Streep door plan Kanaaleiland Langere dagen op z'n Romeins gevierd Middeleeuwse sporen bij kerk Zuiddorpe LPG-pomp moet weg in Sas W y ZEEUWS-VLAANDEREN 15 13 14 IDAAG GEOPENDE 1.30 TOT 'Niet zelf boetes gaan innen' van de reepe MS Wfi Hulster jeugdcircus Reinardi speelt voor volle Den Dullaert Doek valt voor woonzorgcomplex in Zuiddorpe Maandag 29 december 2008 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Woningbouw mag niet van ministerie van VROM en provincie. door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Er mogen geen wo ningen worden gebouwd op het Kanaaleiland in Sas van Gent, vin den het ministerie van VROM en de provincie. Ze zetten daarmee een streep door het voornemen van de gemeente Terneuzen om op het Kanaaleiland de bouw van honderd woningen mogelijk te ma ken. De geplande woningbouw is niet in overeenstemming met de ge plande economische ontwikkeling van de Kanaalzone en de daarmee samenhangende mogelijke ontwik kelingen voor een nieuwe zeesluis en binnenvaartsluis, stelt inspec teur J. Blenkers van de VROM-In- spectie Regio Zuid-West in een reactie op het voorontwerp-be stemmingsplan Sas van Gent. Zowel voor milieueisen ten aan zien van luchtverontreiniging en geluid als voor het instellen van een veiligheidszone voor rijksvaar wegen is het volgens Blenkers 'on gewenst op dit moment het Ka naaleiland voor een groot deel de bestemming woningbouw te ge ven'. Het college van de voormalige ge meente Sas van Gent verleende tien jaar geleden, met instemming van de provincie, al een vergun ning voor de bouw van apparte menten op het Kanaaleiland. Het bedrijf Zuid Chemie ging daarte gen met succes in beroep bij de Raad van State. Inmiddels is het Omgevingsplan in werking getreden. Daarin is be paald dat nieuwe woningbouwlo caties bij voorkeur niet in de rich ting van havengebieden en trans portassen worden gerealiseerd. Hoewel de gemeente stelt dat wo ningbouw op het Kanaaleiland binnen de nu geldende kaders W* Woningbouw op het Kanaalei- land in Sas van Cent belemmert de economische ontwikkelingen - in de Kanaalzone vinden het Rijk en de provincie. past, zeggen GS nu woningen op die locatie 'ongewenst' te vinden. Ze wijzen er op dat er in 2040, naar gelang de keuze voor uitbrei ding van het sluizencomplex, maximaal 115.000 schepen over het kanaal varen. Nu zijn dat er 65.000. Het is volgens GS dan ook onduidelijk of de woningbouw ook in de toekomst binnen de ka ders zal passen. „De ontwikkeling kan dan een belemmerend effect hebben op eventueel toekomstige uitbreidingen van scheepvaart en/of sluiscapaciteit en in feite de economische ontwikkeling", beto gen GS. „Ook voor de bestaande bedrijven als Zuid Chemie en de Autrichehaven kan de ontwikke ling een extra belemmering zijn." Organisatie van festival wil samenwerken met Belgische buren. door Frank Gijsel AARDENBURC - „Wie hier graaft vindt op zijn minst scherven en Latijnse wind. Commando's uit het voorchristelijke Rome marche ren hier ondergronds." Dichter André van der Veeke uit Terneu zen liet gisteren samen met colle ga-dichters en muzikanten in Aar denburg de tijd van rond tweehon derd jaar na Christus herleven tij dens het feest Saturnalia. Om te vieren dat de zon weer lan ger gaat schijnen en de dagen weer langer worden, vond dit festijn in de Romeinse tijd plaats. Bekende overblijfselen van de Saturnalia zijn te herkennen in de feesten rond Sint Martinus, Sinterklaas, Kerstmis en ook het Aardenburgs carnaval. Het concept in Aarden burg bestond uit sfeer, muziek, dichtkunst, vertellingen en na af loop lekker eten met oliebollen en schuimwijn. Het mini-midwinterfestival ver gastte onder de noemer 'Het Laat ste Woord' bezoekers op drie loca ties met optredens van muzikan ten en dichters uit de streek. In de Doopsgezinde kerk lazen Joost Ruytenburg en André van der Veeke hun gedichten voor en Eigenaar Galerichel, Eimert Brandenhorst, draagt gedichten voor. bracht Jeets Durenkamp de muzi kale klanken. In Studio 72 waren de gedichten van Johan Meesters en Charlene te beluisteren en zorg de het duo Pier en Madeleine voor de muziek. In galerie Casa Portiera trad de Belgische dichteres Annie de Troyer op afgewisseld met pia nospel van Mare Stepman. Tijdens de slotbijeenkomst in Galerichel kreeg stadsdichter Nest Martens uit Maldegem het laatste woord en werden lekkernijen geserveerd om het feest nog meer luister bij te zet ten. De organisatie streeft er naar om foto Wim Kooyman binnen vijfjaar het festival een re gionale uitstraling te geven. Vol gens organisator Ad van Rijswijk wordt gemikt op medewerking van de grensgemeenten Maldegem en Knokke-Heist. Het feest moet dan verspreid over enkele weeken den in december plaatsvinden. 30 DECEMBER geopend van 08.30 tot 20.00 31 DECEMBER geopend van 08.30 tot 17.00 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) door Eugène Verstraeten zuiddorpe - Tijdens een archeolo gisch onderzoek door de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) zijn bij de kerk in Zuiddorpe spo ren ontdekt uit de middeleeuwen. Op aanwijzingen van een inwoner van het dorp werd een muurres tant van een oude grafkelder aan getroffen. De kelder ligt volgens SCEZ waarschijnlijk grotendeels onder de weg die langs het kerk- door Eugène Verstraeten terneuzen - Ter bestrijding van overlast in het openbaar, zoals graf fiti, hondenpoep of zwerfvuil, kun nen gemeenten volgend jaar kie zen uit twee instrumenten,- de be stuurlijke boete of de strafbeschik- king. In het eerste geval int de ge meente de opgelegde boetes zelf, in het tweede geval justitie. De fractie Cees Freeke (LCF) pleit voor de keuze van een strafbe- schikking bij overlast. De gemeen te krijgt dan wel een lager boetebe drag binnen, maar is dan ook van alle inningsproblemen af. Freeke noemt het voorbeeld van een vrouw die werd verteld dat ze een boete zou krijgen wegens het over treden van de hondenverordening. Ze heeft nooit meer iets gehoord. Freeke vreest dat kiezen voor be stuurlijke boete de gemeente meer zal kosten dan het oplevert. Om ambitieus project aan Canadalaan mogelijk te maken. door Eugène Verstraeten sas van cent - De bouw van een nieuw sociaal-cultureel hart aan de Canadalaan in Sas van Gent kan alleen beginnen als het naburi ge LPG-tankstation is opgedoekt Dat benadrukt het ministerie van VROM in een reactie op het voor ontwerp bestemmingsplan Sas van Gent. Aan de Canadalaan komen onder meer een brede school en wonin gen. Het LPG-station ligt daar bin nen een straal van 150 meter van daan. In de toelichting bij het be stemmingsplan staat weliswaar dat de sanering van het LPG-tanksta- tion een voorwaarde is voor reali sering van het project, maar daar over is in de voorschriften verder geen bepaling opgenomen. VROM' verzoekt de gemeente Terneuzen ean bepaling op te nemen dat er niet eerder gebouwd kan worden voordat de LPG-functie van het tankstation is stopgezet. De provincie is niet akkoord'met het opnemen van de mogelijkheid om woningbouw te plegen in het gebied aan de Westkade net ten zuiden van Cargill. hof loopt en hoorde mogelijk bij de middeleeuwse voorganger van de huidige kerk. Op aanwijzing van de koster is op het kerkhof ten zuiden van de kerk met een dun ne prikstok geprikt. Daaruit bleek dat een fundering over een lengte van minimaal acht meter nog in de bodem aanwezig is. Vermoede lijk ook van een voorganger van de huidige kerk. Ook is nog een oude waterput ontdekt. H 0 e s u a c E I Papegaai straat B Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29