Arnemuiden denkt aan zusjes SieMatic Alleen bij SieMatic: het Keuken- ideeënboek cadeau Bressiaanders boos over verstoring uitzicht Mikken in het mandje Z pzc Woensdag 24 december 2008 29 Dorp respecteert wens familie Lin om geen herdenking te houden. door Theo Giele arnemuiden - Deze kerstavond zul len in Arnemuiden - en ver daar buiten - de gedachten uitgaan naar de vier zusjes die precies een jaar geleden om het leven kwamen bij de rampzalige brand in het Chine se restaurant van de familie Lin. De dood van Paulien, Melissa. Mi chelle en Winnie trof Arnemui den als een mokerslag. Er zal vandaag geen openbare her denking zijn in het dorp. De ouders kunnen dit niet aan, heeft de wijkbeheergroep Arnemuiden begrepen. „De familie stelt het op prijs met rust gelaten te worden." De ouders van de vier zusjes wo nen nu in Middelburg. Terugkeer naar Arnemuiden, laat staan naar het afgebrande pand aan de Noord straat, is te confronterend, zo heeft de wijkbeheergroep van een con tactpersoon van de familie Lin ver nomen. Voor de wijkbeheergroep reden om vandaag geen openbare her denking voor de zusjes te houden. Kees Grootjans: „Wel een herden king of niet? We hebben enorm ge worsteld met de vraag wat we zou den doen. Maar de wens van de fa milie weegt voor ons-het zwaarst. Eigenlijk wilden we er helemaal geen ruchtbaarheid aan geven. Dat mag niet als onverschilligheid wor den uitgelegd, zeker niet, want het leeft enorm in het dorp. Geen en kele Arnemuidenaar die er vorig jaar bij is geweest zal dit ooit verge ten." Om toch nog iets te doen wordt in de loop van vanmiddag een krans gelegd bij het afgebrande pand aan de Noordstraat. Willem van Kooten, hoofd van de afdeling bestuursondersteuning 'We hebben enorm geworsteld met de vraag wat we zouden doen' van de gemeente Middelburg, peil de in september al de behoefte om iets te organiseren. De eerste maan den na die rampzalige kerstavond 2007 was er intensief contact met de familie Lin. „Later is dat min der frequent geworden. Je gunt de familie to,ch ook alle rust." „Het is balanceren", vervolgt Van Kooten. „Het contact is niet recht streeks met de ouders, maar via een nichtje. Je wilt je niet opdrin gen, maar je wilt zeker ook niet de indruk geven gewoon weer over te zijn gegaan tot de orde van alle dag. Geen grote herdenking dus, van daag in Arnemuiden. De familie kan het niet aan en het dorp volgt hen daarin. De gemeente Middelburg zit op de zelfde lijn, aldus Van Kooten: „Het is in de eerste plaats hun verdriet, niet het onze. Dat moet je respecte ren." 't Liefst een SieMatic Dit is het boek voor iedereen die keukenplannen heett. Zie en lees wat er mogelijk is. Het Keukenideeënboek vertelt waar u bij het kiezen allemaal aan moet denken. Met een com plete checklist als voorbereiding op uw gesprek met de keuken adviseur. Het is jarenlang het meest geraadpleegde boek over keukens. U krijgt het bij ons cadeau. Geheel vrijblijvend. Kom dus gerust even langs om het op te halen. Welkom! terneuzen - Meer dan 400 kinderen deden giste ren en eergisteren mee aan het jaarlijkse korfbal- toernooi voor basisscholen in sportcentrum Vlie gende Vaart in Temeuzen. Het waren vooral de scholen uit de oude gemeente Terneuzen die zich voor het sportieve evenement hadden aange meld. Verdeeld over de onder-, midden- en bo venbouw kwamen er 38 teams tegenover elkaar in het strijdperk. Voor een dertigtal kinderen uit de kleutergroepen, die nog niet echt wedstrijden kunnen spelen, was een op korfbal gericht spelcir- cuit uitgezet. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst breskens - Bewoners van de We- ijkmanlaan in Breskens zijn boos dat hun uitzicht tijdens de kerstda gen en de jaarwisseling wordt be lemmerd door drie bouwketen. De containers voor werknemers, materiaal en materieel van H4A zijn op een groenstrookje in hun straat neergezet. Dat bedrijf begint volgend jaar met vervanging en re novatie van de riolering in de om liggende wijk. Voorbereidende werkzaamheden maakten het no dig dat de keten al zijn neergezet. De bewoners snappen niet dat de containers op een groenstrookje tussen huizenblokken in moesten komen, omdat bewoners nu recht op de 'lelijke kotjes' kijken. Als de keten op enkele parkeerplaatsen aan de kant van de weg waren ge plaatst, was de 'horizonvervuiling' een stuk minder geweest, vindt een aantal bewoners. Aannemer en gemeente zijn niet over één nacht ijs gegaan bij het vaststellen van de locatie voor de keten, meldt een woordvoerster van de gemeente Sluis. Het riole ringswerk gaat naar schatting zo'n vijf maanden duren. Dorpsraad én buurtbewoners zijn in het overleg betrokken. Voor de verkeersveilig heid, ook met het oog op de na bije basisschool, het werkgemak en de logistiek is het groenstrookje de meest geschikte plek. Gemeente Hulst zamelt weer kerstbomen in hulst - Inwoners van de gemeen te Hulst kunnen hun afgedankte kerstboom weer 'dumpen' op een van de centrale verzamelplaatsen. Op diverse straathoeken staan dranghekken, waarbinnen de bo men gedeponeerd kunnen wor den. Hulst leegt de verzamelplaat sen van 5 tot en met 9 januari. Vogelkerstshow in De Halle Axel axel - Het Axelse cultureel cen trum De Halle is beide kerstdagen traditioneel het domein van de Zeeuws-Vlaamse Vogelvrienden. De vereniging houdt dan traditio neel de Vogelkerstshow. Open- mingstijden: donderdag van 10.00- 17.00 uur, vrijdag 10.00-16.00 uur. Twee nieuwjaarsduiken bij strandpaviljoens breskens - Het nieuwe jaar bete kent voor sommigen letterlijk een frisse start maken. Dat kan weder om op 1 januari bij strandpavil joens 't Halve Maentje in Breskens en De Zeemeeuw in Retranche- ment waar om 12.00 uur de tradi tionele nieuwjaarsduiken plaats vinden. Westkade Sas blijft hardrijders trekken sas van gent - Op de Westkade in Sas van Gent wordt nog altijd te vaak te hard gereden. Bij 37 ver keerscontroles het voorbije jaar reed tien procent van de automobi listen te hard. De politie zal ook volgend jaar op gezette tijden con troles ter plekke houden. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81