'Leuk, ander dialect, maar je verstaat het bijna niet' Razzmatazz pakt breed uit 50% KORTIIUG GRATIS LUM VOEGSEL Wegens succes verlengen wij onze acties op GRANIET en MAGNETRON Jan-van Sundert van 9.30 tot 17.00 uur! Jan van Sundert IU JiilHi aan de lokkerdreef ...en dat gaan we vieren! pzc Maandag 29 december 2008 17 Eerste editie van Dialect Festival succes ondanks matig aantal bezoekers. door Gijs Kamphuis heinkenszand - De eerste editie van het Dialect Festival Neder land, dat zaterdag werd gehouden in Heinkenszand, mag als geslaagd beschouwd worden. Dat vinden initiatiefnemers Ron de Vos en Kees Wondergem, al hadden ze wel gehoopt op meer publiek. Want met de Friese formatie Van Wieren als terechte winnaar van de titel Dialectact 2008 en lovende woorden van alle optredende acts, bleef het aantal toeschouwers in en om De Stenge rond de vijftien honderd steken. Niet slecht, maar wel te weinig. De Vos was er al bang voor geweest, 'je zit hier toch in Zeeland hè'. De keur aan dialecten die voorbij kwam leverde bij de toehoorders een veel gehoorde opmerking op: „Leuk hoor een ander dialect, maar je verstaat het bijna niet." Mede daarom kozen veel meege reisde fans ervoor om de veilige weg te bewandelen. Wat er op neer kwam dat er vooral gekeken werd naar de band waarvoor er ge supporterd werd. Ook voor de hoofdacts: Band Zonder Banaan, The Richards en Syb van der Ploeg waren de toeschouwers wel te por ren. Al had de laatste wel moeite om het publiek voor zich te win nen. De grote groep Friezen die aanwezig was kwam namelijk niet voor hem. De meegereisde Marian Hoekstra, voor de gelegenheid ge kleed in een rokje gemaakt van de Friese vlag, is duidelijk in haar uiteg. „We komen echt voor Van Wieren. Syb is leuk hoor maar Van Wieren is beter." Zanger Robbie van Wieren voelt zich vereerd door het compliment. Hij had ook gezien dat bij zijn band het publiek meer meeging dan bij de oud-zanger van De Kast. „We hebben het ook al eens gekscherend tegen hem 'gezegd: Syb jongen, jouw tijd is geweest, nu is het aan ons." De bandleider Ongenode Casten opent het diaiectpopfestival. foto Willem Mieras is wel blij verrast dat zijn band de titel mee naar huis mag nemen. „Als de jury zegt dat wij het meest enthousiast zijn en dat we de bes te show hebben, wie ben ik dan om dat tegen te spreken. Wij doen gewoon overal ons best, ook in Zeeland." De prijs voor beste dialect hiphop- Wij doen gewoon overal ons best, ook in Zeeland' formatie wordt uiteindelijk niet uitgereikt. Reden: slechts twee deelnemers, allebei uit Limburg, al lebei uit Maastricht. De Pikkatril- laz bouwen in de sporthal een ei gen Limburgs feestje met de mee gereisde fans. Hun collega's van Rebzjie hebben die luxe niet en spelen voor een bijna lege zaal. Ook de twee andere Limburgse deelnemers, Ongenode Gasten (schreeuwerige rock) en Graund (Tom Waits-blues moeten het doen met de aanwezige avontu riers die het experimentele niet schuwen. Meer 'neutrale' toeschou wers genieten ook bij het Brabant se Vledder. Die met Brabantse ge moedelijkheid het publiek in de Topzaal om de vinger wint met meerstemmige liedjes. Een deelnemer wiens reputatie duidelijk vooruit is gesneld is die van het Gelderse Kas Bendjen, wat 'net bandje' betekent. Deze forma tie weet als eerste de sporthal goed gevuld te krijgen en het publiek naar zijn hand te zetten met feeste lijke folk in het Achterhoeks. Vol gens zanger Hans Krabbenborg komt dat deels doordat Surren- der-fans zijn band ook kennen. Ze weten volgens de flink besnorde bandleider welk feestje ze kunnen verwachten. Want ook de thuis spelende Zeeuwen hebben geen moeite het podium van de Top zaal onveilig te maken. Ook de an dere Zeeuwse bands, Donder en Bennie Hek en de Houdoes krij gen veel bijval. Ron de Vos is een tevreden mens als hij achter zijn drumstel kruipt om met zijn eigen band Bestel Mé het slotakkoord te verzorgen. Geen noemenswaardige inciden ten, een tijdschema met slechts tien minuten verloop en een strak ke organisatie. Zijn festival staat en biedt voldoende perspectief om door te groeien. Helaas niet in Zee land, zoveel is wel duidelijk. Vijfde mini-festival met uitgekiende selectie muziekoptredens. door René de Dreu OOST-SOUBURG - Goede muzikan ten hebben niet meer dan een klein podium en een enthousiast publiek nodig. En het gebeurt nog al eens in het Souburgse Razzma tazz - met al 40 jaar de reputatie van kleinste podium in Nederland - dat met die ingrediënten de mu zikanten het beste uit zichzelf en hun muziek bovenhalen. Tijdens het 5de Razzmatazz mini- festival zaterdag- en zondagavond zorgde een door programmeur Ad Lijnse uitgekiende selectie optre dens voor een gevoel waarin ook nog eens de muziek en de tijd van het jaar perfect samenvielen. De Russische zangeres en balalaika- speelster Natalia levsukova vertolk te dat zaterdag al direct bij het be gin door met een Siberisch nieuw jaarsliedje hoop en herinnering op te roepen. Samen met de Vlaamse Karin van Steenlandt op bayan, de Russische variant van de accor deon, haalde ze met bijna klassie ke Siberische volksmuziek de kou uit de lucht en gaf de boodschap mee dat de kracht van muziek ook ligt in het avontuur en de verras sing. De intieme sfeer in Razzma- 'Winin'Boys bewijzen dat In tijden van depressie muziek opbeurend kan zijn' tazz zet behalve de muzikanten ook de muziek erg dicht op het pu bliek. Dat maakte het emotionele- en theatrale Brecht- en Brei reper toire van het Limburgse trio Von Bergh bijna tastbaar. Het kwam zo wel tot uiting in de minimalisti sche vertolking van Brecht's Eriti- nerung an die Marie A. door Bert van den Bergh, maar ook in een Limburgse bewerking van Brel's Port d'Amsterdam. De Belgische Winin' Boys manifes teerden zaterdag dat in tijden van crisis en depressie muziek opbeu rend kan zijn. Hun Amerikaanse repertoire uit de eerste twee decen nia van de vorige eeuw bracht luchtigheid. Datzelfde effect, met andere kijk op diezelfde muziek, kwam een dag later van het Zeeuwse Champagne Charlie. Razzmatazz gaf die dag ruim baan aan het talent dat de provincie zelf in huis heeft. Klassiek georiën teerd en met een uitgekiend reper toire voor snaarinstrumenten zorg de het Giuliani Trio voor een mu zikaal hoogtepunt. Singer-songwri ter Marsha liet horen het etiket jong talent te hebben ingewisseld voor professionalisme met eigen zinnige soulvolle songs die overtui gen door hun zeggingskracht. bij aankoop van een keuken bij aankoop van een badkamer bij aankoop van tegels •Actie geldig t/m 30 december 2008 Ga naar de website van Jan van Sundert vraag uw Unieke'kansnummer aan en maak kans op prachtige prijzen. Gewoon goed in keukens, badkamers tegels Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl 'Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. 'Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19