Train je Hersenen Zakelijk dagje voor Zeeuwse tennistoppers Poolse voetbalbond roept leger te hulp r LEZERSEXTRA PZC Spanje overweegt kandidatuur WK voetbal 2018 Houd uw brein fris en jong Z pzc Woensdag 24 december 2 47 Roovers stopt ermee, Moes verlengt terneuzen - Hoofdtrainer Ad Roovers vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Hontenisse. Dit be sluit zou in goed onderling overleg zijn genomen. Roovers is bezig aan zijn tweede seizoen bij de op een degradatieplaats bivakkerende zondag-vierdeklasser. John Moes plakt er bij Corn Boys een jaar aan vast. De oefenmeester begint dan aan zijn tweede seizoen bij de zon- dag-vijfdeklasser uit Sas van Gent. Crucq blijft trainer van De Meeuwen middelburg - Voetbalclub De Meeuwen uit Zoutelande en trai ner Hugo Crucq gaan ook komend seizoen met elkaar in zee. Crucq, afkomstig uit Nieuwland maar te genwoordig woonachtig in Zoute lande, begint aan zijn tweede sei zoen bij de zaterdagderdeklasser. De Meeuwen houdt de volledige technische staf intact: ook tweede trainer Ad Vermeulen en keepers trainer Adrie van Huizen blijven. Henk Schouten blijft Duiveland trouw oosterland - Duiveland heeft zich ook voor het volgende voet balseizoen verzekerd van de dien sten van trainer Henk Schouten. Duiveland presteert onder leiding van Schouten uitstekend in de za terdag-tweedeklasse. De ploeg staat bij de winterstop bovenaan en is door het winnen van de eer ste periodetitel al minimaal verze kerd van deelname aan de nacom- petitie. Clinic Van de Coolberg in Serooskerke middelburg - Atletiektrainer Toi- ne van de Goolberg is dinsdag 30 december te gast op de open dag van het deze maand te Seroosker ke (W) geopende FysioFitness De Driehoek. Van de Goolberg, ex-to patleet en onder meer voormalig atletiektrainer bij Feyenoord, geeft drie workshops: 10.30 uur voor voetballers, 11.45 uur voor korfbal lers en 13.30 uur voor hardlopers. door Sven Bakker GOES - Op z'n gemakje zit de man op leeftijd vooifwergebogen over z'n kopje koffie. Net voordat hij aan zijn laatste slok begint, vraagt hij zich hardop af: „Zo, wanneer breekt het vuurwerk op baan één los?" De man was speciaal naar het ZuidWest Lease-nationaal ranglijst- toernooi gekomen om de vonken van de rackets te zien springen, maar de Zeeuwse toppers kregen geen tegenstand van betekenis. Ze wonnen eenvoudig op de automa tische piloot. Frank Clausing omschreef zijn 6-4 6-2-zege tegen Niels de Morée als 'een zakelijke overwinning'. De Wemeldinger was op zijn hoede voor de capaciteiten van De Morée, die in de jeugd vaak terug te vinden was in de toptien van de categorieën tot en met 12 en 14 jaar. Hoewel vooral de 6-4 in de eerste set doet vermoeden dat Clausing het lastig had, kon De Morée het hem eigenlijk nooit moeilijk maken. In de kwartfinale speelt Clausing, de enige overgeble ven Zeeuw in het hoofdtoernooi, vandaag tegen Roel Pluk. Ook die wedstrijd moet geen problemen opleveren voor Clausing. Bij de vrouwen verloren Suzanne van Hartingsveldt, Bernice van de Velde en Angelique van der Meet bij elkaar opgeteld gisteren slechts zeven games. De 'big three' hoefde zich niet al te zeer in te spannen om de kwartfinale te bereiken. De als eerste geplaatste Van Har tingsveldt kreeg in de Zeeuwse confrontatie met Margot Martens opvallend weinig tegenstand. De 18-jarige Martens uit Koewacht had de mogelijkheid vrijuit te spe len tegen Van Hartingsveldt, maar maakte daar eigenlijk op geen en kel moment gebruik van. Het werd tweemaal 6-1 voor de 26-jari- ge Van Hartingsveldt uit Goes. De 17-jarige Bernice de Velde ('s-Gravenpolder) stond op haar dooie gemakje de ene winner na de andere te slaan tegen Lianne de Jong: 6-0 en 6-1. En die andere fa voriete voor de titel, Angelique van der Meet (ook 17 jaar, 's-Heer Abtskerke), etaleerde haar power tegen Vroni van Berlo: 6-1 en 6-3. Vandaag staan de kwartfinales ge pland, zaterdag krijgt de man op leeftijd zijn gewenste vuurwerk voorgeschoteld met de halve fina les. Warschau - De Poolse voetbal bond (PZPN) heeft in de niet afla tende strijd tegen de corruptie 'het leger' te hulp geroepen. Brigadege neraal Wojciech Petkowicz wordt met ingang van t januari het aan spreekpunt voor alle disciplinaire zaken. Hij moet schoon schip ma ken en ervoor zorgen dat de orga nisatie van het EK 2012, door Po len en Oekraïne, niet verder in ge vaar wordt gebracht. Petkowicz was recent twee jaar de hoogste openbaar aanklager van de Poolse krijgsraad. De PZPN ziet in hem de geschikte persoon om een eind te maken aan de schanda- UIT BASKETBAL New York. NBA. Orlando Magic - Golden Sta te Warriors 113-81, New Jersey Nets - Hous ton Rockets 91-114, Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 96-105, San Antonio Spurs - Sa cramento Kings 101-85, Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 97-89, Los Angeles Clip pers - Toronto Raptors 75-97. Amsterdam Haarlem Basketbal Week.Groep A: Nederland - Minas Tenis Clube (Bra) 54-64 (28-30). KORFBAL Goes. Regiotoernooi C- en D-teams. C-teams (-14 jaar): 1. Alblasserwaard, 2. Zeeland, 3. Zuid-Hollandse Eilanden, 8. Zeeuws-Vlaande- ren. Geselecteerd voor districtsteam Zuid-West: Sanne Oostinga, Lennart Hoogen- boom (beiden Swift), Rachel Verhagen en Lars van Iwaarden (beiden Fortis). D-teams (-12 jaar): 1. Zeeland, 2. Alblasser waard, 3. Zuid-Hollandse Eilanden, 6. Zeeuws-Vlaanderen. Geselecteerd voor dis trictsteam Zuid-West: Dylan Gillissen, Gijs Gil lissen (beiden Swift), Kim Rijnberg (Fortis) en Emiel Hoefkens (Ondo). TENNIS Goes. Nationaal ranglijsttoernooi. Mannen- enkelspel, tweede ronde: M. de Jong-Z. Zijls tra 6-3 6-1, M. Pierot-J. Heijman 6-2 6-2, I. Noorlander-L. van der Linden 3-6 7-6 6-2, M. Bloem-R. Elsink 6-4 6-3, M. van der Goes-Y. Eb- binghaus 6-3 6-7 6-2, N. Reijnders-F. Koning 5-7 6-2 7-5, R. Pluk-M. Trampe 6-4 6-2, F. Clausing-N. de Morée 6-4 6-2. Vrouwenenkel- spel, tweede ronde: S. van Hartingsveldt-M. Martens 6-1 6-1, M. Viveen-L. Guijt 6-4 6-1, B. van de Velde-L. de Jong 6-0 6-1, A. Luijpen-M. de Bakker 6-3 6-0, S. van der Sar-J. Wikkerink 6-0 6-1, L. van Riet-E. van Berlo 6-0 6-1, L. van Tiggelen-C. van der Linden 6-2 6-3, A. van der Meet-V. van Berlo 6-1 6-3. Goes. ZuidWest Lease Kersttoernooi. HE4: R. van der Wel-P. Boot 6-3 6-4, J. Lievense-T. Ie Clercq 7-5 7-5. HE5: T. van Gool-B. Belajou- za 6-4 7-5, M. van Woerkom-M. Stroosnijder 6-2 6-4, P. van Hoeve-R. Ars 6-4 6-3, D. van Seeters-A. van de Vrie 6-4 7-5. DE3: M. van Ballekom-K. Goudt 6-2 6-4. DE4: J. Boeding-E. Ie Clercq 7-5 7-5. DE5: K. van Beers-E. Ie Cler cq 6-2 6-4. DE6: K. de Nooijer-T. Gideonse 6-3 3-6 7-6, N. van de Zande-L. van Ederen 6-4 7-6. HD6: N. Samijn/E. Vermeulen-H. Almekinders/R. Almekinders 6-2 6-2. GD5: M. de Leeuw/R. de Leeuw-E. de Water/C. de Wa ter 3-6 6-2 7-6. Goes. ZuidWest Lease Kerstjeugdtoemooi. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: R. Vermue-R. van der Heijden 7-5, R. Tax-W. Navest 7-5, M. van der Meer-R. Vermue 8-2, R. Tax-B. Joziasse 9-2. T/m 14 jaar: R. Verhorst-T. Mesu 11-0, J. Koppejan-W. Navest 7-4, R. Sewnath-R. Jonge- neel 9-3, S. Rijk-T. Mesu 8-3, j. Koppejan-L. van den Bergh 9-1. T/m 16 jaar: R. Kole-D. Linger 10-4, L. de Jager-T. Altena 9-2. Meisjesenkelspel, t/m 14 jaar: M. Goense-S. de Jager 6-1, I. Droogers-J. Weststrate 13-0, C. Priem-J. Visser 9-1. T/m 16 jaar: S. Goedege- buure-K. Meertens 7-4, E. Hoondert-D. Szy- manski 5-5, L. van Tilburg-G. de Leeuw 12-1. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl len, die de bond sinds 2005 in de greep heeft. Inmiddels zijn zo*n tweehonderd voetbalfunctionaris sen, scheidsrechters, trainers en voetballers aangehouden. De Spaanse voetbalclub Alme- ria heeft Hugo Sanchez (50) aange steld als coach. De- voormalige Mexicaanse international volgt Gonzalo Arconada op, die wegens slechte resultaten werd ontslagen. Almeria staat in de onderste regio nen van de Primera Division. Sanchez voetbalde in het verleden voor Real Madrid. In 2006 werd hij bondscoach van Mexico, maar moest in maart vertrekken. madrid - Spanje overweegt zich sa men met Portugal kandidaat te stellen voor het wereldkampioen schap voetbal in 2018. De voorzitter van de Spaanse voet balbond, Angel Maria Villar, heeft dit gisteren in de Spaanse sport krant Marca gezegd. Villar bestempelde vorige maand bij zijn herverkiezing de kandida tuur van Spanje voor de wereldti telstrijd als zijn grote doel. Hij moet echter nog de steun hebben van de regering. „Ik denk dat we het samen met Portugal moeten doen", liet Villar optekenen. Nederland en België hebben zich ook samen kandidaat gesteld voor de organisatie. Daarnaast hebben onder meer Mexico, de Verenigde Staten, Ja pan, Engeland, Rusland en Austra lië interesse voor het WK van 2018 getoond. Het is mogelijk om dagelijks een paar snelle oefeningen uit te voeren die uw geheugen trainen en zorgen dat u alert en vitaal blijft. Ook kunt u een compleet trainingsprogramma volgen waarbij de computer iedere dag een aantal oefeningen uitzoekt. Met de Brain Test volgt u wekelijks de vorderingen. Als extra hersenkraker kunt u ontelbare Sudoku en Kakuro puzzels maken. Adviesprijs €35,99 Lezersprijs 17,95 exclusief verzendkosten 4,95 Meer informatie en bestellen bestel opwww.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON TRAIN JE HERSENEN BOX Hierbij bestel ik(aantal) x de Train je Hersenen box a 17,95* VOORLETTERS VOORNAAM naam Om Om 3 adres 3 postcode plaats K telefoon e-mail geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia bv om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/girorekening HANDTEKENING exclusief verzendkosten van €4,95. Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop, naar Webwinkel, o.v.v. Train je Hersenen box, Postbus 130,8200 AC Lelystad. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87