Soccergeweld barst weer los p ode® Zaalvoetbal in Goes en Vlissingen Twee kerstlopen voor atleten uit Zeeuws-Vlaanderen en omgeving jouw pode- meubel is nu te koop bij: v46 Woensdag 24 december 2008 PZC Z Veel veldvoetballers in actie op grote toernooien. GOES - Veldvoetballers uit de Beve- landen en Walcheren hoeven zich ook tijdens de korte winterstop niet te vervelen. Vrijdag (tweede kerstdag) komen in Sportpunt Zee land te Goes liefst twintig veldvoet- balteams in actie tijdens de 38e edi tie van het Rabo Kerstzaalvoetbal- toernooi. Met die twintig teams is de organi serende voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke het Vlissingse Emer- gotoernooi voorbij gestoken, waar door het grootste zaalvoetbaltoer nooi van Zeeland nu in Goes plaatsvindt. Emergo brengt komen- de zondag in Vlissingen achttien teams op de been. In Goes gaan SSV'65, FC Dauwen- daele, Kloetinge, RCS en Goes als favorieten voor de eindzege van start. De andere deelnemers zijn 's-Heer Arendskerke, Luctor, Hein- kenszand, Patrijzen, Lewedorpse Boys, Nieuwdorp, Wolfaartsdijk, Robur, Kapelle, Rillandia, Bevelan ders, Colijnsplaatse Boys, Oostka- pelle, De Meeuwen en Yerseke. «Het toernooi begint om 9.30 uur, de finale wordt vanaf 16.00 uur ge speeld. Het Emergotoernooi is inmiddels aan zijn vijftiende editie toe. Hier komen veldvoetballers, maar voor al erkende.zaalvoetballers in actie. Zo komt FM Sranang, het hoogst spelende Zeeuwse zaalvoetbal team, in actie en ook Groene Ster, de winnaar van vorig jaar, is van de partij. De andere deelnemende ploegen zijn The Old Boys, WZP, Vergo Sport, PZC, Dauwendaele 1 en 2, Oud Walcheren, Mundus Advies, TSA, Milano, Zuidwest Negen, Ui terton, Thermo Products, iym- paan, SC Baskensburg en Peter Christ. Het toernooi in sporthal Baskens burg begint om 9.15 uur, de finale is om 16.20 uur. Poulefase van start in Vliegende Vaart Terneuzen. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Marty Bekooij is suc cesvol trainer van Hoek 2, Piet de Vries staat met RIA Westdorpe aan kop van de vierde klasse en Wim Fenijn kan met zijn Oost burg terugkijken op een goede competitiestart. Het drietal hoopt op een plaats in de eindronde van het soccertoernooi, maar komt za terdag niet met de sterkste selectie naar de voorronde. Vanaf 9.00 uur wordt in de Terneu- zense sporthal Vliegende Vaart in wedstrijden van vijftien minuten in drie poules van vijf om een plaats bij de laatste zestien gestre den. Die nemen het een week la ter tegen elkaar op. Maandag- en dinsdagavond wordt eveneens een poule afgewerkt. Het AASA-soccertoernooi vormt voor de oefenmeesters een aange name onderbreking van de winter stop. „Het is natuurlijk leuk als je een resultaat haalt, maar het veld blijft veel belangrijker", zegt Piet de Vries. „Wij komen met de ech te liefhebbers, jongens die willen socceren." De trainer van RIA Westdorpe houdt een aantal gerou tineerde krachten bewust aan de kant. „Er is vorig jaar goed geflo ten", vindt De Vries. „Maar we hebben met Björn den Hamer al een langdurig geblesseerde speler en er staan vier spelers wat het aantal gele kaarten betreft op scherp. Voor ons is de competitie veel belangrijker. We hebben niet zo'n brede selectie. Vandaar dat Hubert van den Hemel en Menno den Dekker niet meedoen." Trainer Wim Fenijn van Oostburg weet niet of hij zelf zaterdag van de partij kan zijn. „Als speler van IJzendijke en Breskens heb ik een paar keer meegedaan. Dat vond ik wel leuk", vertelt hij. „In de Vlaan- derenhal was het altijd gezellig. Ie dereen kreeg na het toernooi con sumptiebonnen en ging zonder eten het feest in." Als trainer is Fe nijn voorzichtiger.,. „Als je jong bent, kijk je er een stuk anders te genaan", weet hij. Blessures spelen daarbij een belangrijke rol. „Ik zie graag in januari iedereen weer op het veld staan." Hoek komt net als voorgaande jaren met het tweede elftal. Uit de eerste selectie doet al leen Bert den Hamer mee. „We hebben gevraagd om vooraf een keer te kunnen oefenen, maar door de kerstdagen en het feit dat er woensdagavond wordt opge bouwd, kon dat niet", zegt Marty Bekooij. De oefenmeester, die met zijn ploeg aan kop staat in de hoofdklasse voor reserveteams en vanwege privé-omstandigheden Veel trainers zien het AASA-soc- certoernooi als een aangename onderbreking van de winterstop. Uiteraard willen ze met hun ploeg wel goed presteren. naar een zondagclub uitkijkt, zegt met een mooie selectie te komen. „Nee, ze hebben het niet over een anti-Hoek-stemming. Ze willen ge woon proberen die finale te ha len." Dat zou volgens de trainer geen probleem mogen zijn. De beste drie van elke poule en de beste nummer vier speelt zaterdag 3 ja nuari in de eindronde. www.pode.nl info@pode.ni model edit vanaf €1695,- ga nu naar www.pode.nl en maak kans op een pode poef "pause" Pot-Berderr Nieuwendijk 89 - 4571 LH Axel 0115 - 562010 www.pot-axel.nl Eindejaarscross Axel en Kerstloop Breskens beide op zaterdag. door Wim de Vos TERNEUZEN - Zo rond de feestda gen kunnen de atleten hun hart ophalen in Zeeuws-Vlaanderen. Probleem is wel, dat er op de dag na tweede kerst twee wedstrijden tegelijkertijd op de kalender staan. Komende zaterdag wordt in Axel de Eindejaarscross van de scheids- rechtersvereniging Zeeuws-Vlaan deren gehouden. Daarnaast kun nen de lopers ook terecht in de Na poleonhoeve Kerstloop in Bres kens. Het komt eens in de zoveel jaar voor dat deze wedstrijden op de zelfde dag worden gelopen. De Ein dejaarscross is altijd op de laatste zaterdag van december en de Kerst loop in Breskens telkens de dag na tweede kerst. „Maar of het echt concurrenten van elkaar zijn, durf ik te betwijfelen. Slechts enkele at leten uit het oostelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen komen naar het westen en dat is andersom ook het geval", meent organisator Wil ly Faro van de Kerstloop in Bres kens. De Eindejaarscross van de scheids- rechtersvereniging Zeeuws-Vlaan deren staat al een groot aantal ja ren op de kalender. Ooit is deze wedstrijd begonnen voor de voet balscheidsrechters, maar intussen wordt de cross door het Axelse Bos gedomineerd door de atleten die wekelijks aan de start van een Zeeuws-Vlaamse trimloop verschij- E De Zeeuws-Vlaamse atleten kunnen zaterdag kiezen uit twee trimlopen: de Eindejaars cross in Axel en de Kerstloop in Breskens. nen. Er staan drie verschillende af standen op het programma. De 3200 en 6400 meter gaan om 13.30 uur van start en de cross over 9600 meter om 14.30 uur. De jeugdloop over 500 meter start eveneens om 13.30 uur op het com- pléx van de voetbalvereniging Axel. Ook in Breskens kan er gekozen worden uit drie verschillende af standen. Het parkoers op en nabij het strand in de buurt van de Na poleonhoeve kan het erg lastig zijn. De deelnemers kunnen kiezen om middels 4300, 8600 of 12.900 me ter het kerstdiner uit het lichaam te lopen en de blik alweer te rich ten op de wedstrijden in het ko mende jaar. Om 14.10 uur klinkt voor deze af standen het startschot. De jeugdlo- pen (750 en 1500 meter) beginnen om 13.45 uur. De HVV'ers Jaymi de Visser en Jeroen Claessens zijn blij na afloop van de vorig jaar met shoot-outs gewonnen fina le tegen RCS. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 86