Eerst Goes, dan naar het buitenland PZC/ FLEXBEZORGERS M/V Zakelijk dagje voor Zeeuwse tennisioppers Gemiddeld 300,- per week bijverdienen? 46 I Woensdag 24 december 2008 PZC Van der Meet en Van de Velde naar sterke ITF-toernooien. door Roeland van Vliet goes - Als het een beetje meezit, doen er volgend jaar drie Zeeuwse tennissters mee aan de jeugdtoer- nooien van Roland Garros en Wimbledon. Naast Lesley Kerkho- ve, die dit jaar al actief was op Grand Slams, zijn dat Bernice van de Velde en Angelique van der Meet. „We hopen ons direct te plaatsen", zei Van der Meet giste ren in Goes. „En anders zullen we zeker kwalificaties kunnen spe len." De zeventienjarige Van der Meet, die uit 's-Heer Abtskerke komt, staat aan het einde van 2008 op de 140e plaats van de wereld. Als na 1 januari de negentienjarigen van de jeugdlijst afvallen, stijgt ze automa tisch zo'n vijftien plekken. De in 's-Gravenpolder woonachtige Van de Velde, die even oud is, staat na nieuwjaarsdag rond de 175e plaats. „We moeten nog best wel wat punten pakken om op Roland Gar ros mee te mogen doen", bena drukte Van der Meet. „Ik denk dat je ongeveer bij de beste zeventig van de wereld moet staan om rechtstreeks toegelaten te wor den." i De twee Bevelandse tennissters spelen deze week op het nationaal ranglijsttoernooi in Goes. Beiden wonnen gisteren fluitend hun par tijen in de tweede ronde. Bernice van de Velde, die als vierde ge plaatst is, stuurde de weinig gemo tiveerde Lianne de Jong met 6-0 6-1 naar huis. Een uur later ontdeed de als twee Tennistalent Bernice van de Velde kent in Goes geen genade met Lianne de Jong. de gerangschikte Angelique van der Meet zich van Vroni van Ber- lo: 6-1 6-3. Beiden moeten in de TSI-hal in Goes de halve eindstrijd of zelfs de finale kunnen halen. Na het Zuidwest Lease Kersttoer nooi - eigenlijk een leuk tussen doortje dicht bij huis - richten de talenten zich weer op het spelen van ITF-toernooien. De twee pu pillen van Gillis van de Gruiter, bij wie ze in Halsteren trainen, gaan halverwege januari naar Slowakije en Tsjechië, waar ze twee toer nooien spelen. Zowel die in Bratislava (niveau G2) als die in Prerov (Gi) zit wat sterkte betreft dicht bij een jeugd- toernooi van een Grand Slam. Daarna staat er een trip naar Zuid-Amerika op het programma, maar die is nog niet rond. „Je moet wel daar heen om sterke toernooien te spelen. Die zijn op dat moment niet in Europa", ver telde Van der Meet gisteren. „En als we aan G3'tjes of G4'tjes mee gaan doen, schiet dat niet echt op voor de ranglijst." Die deelnames aan buitenlandse toernooien worden wat makkelij ker nadat Gillis van de Gruiter be gin december de Stichting Junior Top Tennis oprichtte. Met behulp van sponsors kunnen Zeeuwse en Brabantse talenten beter hun weg omhoog vinden. Van de Gruiter:„Talent zit niet in je portemonnee, zeg ik altijd. Wij Bernice van de Velde en Angeli- que van der Meet winnen simpel de tweede ronde van het rang lijsttoernooi in Goes. Ze willen beiden graag hogerop. foto Dirk-Jan Gjeltema zouden het heel mooi vinden als tennissters uit de regio ver komen en het zou zuur zijn als dat om fi nanciële redenen niet lukt. We wil len dat de talenten de kans krijgen die ze verdienen en dus de toer nooien spelen die bij hun niveau passen." Maar Zuid-Amerika is wat anders dan Tsjechië en Slowakije. Voor de verre reis is er nog niet genoeg geld. „We zullen eerst weer met z'n allen om de tafel moeten gaan zitten", zei de Arnemuidse tennis- leraar. De PZC zoekt voor de regio Schouwen-Duiveland op korte termijn De sector distributie heeft momenteel behoefte aan flexbezorgers (liefst met ervaring) in de regio Schouwen-Duiveland voor het verspreiden van de PZC in diverse wijken op vaste tijden: maandag tot en met zaterdag tussen 04.00 uur tot 09.00 uur. De werkzaamheden worden verricht op basis van een Overeenkomst van opdracht. Wij vragen: - gemotiveerde, servicegerichte en punctuele bezorgers - bezit van rijbewijs en eigen auto - flexibele instelling - woonplaats Zierikzee of directe omgeving Wij bieden: - zelfstandig en verantwoordelijk werk - prima basisvergoeding - onkostenvergoeding auto INTERESSE? Geïnteresseerden kunnen tijdens kantooruren contact opnemen over de condities met rayonmanager, de heer Ronald Kasander, telefoon 06-22609390. Potentiële flexbezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. Vuurwerk barst nog niet los op nationaal ranglijsttoernooi. door Sven Bakker GOES - Op z'n gemakje zit de man op leeftijd voorovergebogen over z'n kopje koffie. Net voordat hij aan zijn laatste slok begint, vraagt hij zich hardop af: „Zo, wanneer breekt het vuurwerk op baan één los?" De man was speciaal naar het ZuidWest Lease-nationaal ranglijst toernooi gekomen om de vonken van de jackets te zien springen, maar de Zeeuwse toppers kregen geen tegenstand van betekenis. Ze wonnen eenvoudig op de automa tische piloot. Frank Clausing omschreef zijn 6-4 6-2-zege tegen Niels de Morée als 'een zakelijke overwinning'. De Wemeldinger was op zijn hoede voor de capaciteiten van De Morée, die in de jeugd vaak terug te vinden was in de toptien van de categorieën tot en met 12 en 14 jaar. Hoewel vooral de 6-4 in de eerste set doet vermoeden dat Clausing het lastig had, kon De Morée het hem eigenlijk nooit moeilijk maken. In de kwartfinale speelt Clausing, de enige overgeble ven Zeeuw in het hoofdtoernooi, vandaag tegen Roel Pluk. Ook die wedstrijd moet geen problemen opleveren voor Clausing. Bij de vrouwen verloren Suzanne van Hartingsveldt, Bernice van de Velde en Angelique van der Meet bij elkaar opgeteld gisteren slechts zeven games. De 'big three' hoefde zich niet al te zeer in te spannen om de kwartfinale te bereiken. De als eerste geplaatste Van Har tingsveldt kreeg in de Zeeuwse confrontatie met Margot Martens opvallend weinig tegenstand. De 18-jarige Martens uit Koewacht had de mogelijkheid vrijuit te spe len tegen Van Hartingsveldt, maar maakte daar geen gebruik van. Het werd tweemaal 6-1 voor de 26-jari- ge Van Hartingsveldt uit Goes. De 17-jarige Bernice de Velde ('s-Gravenpolder) stond op haar dooie gemakje de ene -winner na de andere te slaan tegen Lianne de Jong: 6-0 en 6-1. En die andere fa voriete voor de titel, Angelique van der Meet (ook 17 jaar, 's-Heer Abtskerke), etaleerde haar power tegen Vroni van Berlo: 6-1 en 6-3. Vandaag staan de kwartfinales ge pland, zaterdag krijgt de man op leeftijd zijn gewenste vuurwerk voorgeschoteld met de halve fina les. De Zeeuwse deelnemers aan het nationaal ranglijsttoernooi in Goes beleven een gemakkelijke dag. Ze stromen allemaal door naar de volgende rol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74