moeten leggen' Opbrengst en kosten parkeren in balans 'Het applaus als beloning voor zoveel uren oefenen, dat is het leukst' Wegpiraat raakt rijbewijs kwijt Politie ontdekt hennepkwekerij Z PZC Maandag 29 december 2008 15 aakt." foto Wim Kooyman beuk ingooien, om de relatie met het water op te peppen?" De Zeeuw (69) heeft bijna dertig jaar deel uitgemaakt van het Ter- neuzense gemeentebestuur. Gro tendeels als WD-raadslid en van af 1990 een termijn als wethouder en loco-burgemeester. Hij stopte uiteindelijk toen hij in 2003 het duale stelsel op zich af zag komen. Als docent Nederlands stond hij veertig jaar in RSG Petrus Hondi- us voor de klas. Dat hem met die achtergrond cul tuur ter harte gaat mag niet verba zen. Toch nam hij niet echt met in- Ouwe rotten 'Ouwe rotten' worden ze ge noemd. Mensen die in hun vak veel ervaring hebben opge daan, veel kennis bezitten en daardoor een brede kijk ten toon kunnen spreiden. Ronald Verstraten interviewde vijf Zeeuws-Vlaamse 'ouwe rotten' uit het bestuursvak. En infor meerde naar hun mening over de (politieke) gang van zaken. Vandaag de eerste: Willem de Zeeuw uit Terneuzen. stemming kennis van de plannen die de gemeente heeft met ver schillende musea in haar gebied. Enerzijds omdat er volgens hem na de laatste gemeentelijke herin deling nog steeds 'te veel in ker nen wordt gedacht'. „En ik zie ook het gemeentebe stuur ineens praten over achtkom- ma zoveel miljoen voor een aantal musea. Dan denk ik, moet dat dan in Axel? Ik vind dat we niet te veel moeten verbrokkelen. Er zijn in de streek allerlei aardige museumpjes, maar het is allemaal kleinschalig, zo kneuterig. Laten we als grootste gemeente in Zeeland mikken op een voorziening zoals een mu seum voor moderne en heden daagse kunst. Ik stel me een ambi tieus, prestigieus gebeuren voor, met een museum dat architecto nisch ook een blikvanger is. Ik vind dat je de lat hoger rrioet leg gen. Als je kijkt naar wat de provin cie jaarlijks aan gelden uitgeeft en wat daarvan maar naar Zeeuws-Vlaanderen komt? Dat is een fooi! Wij vertegenwoordigen meer dan een kwart van de Zeeuwse bevolking. Dan mag je wel een behoorlijke ondersteuning krijgen, als het om cultuur gaat. Dat is nu in wezen minimaal, 'pe anuts'." zaamslac - Een 27-jarige snel heidsduivel uit Hulst moest zater dagochtend zijn rijbewijs inleve ren aan de politie. Een agent zag de jongeman met hoge snelheid rij den over de Eendragtweg. Zijn snelheid werd geklokt op ruim 115 kilometer per uur, waar 60 kilome ter is toegestaan. Verder reed hij Bewoner blust brandje in Terneuzense woning terneuzen - De bewoner van een huis aan de Sint Annastraat in Ter neuzen heeft zondagmorgen zelf een brandje geblust. Dat ontstond door kortsluiting in het plafond. De bewoner bluste het vuur met een poederblusser en de brand weer heeft alles gecontroleerd. Oliebollen eten voor carnaval in Ossenisse ossenisse - Carnavalsstichting d'Ossekoppen houdt morgen een oliebollenactie. De opbrengst is be stemd voor de viering van het zot- tenfeest in Ossenisse. Leden van de carnavalsstichting gaan vanaf 10.00 uur langs de deuren in Osse nisse en omgeving. Bestellen kan via 0114-683445. Kerstboomverbranding in Vogelwaarde vogelwaarde - In Vogelwaarde wordt vrijdag 9 januari een kerst boomverbranding gehouden. In het park aan de Bossestraat is het tussen 15.00 en 17.00 uur inleveren van de bomen. Kinderen krijgen voor elke boom een lot waarmee ze prijsjes kunnen winnen. Jongeren betrapt in leegstaande bioscoop hulst - De politie betrapte vrijdag op heterdaad vier jongeren in de leeftijd van 15 en 16 jaar in de leeg staande bioscoop in Hulst. In de filmzaal troffen agenten twee jon gens aan die op de stoelen zaten. Even later vonden ze nog twee jon geren in het gebouw. De vier zijn verhoord op het politiebureau. Hulster jeugdcircus Reinardi speelt thuis voor een volle Dullaert. door Eugène Verstraeten hulst - „Hooggeëerd publiek...", verwelkomen de spreekstalmees- ters like, Hannelore en Arianne van jeugdcircus Reinardi de toe schouwers. De grote zaal van Den Dullaert in Hulst is zondagmiddag helemaal vol gestroomd. Niet ver wonderlijk, want hoewel de jeugdi ge artiesten jaarlijks een keer of vijftien overal optreden, komt het niet zo vaak voor dat Reinardi op de eigen thuisbasis het volledige ongeveer twee uur durende circus programma brengt. En dus grijpen vooral ook veel ouders, opa's en oma's en andere familieleden en kennissen vandaag kun kans. „Je kunt wel merken dat bij som migen de spanning wel wat groter is, nu ze voor eigen publiek optre den", zegt voorzitter Jacintha Hoogstraate. Zelf is ze destijds ook begonnen als jeugdige artiest bij Reinardi. Onder de onheilspellende klanken van Also sprach Zarathustra rollen twee 'vossen' balancerend op enor me ballen de piste in voor de ope- ningsact. Geflankeerd door een 'Je kunt wel merken dat de spanning vandaag toch extra groot is' groep uitbundige danseressen. Het spektakel, waarbij de muziek voor de gelegenheid toepasselijk is aan gepast aan de kerstsfeer, is begon nen. De toeschouwers gaan er eens voor zitten. Jeugdcircus Reinardi telt zo'n veer tig jonge artiesten. Daarnaast zijn er ook nog twintig vrijwilligers in de weer voor de kleding, het mate riaal, de muziek, en de begelei ding. „Een goed geoliede machi ne", zegt de voorzitter. Renée is met haar achttien jaar de oudste artiest. Ze is eigenlijk al ge stopt, maar er zijn te weinig koord dansers. Dat is meteen één van de moeilijkste nummers. Balanceren op een dunne stalen draad. „Het probleem is, je doet er een jaar over voor je het kunt", zegt Kim- berley (15). „En als ze dan zover zijn, gaan ze van het circus af." Zelf is ze al vanaf haar vijfde lid van Reinardi. In de piste krijgt ze een daverend applaus als ze op het stalen koord om haar as draait. Ook Renée oogst bewondering door bijna achteloos met wappe rende linten over het koord te schrijden en zelfs een knieval te maken. Donate doet nog maar twee maanden mee en heeft zicht baar talent. De nummers wisselen elkaar in snel tempo af. Jongleurs, fietsers op één wiel, acrobaten, clowns. De meeste artiesten doen mee aan verschillende'acts. „Optre den is het leukste", zegt Ashley (10) die van alles kan met hoepels. „En het applaus, de beloning voor zo lang oefenen." 90 kilometer per uur ter hoogte van de Griete, waar een maximum snelheid van 30 kilometer geldt. Binnen de bebouwde kom van Ter neuzen haalde de Hulstenaar snel heden van 80 kilometer per uur; De bestuur kreeg een stopteken en werd aan de kant gezet, waarna hij zijn rijbewijs kon inleveren. Het publiek kijkt ademloos toe hoe de jonge clowns hun jongleeract doen. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten terneuzen - De opbrengsten en de kosten van het betaald parke ren in de gemeente Terneuzen houden elkaar volgend jaar bijna in evenwicht. Dat blijkt uit een fi nancieel overzicht van de kosten die betrekking hebben op de uit voering van het parkeerbeleid in het centrum van Terneuzen. Het college van burgemeester en wethouders voorspellen voor vol gend jaar zelfs een lichte winst van ruim 6.800 euro. Drie jaar gele den werd er nog een tekort becij ferd van 178.000 euro. B en W spraken toen echter al de verwach ting uit dat in de toekomst de kos ten en opbrengsten wel met elkaar in evenwicht zouden kunnen zijn. Een tegenvaller aan de inkomsten kant is de sluiting van coffeeshop Checkpoint. Die kreeg dagelijks en kele duizenden bezoekers over de vloer. De sluiting scheelt de de ge-, meente jaarlijks een paar ton aan parkeerinkomsten. In het financiële overzicht is overi gens uitgegaan van de situatie na het sluiten van Checkpoint. Begin dit jaar zijn de basisparkeertarie ven verhoogd van negentig euro cent naar een euro per uur. In 2009 worden de parkeertarieven niet verhoogd. Aan parkeerboetes verwacht de ge meente volgend jaar 160.000 euro te vangen. kloosterzande - De politie heeft in een woning in Kloosterzande een hennepkwekerij opgerold. Daarbij zijn zeven personen aange houden, een 21-jarige man uit Roosendaal, een 27-jarige man uit Hoofddorp, een 26-jarige man uit Bergen op Zoom, een 30-jarige man uit Oudenbosch en een man en twee vrouwen van Bulgaarse af komst. Een achtste verdachte, een 41-jarige man uit Bergen op Zoom, meldde zich later vrijwillig bij de politie. In een loods bij de woning trof de politie duizend wietplanten aan. De planten en al le spullen voor de teelt zijn ver nield. Vijf personen (drie mannen en de twee vrouwen) kwamen na verhoor weer vrij. Drie anderen blijven voorlopig ingesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31