der Annemarie Le Comte het uit gangspunt. Gedacht wordt onder meer aan een bingo-, film- en Zeeuwse avond en een spelletjes middag voor kinderen. Een twee de droomteam, waarin alle vereni gingen zijn vertegenwoordigd die Droomteams hebben plannen ontwikkeld om van Oosterhof in Oosterland een levendige voor ziening te maken. Dinsdag 27 ja nuari is de presentatie. gebruik maken van het dorpshuis, heeft zich over het gebouw zelf ge bogen. Dit team streeft ernaar het gebouw (vooral sanitair) op te knappen en tegelijkertijd het pand breder bruikbaar te maken. Een échte centrale hal maakt het dorps huis bijvoorbeeld beter geschikt voor begrafenissen, licht Chris Bol le toe. Door met schuifwanden en een zwevend podium te werken, moet het gebouw bovendien door verschillende partijen tegelijkertijd te gebruiken zijn. De start van het droomtraject in Oosterland was moeizaam, blik ken Le Comte, Bolle en Zeeuw landman Jan Hogendoorn terug. Inmiddels heeft scepsis echter plaats gemaakt voor positiviteit en mooie plannen. En dat is belang rijk, vindt Bolle. „Doen we niets met het dorpshuis dan is het op een dag weg." De plannen van de teams worden dinsdag 27 januari gepresenteerd tijdens een speciale inloopavond. Zeeuwland presen teert dan ook de (vervangende) nieuwbouwplannen voor de Sint Joostdijk. Betrokken verenigingen zijn van de partij met kraampjes. De avond begint om 19.30 uur. WESTENSCHOUWEN - Ijsmeesters op Schou- Sommigen kregen zaterdag nog wat extra wa- weekend verfrissing in de vorm van een win- plek als begin- en eindpunt. In de schuur zijn wen-Duiveland hebben goede verwachtingen ter toegediend. Bankjes werden geplaatst en terwandeling door de dominiaie bossen in de wandelroutes te halen, er is een kinderhoek dat er nog net dit jaar geschaatst kan worden koek- en zopietenten klaargezet. In afwach- Westhoek. De excursieschuur van Staatsbos- ingericht, evenals een expositie van Marinus op natuurijs. De banen liggen er klaar voor. ting van de ijspret zochten veel mensen dit beheer blijkt daarbij een welkome pleister- van Dijke. foto Dirk-Jan Gjeltema 30 DECEMBER geopend van 08.30 tot 20.00 31 DECEMBER geopend van 08.30 tot 17.00 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vfesingen en Koudekerke) echoenmcde i Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl Tip? redactie@pzc.nl De vijfjarige Bart uit Zoutelande gaat elke dag trouw op visite bij oma los. Het liefst houdt hij zich daar bezig met knutselen. Toen hij onlangs weer eens wat aan het kleuren eh plakken was, had hij, om het geheel af te maken, een stevig stuk karton nodig. Dus werd natuurlijk de hulp van oma ingeroepen. „Ik ben bang dat ik geen groot stuk karton heb, maar we zullen eens gaan kijken", zei oma. Na samen wat gezocht te hebben in de oud-papier-opslag werd het al snel duidelijk dat er geen groot stuk kanon te vinden was. „Ik was er ook al bang voor", zei oma. Bart keek haar wat merkwaardig aan en liep ve/volgens naar ome Herman en zei: „Oma is bang voor karton!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39