Drukke tijden bouwers N57 van de reepe HWmjH Bang 14 13 14 IJspret op punt van beginnen Ouwe rockers van Wishbone Ash hebben weerzien met Middelburg 30 TOT 20.01 SCHOENMODE I Papegaaistraat b Goes WWW.VANDEREEPE.NU Tip? redactie@pzc.nl De vijfjarige Bart uit Zoutelande gaat elke dag trouw op visite bij oma )os. Het liefst houdt hij zich daar bezig met knutselen. Toen hij wat aan het kleuren en plak ken was, had hij om het geheel af te maken een stevig stuk kar ton nodig. „Ik ben bang dat ik geen groot stuk karton heb, maar we zullen eens gaan kij ken", zei oma. Na samen wat ge zocht te hebben ih de oud-pa pier-opslag werd het al snel dui delijk dat er geen groot stuk kar ton te vinden was. „Ik was er ook al bang voor", zei oma. Bart keek haar wat merkwaar dig aan en liep vervolgens naar ome Herman en zei: „Oma is bang voor karton!" Onderwijs a la carte voor het normale schooltarief Maandag 29 december 2008 Schutters zijn het wachten op nieuwe stek bij Bath beu Tip? walcheren@pzc.nl Bouwcombinatie komend voorjaar over groot gebied aan de slag. door Theo Giele 0 MIDDELBURG - Het worden drukke maanden voor de bouwers van de nieuwe N57. Het publiek zal dit vooral merken aan het vele grondtransporten over de wegen in de eerste helft van het jaar. Een deel van het zand zal vanaf de Veerse kant wor den aangevoerd, maar een deel zal ook door Middelburg moeten rij den. Tegen de bouwvakvakantie van 2009 moet het complete zand- lichaam, waarop de nieuwe weg komt, er liggen. Het zand moet dan inklinken zodat in 2010 het as falt als een tapijt kan worden uitge rold tussen Nieuw- en Sint Joos- land en Gapinge. Vanaf hier zal la ter het resterende deel van de weg worden aangelegd richting de Veer- sedam. In het voorjaar wordt ook een be gin gemaakt met het eerste kunst werk, een viaduct, in de toekomsti ge aansluiting van de Veerseweg op de N57. Voor de aanleg van de weg zal de grond eerst ontdaan worden van alle vervuiling. Er blijkt ten noorden van het kanaal veel puin in de grond te zitten. Ook bij Nieuw- en Sint Joosland wordt de komende maanden veel werk verzet. De parallelweg langs de A58 wordt afgebouwd. De ver binding voor autoverkeer tussen het dorp en de Nieuwlandseweg richting Middelburg vervalt. On der de A58 komt daar wel een tij delijk fietstunneltje. Ook rouwstoe ten naar de begraafplaats aan de noordzijde van de snelweg kun nen van dit tunneltje gebruik ma ken. Bij het kanaal wordt gewerkt aan de inritten van de tunnel. De wan den worden letterlijk verankerd in de grond. Zowel ten noorden als ten zui den van het Kanaal door Walche ren wordt het komend halfjaar druk gewerkt aan de aanleg van de nieuwe N57. Dagelijks gaan er vijf tot zes van die ankers 52 meter diep de grond in. Aan de noordzijde zijn er in to taal vierhonderd nodig, aan de zuidzijde zevenhonderd. Een precisiewerkje wordt het ma ken van een tunnel onder het spoor bij de Kleverkerkseweg. Op een 'postzegel' moet dan met zwaar materieel worden gewerkt. In het weekeinde van week 11 wor den de fundering en de damwan- den gemaakt. Drie weken later wordt het spoorviaduct erin ge schoven. Tijdens die twee weekeinden ligt het treinverkeer stil. Het werk is van minuut tot minuut gepland, zodat de treinen weer op tijd kun nen gaan rijden. vlissingen - In een portiekflat aan de Hendrik Vroomlaan heeft zater dagavond rond 21.12 uur brand ge woed in de portiek op de begane grond. Het vuur was ontstaan, doordat een stapel oud papier in brand was gevlogen. Hoe dat kon gebeuren, is nog onduidelijk. Het is brandweerlieden gelukt de brand beperkt te houden tot de portiek, die toegang biedt tot zes bovenwoningen. Met behulp van een hogedruk waterstraal waren de vlammen snel gedoofd. De brandweer heeft bewoners van twee woningen even geëvacueerd, maar zij konden na controle en ventilatie weer terug naar huis. Niemand is gewond geraakt bij de brand. i goes - In Goes werd gisteren al vol op geschaatst op de ijsbaan, maar kinderen in andere plaatsen moe ten nog even geduld hebben. Di verse ijsclubs in de regio schatten dat het ijs op de banen 'in de loop van deze week dik genoeg is. In Kruiningen was de baan zater dag helemaal dichtgevroren. „We hebben twaalf millimeter", zegt ijs meester Jo Houtekamer. Als het 's nachts blijft vriezen en de tempe ratuur komt overdag niet te veel boven nul, dan kunnen de ijzers snel worden ondergebonden. MIDDELBURG - Stichting Survivors- land heeft classic rockband Wish bone Ash weer weten te strikken voor een optreden in Middelburg. De Britten staan zondag tl januari op het podium van café 't Schut tershof. De Zeeuwse gitaarrockers van de band Mamilla mogen het publiek opwarmen. Het is de derde keer dat de legen darische twin-gitaar masters spe ciaal naar Zeeland afreizen voor een optreden. De groep draait al een tijdje mee. Om precies te zijn brachten de heren 39 jaar geleden de eerste van hun reeks van 41 al bums uit. De twee gitaristen wer den door Rolling Stone Magazine gezet in het rijtje van twintig beste gitaristen van de vorige eeuw. Het optreden begint om 17.00 uur en kaartjes kosten in de voorver koop twintig euro. Ze zijn verkrijg baar via de bekende adressen. Een deel van de opbrengst gaat naar on derzoek tegen kanker. www.survivorsland.nl foto Lex de Meester De damwand aan de noordzijde van het Kanaal door Walcheren. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 30 DECEMBER geopend van 08.30 tot 20.00 31 DECEMBER geopend van 08.30 tot 17.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15