'Verhagen te mild over Israël' 'Schiphol nog steeds niet goed beveiligd' Van Rompuy formateur België Een handjevol medemenselijkheid voor de camera 22 Graziano Pellè schiet nuchter AZ naar wintertitel Geslaagd Dialect Festival in Zeeland 17 WALCHEREN MAANDAG 29 december 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 308 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 PvdA vindt dat minister alleen Harnas scherp op de korrel neemt. den haag - Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken is veel te mild over de zware luchtaanvallen van Israël op de Gazastrook. Dat vindt regeringspartij PvdA. Kamerlid Martijn van Dam wil dat Verha gen vandaag de aanval van Israël alsnog veroordeelt. Hij vindt het 'gek' dat Verhagen vooralsnog alleen de provocaties van Harnas afkeurt en het 'dispro portionele antwoord' daarop van Israël niet. Bij de bombardemen ten vielen bijna driehonderd do den, onder wie ook burgers. Verhagen riep Israël dit weekend wel op tot maximale terughou dendheid om zo verdere burger slachtoffers te voorkomen. Vol gens Van Dam, daarin bijgevallen door SP-leider Agnes Kant, staat het geweld van Israël in geen ver houding tot de terreuracties van Harnas. Hij wijst er op dat zelfs se cretaris-generaal van de Verenigde Naties, Ban Ki Moon, de aanvallen van Israël al heeft veroordeeld. PW-voorman Geert Wilders daar entegen vindt een veroordeling van Israël onnodig. „Geweld tegen terreur is zelden buitenproportio neel", aldus Wilders. Israël begon zaterdag met bombar dementen op gebouwen en wapen opslagplaatsen van Hamas, die de dienst uitmaakt in de Gazastrook. Gisteren dreigde minister Ehud Ba rak van Defensie grondtroepen te sturen. Gisteren, zijn 6500 reservis ten gemobiliseerd. Bij de grens met Gaza zijn al tientallen tanks opgesteld. Volgens de Israëlische premier Olmert zijn de bombarde menten bedoeld om een einde te maken aan de Palestijnse raketaan- vallen op het Israëlische grensge bied. De VN Veiligheidsraad riep Israël en Harnas op direct te stoppen met het geweld. EU-voorzitter Frankrijk sloot zich daar bij aan. De EU veroordeelde 'disproportio neel geweld aan beide zijden'. Een Saoedische geestelijke heeft een fat wa uitgesproken die moslims aan spoort Israëlische belangen 'waar dan ook' te dwarsbomen. pagina 8: Olmert heeft geleerd van fouten in Libanon brussel - De Belgische koning Al- bert II heeft gisteren christendemo craat Herman Van Rompuy be noemd tot formateur. Kamervoorzitter Van Rompuy (61) heeft de opdracht aanvaard. De verwachting is dat hij zelf aan treedt als premier en dat de huidi ge demissionaire regering vrijwel ongewijzigd tot 2011 doorgaat. pagina 9: formatie België vergt haast Harnas roept bombardementen over zichzelf af Het is tijd voor een definitief afscheid van de kilometerheffing eens 85% 15% aantal reacties: 500 EN goes - De tweede week van de kerstvakantie be looft een heel leuke te worden voor de Zeeuwse jeugd, althans, voor wie van schaatsen houdt. Di verse ijsverenigingen denken dat hun banen in de loop van deze week helemaal in orde zijn, maar op sommige plekjes in de provincie konden de ijzers het afgelopen weekend al worden onder gebonden, zoals hier, op een plasje in natuurge bied Het Schenge in de buurt van Goes. Daar maakten twee kinderen gistermiddag hun eerste rondjes op het ijs. foto Willem Mieras Zeeland: 2, 3, 13,14 en 15; Binnen land: 4 en 5: Buitenland: 8 en 9 Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 17 Agenda: 19; Televisie: 22 en 23 Sport: 25 t/m 35 Journalist Stegeman 'bezoekt' vliegtuig van koningin Beatrix. den haag - De beveiliging van Schiphol is nog steeds niet op or de. Dat concludeert journalist Al berto Stegeman van SBS6. Hij wist de afgelopen maanden een aantal keren tot het luchthaventerrein door te dringen en wist tot bij het vliegtuig van koningin Beatrix te komen. Dat liet hij gisteravond zien in een uitzending van Under cover in Nederland. In februari toonde Stegeman ook al gebreken aan bij de beveiliging van Schiphol. Die uitzending leid de tot veel ophef en een debat in de 1\veede Kamer. Schiphol kon digde daarop aan de beveiliging aan te scherpen. Geholpen heeft dat volgens Stegeman echter niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1