Onderwijs a la carte Schutters zijn wachten beu m 50% KORTING -GcLOK ALLE KERST ra 4-1 Jeugdgroep geeft problemen BOUWMAN 1 4 Maandag 29 december 2008 pzc Talentenjacht bij Bar American middelburg - Mensen die denken dat ze goed gitaarspelen, mooi zin gen of dat hun band gewoon de beste is, kunnen vanavond terecht bij hardrockcafé Bar American in Middelburg. Daar organiseert Leis ure 8c Pleasure een talentenjacht. De winnaar mag aan het eind van de avond optreden en bovendien morgen in het voorprogramma van de band Yes You Did spelen. Boekpresentatie en signeersessie vlissingen - De uit Vlissingen af komstige schrijfster Olette Luitwie- ler presenteert zaterdag 17 januari haar boek Zielewind aan het pu bliek in bibliotheek 't Spui in Vlis singen. Het boek, waarover on langs een verhaal verscheen in de ze krant, is voor een groot deel au tobiografisch. Olette Luitwieler zit tussen 14.00 en 15.30 uur klaar om te signeren. Speels bezoekje aan het natuurmuseum oostkapelle - Natuurmuseum Terras Maris in Oostkapelle zet morgen tussen 14.00 en 16.30 uur haar deuren open voor kinderen vanaf acht jaar. Zij mogen met een gids op een speelse manier dwars door de ontstaansgeschiedenis van Zeeland wandelen. Alle geheimen van het museum komen te boven. Meedoen kost 4,50 euro.Aanmel- den: 0118-582620. Aanhouding voor bedreiging met mes middelburg - Zaterdagmiddag om streeks 14.40 uur zijn op de A58 drie mannen van 22, 28 en 38 jaar uit Terneuzen aangehouden. Zij worden ervan verdacht een 26-jari ge bestuurder van een bestelauto te hebben bedreigd. Zij maakten met een mes een stekende bewe ging richting de bestuurder. De man belde hierop de politie die de verdachten even later aanhield. Nog altijd niet zeker of lawaaisportcentrum bij Bath er kan komen. door Rob Paardekam bath - Bij de Jachtschietvereniging Zeeland zijn ze het wachten hele maal beu. De club moet een nieu we stek krijgen op het lawaaisport centrum bij Bath, maar dat laat al jaren op zich wachten. „Ondertus sen zitten wij op een veldje met al lerlei beperkingen", zegt voorzitter Lodewijk Polvliet. „Als dit nog lang duurt, gaan we ten onder." De vereniging stond vier jaar gele den haar terrein aan de Grensweg bij Bath af om de uitbreiding van de golfbaan mogelijk te maken. Iets verderop kreeg ze een nieuw veld toebedeeld. Tijdelijk, want de schutters moeten een plekje krij gen op het nieuwe centrum voor lawaaisporten, ten zuiden van de golfbaan, pal tegen de grens met België. Behalve de jachtschietver eniging krijgen ook de karters en de motorcrossers daar een plekje. Polvliet betwijfelt of het er über haupt nog van gaat komen. „Er zijn al zoveel onderzoeken uitge voerd, maar elke keer komen de ge meente of de provincie met iets nieuws. Nu gaan ze weer onder zoeken of de uitstoot van de BASF schadelijk is voor gebruikers van het centrum. Nou ja, zeg. Pal daar naast ligt de golfbaan. Daar lopen toch ook veel mensen?" Polvliet zegt dat de huidige situa tie de vereniging al tachtig leden heeft gekost. Er zijn er nog zo'n honderdtwintig over. „Op ons tij delijke veld kunnen we veel schiet- disciplines niet beoefenen", legt hij uit. „Ook de Senior Games zijn we hierdoor al misgelopen." De Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke spreekt inmiddels over een hoofdpijndossier. Hij bevestigt dat TNO nu de effecten van de Ant werpse industrie en het kanaal op de gebruikers van het centrum on derzoekt. „Daar lopen straks best veel mensen rond", zegt hij. „Dan is het logisch om te bekijken of zij wellicht enig risico lopen." Sinke denkt dat de uitslag van het onderzoek er snel is. Het hing er even om, maar nu staat het licht op groen voor de Isaac Beeckman Academie in Kapelle. Welke methoden heeft deze privéschool voor voortgezet onderwijs nu voor ogen? door Lilian Dominicus Rector Jos Brand van het Ostrea Lyceum in Goes gelooft er niet in: particu lier onderwijs voor de prijs van een publieke school. „Ouders zullen nog flink in de bui del moeten tasten, heb ik begre pen. Het is maar de vraag of er in deze regio genoeg animo voor is." Maar initiatiefnemer Misha van Denderen denkt dat het wel dege lijk kan. „Alleen al door het sprei den van vakanties. Leerlingen kun nen die zelf inplannen. Als ze de kerstvakantie door willen leren omdat ze met hun ouders buiten het hoogseizoen om willen skieën, kan dat. Wij zijn ook op zaterdag open, zodat leerlingen uit een mid denstandsgezin op maandag, als hun ouders thuis zijn, vrij kunnen zijn. Reken maar uit wat dat ople vert, als je bedenkt dat een norma le middelbare school een groot deel van het jaar leegstaat." De school in oprichting haalt zijn inspiratie onder meer uit de onder wijsmethode van de Wereldschool in Lelystad en de Kunskapsskolan ('Kennisschool') uit Zweden. Lera ren van de Wereldschool geven al jaren lange afstandsonderwijs voor Nederlandstalige kinderen in het buitenland. Noodgedwongen studeren die kinderen zelfstandig en krijgen ze individuele begelei- Tijd die jongeren gemiddeld per week aan school besteden 6,4 uur aan reistijd (dit is 47% meer dan de gemiddelde forens volgens CBS) 1,7 uur verplaatsen van ene naar andere leslokaal 2,1 uur aan tussenuren en lesuitval 3,9 uur aan pauze 0,8 uur aan onbegeleide zelfstudie 23,3 uur aan les 8,9 uur aan huiswerk bron Qrius ding op afstand. Wereldschool-di- recteur Emil Roelofs: „Onze erva ring is dat ze bij terugkomst voor lopen op leeftijdgenoten die klassi kaal onderwijs in Nederland heb ben gevolgd. Kinderen met advies vmbo doen bij ons havo. De Kunskapsskolan gaat ervan uit dat elke leerling op een andere ma nier en snelheid leert en dat de school daar op zou moeten in springen. De negen jaar oude on derwijsinstelling heeft inmiddels 22 basisscholen en 10 middelbare scholen, met een totaal van bijna 10.000 leerlingen. Dit jaar opent Kunskapsskolan twee vestigingen in Londen. Leerling, leraar en ouders stellen een persoonlijk leer plan op met doelstellingen die aan het eind van het schooljaar moe ten worden gehaald. Een mentor begeleidt de planning van de stu die. Resultaten worden bijgehou den in een logboek dat via het in ternet beschikbaar is. De naam Kennisschool duidt op een grote nadruk op kennisverwer ving. Van Denderen: „Wij gaan niet mee in het Nieuwe Leren, waar competentie centraal staat. Natuurlijk kun je alles van het in ternet halen, maar om de juistheid van de informatie te checken is een basis nodig. Er is wel een be langrijk verschil met ons concept: de Kennisscholen geven leerlingen direct de vrijheid om eigen doelen Scholieren over het tempo in de lessen bij klassikaal onderwijs 52,4% 11,3% 17,3% bo O bJD _c O) te stellen. Wij beginnen met een strak geleid leerplan. Alleen leerlin gen met voldoende verantwoorde lijkheid groeien naar die vrijheid toe." Overal in het onderwijsconcept komt het streven terug om meer tijd voor de leerling vrij te maken. Geen gymlessen, maar lidmaat schap van sportverenigingen. „We zijn geneigd te denken dat scholie ren stoppen met sporten 'omdat ze pubers zijn'. Maar uit onder hoek is gebleken dat ze het er te druk voor hebben." Vakken waar de leerling goed in is, krijgen minder aandacht zodat er meer tijd is voor de vakken waar nog iets aan schort. „Slechts elf procent van de scholieren uit het klassikale onderwijs zegt dat het tempo in de klas aansluit bij zijn eigen tempo." De drie locaties die de Academie op het oog heeft, zijn relatief klein: de villa aan de Goesestraat- weg, bedrijventerrein De Smokkel- hoek of in de brede school bij de sportvelden. Dat is volgens Van Denderen geen probleem. „Ik schat in dat we met circa tweehon derd leerlingen beginnen, die op meerdere locaties op Zuid-Beve land les krijgen. Zo zijn leerlingen minder tijd kwijt aan reizen.We willen uiteindelijk over heel Neder land een netwerk van scholen op richten." PZC Felix Binicéwicz bron Qrius Eelco Mosselman, leraar aan het Ostrea Lyceum in Goes, volgt het nieuws over de Kapelse school met belangstelling. „Werken in kleine groepen is een luxe. Een normale klas heeft 25 a 30 leerlingen. Met 100 minuten les per week, blijft er maar weinig tijd over per individu." Gashaarden, radiatoren, HR- ketels en onderhoudscontracten! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! tholen - In de gemeente Tholen is één jeugdgroep actief, die heel veel overlast veroorzaakt. Dat ant woordt het college op vragen van PvdA en Christenunie. Beide partijen wilden weten hoe het staat met de jeugdoverlast in de gemeente. Het college zegt dat er in de kernen een paar groepen zijn die onder de lichte categorie 'hinderlijk' vallen. Eén groep in de gemeente zit echter in de categorie 'overlast gevend'. Deze jongeren provoceren, intimideren, plegen re gelmatig criminele feiten en laten zich niet corrigeren. Een gemeente woordvoerder kan niet zeggen waar deze groep actiefis. Het colle ge stelt dat de politie er alles aan doet om de groep kleiner te ma ken door ouders aan te spreken. Bij 'Bouwman - New classic lifestyle' vind u dames-, heren- en kids kleding en en alles op het gebied van interieurart. GOES Grote Markt 1 RENESSE Hogezoom l7l DOMBURG Ooststraat 1 Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GRÊGOR NAPAPIjRI - TOMMY HILFIGER - R1VERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN - POLO JEANS NEW ZEALAND - GANT - SCOTCH SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16