soccertoernooi ?allinga.ff?r!®t "Ji toernooi Schelde Top Pascal van Troost is oppermachtig Theo Raboüt kan weer pijnvrij lopen Van den Berg klasse apart Zege Van Tiel en Van den Akker in Terneuzen Z PZC Maandag 29 december 2008 35 Terneuzense Boys wint als enige alle poulewedstrijden. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Heel even hing er aan het eind van de eerste reeks poule wedstrijden van het ZorgSaam-soc- certoernooi toch nog een verras sing in de lucht. De voetballers van SDO'63, op het veld voorlaatst in de vijfde klasse, hadden aan een zege op Sluiskil voldoende om zich te plaatsen bij de laatste zes tien. De ploeg uit Lamswaarde ver loor echter met 1-0. Daarmee viel het doek voor de Oost-Zeeuws-Vlamingen, die eer der in het toernooi als enige poule winnaar RIA Westdorpe een punt hadden afgesnoept (2-2) en pas in de slotfase van het duel met Ter- neuzen een 1-0 voorsprong had den verspeeld: 1-2. Het geringe krachtsverschil was kenmerkend voor de eerste schif ting tussen vijftien teams. De wed strijden in poulé drie, vier en vijf hadden een sterk nivellerend ka rakter. De op het veld hoogstspe- lende ploegen traden op papier met sterke selecties aan, maar slaagden er in veel duels niet in om het vooraf ingeschatte kwali teitsverschil in ruime zeges te ver talen. Van de dertig wedstrijden werden er slechts acht met een marge van drie of meer doelpun ten verschil beslist. Drie ontmoe tingen eindigden onbeslist, acht duels leidden tot een zege met slechts één doelpunt verschil en elf wedstrijden eindigden in een uitslag met een verschil van twee treffers. Slechts Terneuzense Boys slaagde erin alle wedstrijden te winnen. De eersteklasser versloeg in poule Eindstanden poules vijf Koewacht, Hontenisse, Bier vliet en Hoek allemaal met twee doelpunten verschil. Opvallend daarbij was dat met uitzondering van Ayhan Atmaca iedereen scoor de, maar geen van de spelers tot topscorer kon worden gekroond. Die eer was weggelegd voor Gert-Jan van den Dries van HW'24. Hij scoorde als enige vijf keer. Jarno Waebeke (Terneuzen) en Siem Gans en Daryl Rawidjan (bei den RIA Westdorpe) namen ieder vier treffers voor hun rekening en hadden daarmee een belangrijk aandeel in de productie van hun ploeg. RIA Westdorpe werd win naar van poule vier. De koploper van de vierde klasse bleef tegen SDO'63 steken op een gelijkspel, maar versloeg Terneuzen (3-1) en Sluiskil (3-0) en .tekende met de 6-1-winst tegen Graauw voor de grootste uitslag. De formatie van Piet de Vries scoorde veertien keer en was met HW'24 het produc tiefst. De Hulster derdeklasser werd na een gelijkspel tegen Axel (2-2) door overwinningen op IJ- zendijke (3-2), Oostburg (6-2) en Walcheren (3-2) winnaar van pou le drie. In poule drie hadden Oostburg en Walcheren aan twee overwinnin gen voldoende om zich te plaatsen voor de eindronde. In poule vier verzekerden Terneuzen en Sluiskil zich als tweede en derde van een plaats bij de laatste zestien. Hoek en Hontenisse plaatsten zich als tweede en derde in poule vijf voor de finaleronde, die zaterdag wordt gespeeld. Vandaag (maandag) en morgen wordt in poule één en twee voor zes plaatsen in de ein dronde gespeeld. De beste num mer vier van alle vijf poules plaatst zich ook voor de finale. Winnaar van vorig jaar Robert van Stevendaal moet verstek laten gaan. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Op basis van zijn sta tus als meervoudig winnaar is Louis Dallinga van SBC de favoriet in het Schelde Toptoernooi dat vanaf vandaag in cafetaria NefFen d'Eule in Oosterland wordt gehou den. Het toernooi van het district Delta Zuid-West wordt gespeeld in de spelsoorten kader 38/2, band stoten en driebanden. Robert van Stevendaal verdedigt zijn vorig jaar behaalde titel niet, omdat hij moet werken. Hij is niet de enige die op .het appèl ont breekt. Slechts acht inschrijvers wa ren er, waardoor voorwedstrijden onnodig waren. Zeeuws Vlaande ren komt met Jean Paul de Kraker, Piet de Koeijer en Louis Dallinga - allen van SBC - aan het vertrek. De kans is groot dat zij ook het po dium bezetten. Dallinga over zijn favorietenrol: „Ja ik lijk inderdaad de grootste kanshebber, hoewel ook Piet de Koeijer niet moet worden onder schat. Het is jammer dat er zo wei nig aanmeldingen waren. Mis- Uit Sluiskil afkomstige atleet sterkste in Eindejaarscross Axel. door Wim de Vos AXEL - Het was voor hem niet meer dan een tussendoortje. Een familiebezoek aan Zeeuws-Vlaan- deren was voor Pascal van Troost aanleiding om zaterdag deel te ne men aan de Eindejaarscross, een loop in het Axelse Bos over 9600 meter. Van Troost maakte er één grote de monstratie van. Hij bleef de regio nale favorieten ruim twee minu ten voor. Bij de vrouwen ging de zege naar Monique Allefs uit schien moet men zich eens bera den over het tijdstip. Mensen doen in deze dagen liever wat an ders dan twee dagen van huis zijn, denk ik." Namens Midden-Zeeland komt al leen Kees Huiszoon van VEGABV aan de start. De 76-jarige Westka- pellenaar toont zich nog altijd ui terst gedreven en krijgt om de week les van Peter de Bree. „Ik vind het mooi om erbij te zijn. Zo lang ik fit blijf, zal dat niet verande ren Als ik niet afga ben ik tevre den." Van Goeree-Overflakkee en Schou- wen-Duiveland maken vier man hun opwachting. Henk Wielaard van WRW hoort bij het meubilair van het toernooi. Hij gooit zelden hoge ogen maar is er altijd bij. Clubgenoot Remco van Oosterom debuteert op dit niveau en is zelf ook benieuwd hoe ver hij kan rei ken. Piet Verschure van DOS wil het liefst zijn tweede plaats van vorig jaar evenaren of zelfs verbeteren. Jan Eickenboom van De Carambo le sluit de rij. Eickenboom scoorde in de nationa le voorwedstrijden 13.14 en be wees daarmee op dit niveau thuis te horen. Hulst. Twee jaar geleden schreef Pascal van Troost de Eindejaars cross van de scheidsrechtersvereni- ging Zeeuws-Vlaanderen ook al op zijn naam. Intussen is de voormalige Sluiskil- lenaar nog sterker geworden. De voor Haag Atletiek uitkomende Van Troost heeft in die tijd een be hoorlijke progressie gemaakt. Dit jaar heb ik drie minuten van mijn beste tijd over tien kilometer afge haald", vertelde Van Troost zater dagmiddag in Axel. Woensdag zal Van Troost deelne men aan de Sylvestercross is Soest waar hij zich vorig jaar op de 8000 meter in de toptien wist te lopen. Ook tijdens familiebezoek aan HULST - Kim van den Berg is voor alsnog een klasse apart in het jeugd kersttennistoernooi in Den Dullaert te Hulst. De Hulsterse ze gevierde in de poule bij de meisjes tot en met 17 jaar tegen Kelly Ste vens uit Clinge (8-1) en de Vlaam se Melissa van Assel (9-1). Morgen krijgt de favoriete in haar overige poulewedstrijden te ma ken met haar stadgenotes, achter eenvolgens Nomie Joziasse en Ma- rij e Hollestelle. Laatstgenoemde versloeg tot dus verre met technisch vaardig spel Melissa van Assel met 11-2. De con frontatie tussen de talenten Van den Berg en Hollestelle (beiden 13 jaar) is in feite de veredelde finale in de leeftijdsklasse tot en met-17 jaar. In diezelfde leeftijdscategorie maar dan bij de jongens besliste Marnix Ivens het Hulster onderonsje te gen Bram Donze overtuigend in zijn voordeel. De cijfers 10-2 zeg gen genoeg. Het was een botsing tussen twee verschillende speelstijlen. Ivens tennist agressief en wil een punt zo snel mogelijk beslissen met een winner. Donze tennist bedacht zaam en wacht zijn kans geduldig af Ivens moet het morgen opne men tegen de Vlaming Ruben Deryckere. Zeeuws-Vlaanderen bleef Van Troost dus volop in beweging. Za terdagmiddag eerst de Eindejaars cross en in de avonduren voegde hij daar nog een training aan toe. In de cross zelf liep hij na amper honderd meter al aan de leiding. „Ik wilde ook mijn start nog even testen. Niemand kon ook maar enigszins volgen", vertelde hij. Die snelle voorsprong bouwde hij al leen maar verder uit om uiteinde lijk ruim twee minuten eerder te fi nishen dan Edwin de la Ruelle die de jeugdige Niek den Exter uit Ter neuzen amper voor wist te blijven. Monique Allefs liep bij de vrou wen eveneens van start tot finish aan de leiding. >- Poule 3. Eindstand: HW'24 10 punten, Oostburg 6, Walcheren 6, Axel 4, IJzendijke 3. Poule 4. Eindstand: RIA W. 10 punten, Terneuzen 9, Sluiskil 6, SDO'63 2, Graauw 1. Poule 5: Eindstand: Terneuzense Boys 12 punten, Hontenisse 7, Hoek 6, Biervliet 4 en Koewacht 0. Aardenburger grijpt de eindzege in Kerstloop Breskens. door Wim de Vos BRESKENS - Lange tijd werd Theo Rabout geplaagd door een achil lespeesblessure. Pas na behande ling door een Belgische sportarts kon de 35-jarige Aardenburger weer deel nemen aan wedstrijden. Zaterdag was hij present bij de Kerstloop (12900 meter) in Bres kens en voor de eerste maal liep hij weer pijnvrij. Het betekende meteen ook dat hij voor het einde van het jaar nog een overwinning bij kon schrijven. Volgens de kenners was het zater dag de koudste Kerstcross sinds de ze voor de eerste maal in 1991 werd gelopen. Bij een gevoelstem peratuur van enkele graden onder nul begonnen de deelnemers aan het karwei. De wedstrijd werd meteen opengebroken door de Belg Kris Derveaux (die liep echter de middenafstand) en het trio Theo Rabout, Marco Ottjes en Pa trick van Quekelberghe. Toen Der veaux bij deze mannen wegliep, versnelde ook Rabout. „Ik voelde dat het veel beter ging dan een paar weken terug in de Jules. Unli- mitedloop. Alhoewel ik nog niet het gewenste niveau heb, ben ik tevreden over mijn vooruitgang", aldus Rabout na de wedstrijd die hij winnend wist te besluiten met een goede tweede plaats voor Marco Ottjes (die zich de komende weken volle dig gaat richten op de Zeeuwse crosscompetitie) en Van Quekel berghe. „Voor mij zat er niet meer in. Rabout en Ottjes waren ge woonweg beter", verklaarde Van Quekelberghe na de finish. Bij de vrouwen was er een lange TERNEUZEN - Tijdens het Smit Pro motions tennistoernooi in het Ter neuzense Racketcentrum pakten de hardhitters Huib van den Ak ker en Kees van Tiel goud in het dubbel-6. Na een haperende start tegen de routiniers Enno Cohen en Huub Nijsten en een walk over tegen Pie- ter de Klerk en Rudi Schelfaut (ziek), gaven de agressief tennissen de Terneuzenaren de titelverdedi gers Reggie Bun en Christiaan Hiensch met 9-7 het nakijken. Bun had overigens al een angstig voorgevoel. „We hebben al enkele keren eerder gespeeld tegen Huib en Kees, maar er nooit van kun- 'nen winnen. Hun spel ligt ons ken nelijk niet." Van den Akker en Van Tiel zetten hun tegenstanders voortdurend onder druk. Menig tegenstander bezweek onder het service-vol ley-geweld. solotocht van Karin Bakker. De van oorsprong Terneuzense atlete ging in Breskens op herhaling. Ook vorig jaar won ze de Kerst loop, maar nu was het met nog meer overmacht. De Zeeuwse lucht deed haar vijf minuten snel ler lopen dan vorig jaar. De kopgroep tijdens de Kerstloop in Breskens, met uiterst rechts winnaar Theo Rabout. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37