Doekt Veilt 'Terneuzen zou de lat hoger voor wozoco Zuiddorpe Bouwen in Terneuzen wordt iets duurder 'Onderhoud Graafjansdijk is nodig' Bang BOUWMAN 14 Maandag 29.december 2008 pzc Woongoed wil niet meer meedoen met plannen Lindenhof. door Eugène Verstraeten ZUIDDORPË - Woongoed Zeeuws- Vlaanderen haakt definitief af als investeerder in de bouw van een woonzorgcomplex (wozoco) op de plaats van de voormalige Linden- hof in Zuiddorpe. Een 'ultieme' poging van wethouder Co van Schaik om Woongoed en project ontwikkelaar Mondriaan Vastgoed nader tot elkaar te brengen, is mis lukt. Over de bouw van een tiental ap partementen voor ouderen op de locatie van het voormalige bejaar denhuis de Lindenhof wordt al ja ren gesproken. Op het terrein wil Mondriaan ook een twintigtal an dere woningen bouwen. Twee jaar geleden heeft Woon goed onderzoek gedaan naar de be hoefte aan woonzorgappartemen ten. „Er waren toen voldoende mensen geïnteresseerd", zegt direc teur Cees Reinhoudt van Woon goed. „Het liep weliswaar geen storm, maar er was toch belangstel- Woongoed haakt definitief af voor de realisering van een woon zorgcomplex op het terrein van de voormalige Lindenhof in Zuid dorpe. ling van zo'n twintig mensen." Voor Woongoed voldoende om mee te doen. „Maar sindsdien heb ben we van de projectontwikke laar niets meer gehoord. We heb ben nu toch een beetje het vertrou wen verloren dat het wel goed komt", zegt Reinhoudt. „Ik begrijp wel dat de Lindenhof voor Zuid dorpe een doorn in het oog is. Als we er iets mee kunnen, willen we als wooncorporatie uiteraard onze verantwoordelijkheid wel nemen. Maar het is twee jaar geleden dat we die enquête hebben gehouden en je moet nog maar afwachten of die belangstelling er nog steeds is. Bovendien is de woningmarkt er ook niet beter op geworden." De projectontwikkelaar wil wel verder met de plannen voor het terrein van de Lindenhof en vindt dat Woongoed zich vanwege geda ne toezeggingen toch verplicht moet voelen om mee te doen. „Maar als je een jaar niks hoort en merkt dat er geen vorderingen zijn, dan voelen wij ons niet meer gehouden aan die toezeggingen", zegt Reinhoudt. „Dus wat ons be treft is het van de baan." Van Schaik vindt dat nu gepro beerd moet worden om het pro ject toch op een andere manier weer vlot te trekken. „Want we kunnen het gebouw toch niet zo in deze bouwvallige toestand laten staan. Dat is ook niks." door Eugène Verstraeten terneuzen - De prijzen voor bouwgrond worden volgend jaar in de verschillende nieuwbouw- plannen in de gemeente Terneu zen verhoogd. Dat blijkt uit een overzicht van het college van bur gemeester en wethouders. De prijs van vrije kavels varieert volgend jaar, afhankelijk van de grootte, van 182 euro per vierkante meter voor een kavel van 900 vier kante meter, tot 199 euro voor een stuk grond van 500 vierkante me ter. Dit is een stijging met onge veer achttien euro. Voor wonin gen met een vrij-op-naamprijs van-225.000 tot 375.000 euro vari eert de grondprijs van 170 tot 182 De vijfjarige Bart uit Zoutelande gaat elke dag trouw op visite bij oma Jos. Het liefst houdt hij zich daar bezig met knutselen. Toen hij wat aan het kleuren en plakken was, had hij om het geheel af te maken een stevig stuk karton no dig. „Ik ben bang dat ik geen groot stuk karton heb, maar we zullen Tip? redactie@pzc.nl eens gaan kijken", zei oma. Na samen wat gezocht te hebben in de oud-papieropslag werd het al snel duidelijk dat er geen groot stuk karton te vinden was. „Ik was er ook al bang voor", zei oma. Bart keek haar wat merkwaardig aan en liep vervolgens naar ome Herman en zei: „Oma is bang voor karton!" Ouwe rot Willem de Zeeuw met neus nog bovenop politiek. door Ronald Verstraten terneuzen - Als ouwe rot uit het bestuurdersvak heeft Willem de Zeeuw al enige tijd geen vinger meer in de gemeentepap. Maar hij zit er natuurlijk nog altijd met zijn neus bovenop. „Ik vind dat een aantal dingen een beetje in de ver sukkeling is geraakt. Wanneer ik me beperk tot Terneuzen, zie ik bijvoorbeeld dat de afwerking van de Scheldeboulevard op zich laat wachten, terwijl daarvoor al lang geleden geld is gereserveerd." Een sprongetje naar de Kop van de Noordstraat is vlug gemaakt. Die heeft door leegstand en kwali tatieve achteruitgang al lang niet meer de allure van vroeger. Als op maat voor een middagje winkelen, is de Kop wat triest in de schaduw -komen te staan van de Stenen Beer. „In mijn tijd was er een rede lijk goed plan voor de Kop. Ik be grijp dat alle benodigde panden in middels zijn verworven. Zoals het nu is, vind ik het een gebit met een aantal rotte kiezen erin: niet uitnodigend. En als je bedenkt dat het toch het begin is van een rede lijk betekenend winkelgebied, geef je daarmee een visitekaartje af" Maar waarvoor dan? „Er zijn na tuurlijk toch redelijke winkels, maar een beetje eenzijdig in de Noordstraat. Het is schoenen en kleding. Ie zou meer variëteit wil len. Het echte 'funshoppen', dat is er niet bij, hè? Dus voor mijn part de sloophamer er tegenaan, het oude Bellevue, de Schoolweg en Vlooswijkstraat.". Onderzoeksbureau Kolpron consta teerde begin jaren negentig al veel minpunten. De winkels lagen te versnipperd, de Markt moest meer het verblijfshart gaan vormen. „Ze hebben toen ook de gemiddelde verblijfsduur van passanten in de Noordstraat uitgerekend. Dat was iets van zeventien minuten, geloof ik. Dan hadden ze het wel gezien. Het is hier ook een beetje van A naar B lopen. Een circulatiemoge lijkheid, zoals in Middelburg of in Goes, die is hier niet." Vroeger was de Noordstraat juist de grote trekker van wat men in Terneuzen zo graag 'de stad' noemt. De grondprijzen, stipt De Zeeuw aan, lagen toen aan het be gin van de straat een stuk hoger dan verderop. Toch verschilde het qua bebouwing nauwelijks met nu. „Maar er zaten nog wel ver schillende soorten winkels, toen had je daar nog een Hema", slaat hij de spijker op de pijnlijke kop. 'Er zijn in de streek allerlei aardige museumpjes, maar het is allemaal zo kneuterig' „De belangstelling voor het achter ste deel is ook jarenlang minimaal geweest. Toen kregen we dat ABC-complex, waarvan men nu zegt: zouden we er niet eens de euro per vierkante meter. Een ge middelde aanpassing van tien eu ro. Plan windlust in Hoek is nu het enige plan dat door de gemeen te zelf wordt uitgegeven. De grond prijs is nu 160 euro maar wordt op getrokken naar 170 euro. Ook de prijs van bedrijfsgrond gaat in een aantal gevallen om hoog. In de Bedrijven'straat in de Koegorspolder stijgt de prijs met vijf euro en in de Stedelijke Rand- zone gaat langs de belangrijkste ontsluitingswegen de prijs met tien euro omhoog naar 90 euro. Zichtlocaties blijven 115 euro. Het middengebied kost 65 euro. Dat is meteen ook de basisprijs voor alle nieuw te ontwikkelen terreinen. door Eugène Verstraeten westdorpe - De gemeente Terneu zen moet zo spoedig mogelijk de herbestrating van het nog resteren de deel van de Graafjansdijk in Westdorpe aanpakken. Daarvoor pleit de dorpsraad van Westdorpe. In de jaren negentig kwam de toenmalige gemeente Sas van Gent al tot de slotsom dat de weg aan een grote onderhoudsbeurt toe was. Om het aanzien van de dijk een beter niveau te geven, werd in samenspraak met de om wonenden een plan ontwikkeld. Dan kon vanwege geldgebrek ech ter maar gefaseerd worden uitge voerd. Een aantal jaren geleden is het gedeelte langs de kerk ver nieuwd. Volgens de dorpsraad is de situatie de laatste tien jaar ver slechterd, mede door het 'slordige werk bij de vervanging van de lan taarnpalen langs de Graafjansdijk'. Willem de Zeeuw: „Ik vind dat een aantal dingen een beetje in de versukkeling Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GREGOR NAPAPIJRI - TOMMY HILFIGER - RIVERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN - POLO JEANS NEW ZEALAND - GANT - SCOTCH SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR DOMBURG GOES RENESSE Ooststraat 1 Grote Markt 1 Hogezoom 171

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30