beven voor eindejaarsshow Consument moet niet vergeten worden parkeerders Politie zoekt getuigen van overval Axel Wakker Z PZC Woensdag 24 december 2008 27 door Frank van Cooten BRESKENS - Het open podium ach ter de Plus-supermarkt op het Spuiplein in Breskens is voortaan verboden gebied voor automobilis ten. Het was overigens nooit de bedoe ling dat op dit podium zou wor den geparkeerd maar in de prak tijk gebeurde dat wel. De gemeen te Sluis steekt daar nu een stokje voor. Het open podium is onder meer bedoeld voor evenementen en voorstellingen. Zoals bijvoorbeeld straattheater. Het open podium is aangelegd op het voormalige parkeerterrein bij de weegbrug. De macht der gewoonte deed auto mobilisten er wellicht toe verlei den hun auto daar toch weer neer te zetten toen het podium was ge realiseerd. Maar dan is er geen plek meer voor evenementen. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom besloten het open podium met ingang van 1 januari af te sluiten voor auto's. AXEL - De politie zoekt getuigen van de gewelddadige overval op een 82-jarige inwoner van Axel. De bejaarde alleenstaande man werd maandagmiddag rond 17.00 uur in zijn woning aan de Bankert- straat in Axel overvallen. De over valler belde aan en wist met een smoes binnen te komen. Daar be dreigde hij de man, gebruikte ge weld en bond hem vast. Volgens de politie is er een klein geldbe drag meegenomen. Uit het verhaal van de bejaarde Axelaar blijkt dat er sprake was van twee overvallers. Hij heeft niet gezien hoe en waar de daders naar toe zijn gevlucht. Eén van de overvallers is ongeveer 1.90 meter lang en droeg een hoofddeksel. De andere overvaller is klein. De 82-jarige man is voor zijn ver wondingen in het ziekenhuis be handeld. Hij is buiten levensge vaar, maar gezien zijn hoge leeftijd blijft hij ter observatie nog even in het ziekenhuis. ANALYSE www.pullman.nl Het gedoe rond de invulling van de winkels bij Snowbase werkt niet bepaald in het voordeel van de consument. In eerste instantie hadden de winkels bij de Terneuzense ski hal de voorbije zomer moeten openen. Het ontbreken van een verklaring van geen bezwaar van de provincie gooide echter roet in het eten. Alleen Perry Sport, qua aanbod duidelijk gelieerd aan het skicentrum, mocht de deuren ope nen. Sinds de zomer speelt zich rond de detailhandelszaken in de Koegorspolder een krachtenspel af tussen gemeenten, ontwikkelaars door Conny van Gremberghe en middenstanders, dat niet be paald in het voordeel van de Zeeuws-Vlaamse consumenten uit pakt. Niet voor het eerst blijkt de animositeit tussen Hulst en Ter- neuzen, neringdoenden en project ontwikkelaars een rem te zijn op initiatieven die een impuls zouden kunnen geven aan het kooptoeris- me in Zeeuws-Vlaanderen. Een jaar of zeven terug werd door de zelfde krachten het Sasse factory outletcentrumplan om zeep gehol pen. Zo'n centrum zou de detail handelsstructuur in Zeeuws-Vlaan deren om zeep hebben geholpen, redeneerde het provinciebestuur destijds - hardop ingefluisterd door bange ondernemers uit de re gio. Jaren zijn verstreken. Inmid dels zijn er outletcentra in Roosen daal, Roermond en Gent. Zeeuws-Vlaanderen heeft zijn posi tie als koopregio zo goed als verlo ren. Alleen Sluis heeft haar status als koopstadje weten te handha ven. Het zou gemeenten en ont wikkelaars sieren als ze ophielden met het traineren van plannen die kunnen resulteren in een opleving van de bestedingen in de regio. Een BCC in Terneuzen erbij is per slot van rekening voor de streek be ter dan dat iedereen naar de Media markt in Middelburg blijft: rijden. Spelend op het Indisch harmonium roept Adrie Oosterling bij het begin van de voorstelling direct een gevoel van intimiteit op. foto Camile Schelstraete Ter verduidelijking komt hij met maakt. Dat zong ik van de zomer Schouwse publiek er een woord weer eens beseffen dat je niet alles een anekdote op de proppen: „Ik ook in Bruinisse. De zaaluitbater, van had verstaan. 'Maar je kon een precies hoeft te begrijpen om het heb een - al zeg ik het zelf - mooi een echte Bruënaar, zei me na de speld horen vallen toen je het gevoel van een lied of een voorstel- Engels liedje over een zwerver ge- voorstelling dat niemand van het zong.' Die opmerking deed me ling op te pikken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79