Zeeland PZC 25 Bouw oefencentrum na de zomer Waar rook is, blijkt niet altijd vuur te zijn... 1%, rting 'Monumentale' populier tegen de vlakte ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 31 Droom Domein Op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen T J 11 Lezersfoto's omlijsten de Zeeuwse kerstdis Mosselsector is bereid deel van Waddenzee op te geven Woensdag 24 december 2008Tip? zeeuws-vlaanderenBpzc.nl Project oefencentrum en kazerne komt Terneuzen erg gelegen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft het provinciebestuur ver zocht verklaringen van geen be zwaar te verlenen voor de bouw van een multidisciplinair oefencen trum (Ricas) en een nieuwe brand weerkazerne in de Koegorspolder. Tegen de bouwplannen zijn geen bezwaren ingediend, waardoor er volgens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen 'geen enkel beletsel meer is om de projecten ook daad werkelijk te gaan uitvoeren'. De bouw van het oefencentrum en de kazerne kan na de zomer begin nen wanneer de bouwvak voorbij is. „Zeker in deze tijd komen deze projecten zeer gelegen. Ze leveren werk op voor de bouw en daarna vele tientallen nieuwe banen in een sector die nog steeds groeit", aldus Lonink. De nieuwe brandweerkazerne van Terneuzen komt naast het Ri- cas-kantoor te staan. Het is de be doeling dat de leden van het Ter- neuzense korps gedeeltelijk ge bruik zullen maken van voorzie ningen van het oefencentrum. Op die manier kunnen kosten be spaard worden. Aan de kazerne zelf zal de gemeente ettelijke mil joenen kwijt zijn. Hoeveel precies wil Lonink niet kwijt, omdat het project Europees moet worden aanbesteed. In het geval van de Underground is nu al in trek bij veiligheidsinstanties en bedrij ven. Het oefencentrum vergt een miljoeneninvestering en levert vele tientallen nieuwe banen op. bouw van het oefencentrum Un derground is het laatste niet nodig. Dat de uitwerking van de bouw plannen enkele maanden tijd heeft gekost, heeft volgens Lonink te maken met de ontsluiting van het gebied en de enorme hoeveel heid buizen en andere leidingen die in de poldergrond schuilgaan. „Met die leidingen heb je toch re kening te houden. Vandaar ook dat de tekeningen wat zijn gewij zigd. Het hoofdkantoor van Ricas wordt zelfs iets groter dan eerst is gepland en ook wordt het oefenter rein iets anders ingericht", aldus Lonink. Met de uiteindelijke bouw van het oefencentrum is circa veer tig miljoen euro gemoeid. Het multidisciplinair oefencen trum zal - eenmaal in werking - honderd vijftig mensen werk ver schaffen. Bij het centrum komt ook nog een kennisinstituut voor ondergronds bouwen. Dat levert ook nog eens veertig banen op. De belangstelling voor het oefen centrum is groot. Ricas heeft al contracten voor cursussen afgeslo ten met de NS, de Rotterdamse vervoersmaatschappij RET en de Belgische politie. Veel publiek op de been voor loos brandalarm voormalige bios Hulst. door Sheila van Doorsselaer HULST - Rookwolken uit het dak van de voormalige bioscoop De Koning van Engeland in het cen trum van Hulst! Brandweer, poli tie en tientallen nieuwsgierigen i kwamen gisterochtend ter plaatse, maar het bleek loos alarm. i Er kwam echter wel degelijk 'rook' uit het dak van het al een tijd leeg staande cinemacomplex. Uit een :grondige inspectie van de Hulster brandweer bleek dat de boosdoe ner het afvoerpijpje was van de centrale verwarming van de naast gelegen kapsalon. Met de gevoelstemperatuur gister- ochtend tegen het vriespunt, had de kapper zijn cv eens lekker opge stookt. Door de koude buitenlucht was de waterdamp uit de cv-pijp gaan condenseren en deze minus cule druppeltjes zien eruit als wol ken, zoals we ook in de kou met onze adem 'wolkjes blazen'. Een alerte voorbijganger waar schuwde rond 9.00 uur de brand weer die met twee bluswagens en een hoogwerker ter plekke kwam. De politie zette omliggende stra ten af. De brandweerlieden heb ben het pand helemaal doorzocht en zijn uit eigen veiligheid 'met water' naar binnen gegaan. Er is dus wat waterschade. Om 9.45 uur werden de slangen alweer opge rold. Met een hoogwerker en een warmtemeter zoekt de Hulster brandweer naar een eventuele brandhaard. foto Camile Schelstraete zie ook de Weerpagina door Frank van Cooten AARDENBURG - Er is geen redden meer aan voor een 'monumentale' populier in park De Elderschans in Aardenburg. De boom is afge storven. „Ook een monumentale boom kan niet opnieuw tot leven wor den gewekt", zegt een woordvoer ster van de gemeente Sluis. De boom wordt daarom geveld. De populier staat als monument te boek vanwege de ligging in een beschermd gebied. Populieren aan de Katweg, Dunné- weg en Savooyaardsweg in Bier vliet staan niet in een beschermd gebied. In totaal worden 265 van deze bo men in het buitengebied geveld omdat ze kaprijp zijn. De gekapte populieren worden ver vangen döor 118 essen en fladder- iepen. (vanaf 27 december) Breda Terheijdenseweg 296 (hoek noordelijke rondweg) Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6e stoplicht rechts) Koudekerke Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke). intratuin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77