'De keus was: de hondjes of ik' Alleen bij SieMatic: het Keuken- deeënboek cadeau Kerk deelt kerstpakketten uit Celstraf voor reeks misdrijven Zierikzeeënaar S PZC Woensdag 24 december 2008 29 Truus van Zweeden: „De politie zegt: het ongeluk is uw schuld. Dat weet ik. Maar ik zou het zo weer doen, echt..." Truus van Zweeden zeker niet zomaar gewond na ongeluk. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Natuurlijk, het was haar eigen schuld. Dat weet zij zelf ook. Maar er was wel degelijk een reden waarom Truus van Zwee den haar scootmobiel naar links stuurde, en niet naar rechts. „Kijk, dat is de Singel, dat de Paul Krugerstraat en dit de Brouwenaar- straat. Daar reed ik." Trillend pro beert Truus (68) uit Vlissingen haar ongeluk van 13 augustus 2008 op een papiertje uit te tekenen. „Normaal ga ik altijd rechtdoor op de Singel, om naar huis te gaan. luist die dag niet, ik weet ook niet waarom. Ineens kwam er een'auto de hoek om. Maar ik had die hond jes op de plank van m'n scootmo biel. In een flits zag ik ze er al uit vliegen, onder die auto. Het ging allemaal zo snel, maar ik wist heel goed wat ik deed. Het was een keu ze: die hondjes of ik." Truus koos het eerste. Met als ge volg dat ze nu in het Gasthuis zit, in Middelburg, -met een dubbele beenbreuk 'en een knie, helemaal in de puree'. „Ze hadden er in het ziekenhuis een plaat in gezet. Dat zou goed gaan, tot ik uit bed viel. Weer een beenbreuk, alles was ka pot. De dokter heeft stik zijn best gedaan, maar er was niks meer aan te doen. In het ziekenhuis van Knokke hebben ze er toen een nóg grotere plaat in gezet, en een stuk bot. Nu ben ik hier al zeven weken, om te revalideren." Zonder hondjes. Truus mist ze zo. „Tommy heet de mijne. Het is een chizu. Die andere, iosje, een poe- deltje met nog wat erin, was van een kennis die er niet mee naar buiten kon. Als ik die scootmobiel niet naar-links had gestuurd, wa ren ze overreden. De politie zegt: 'Ik zit maar wat te breien, af en toe een sjekkie. Zingen kan ook niet meer' het ongeluk is uw schuld. Dat weet ik. Maar ik zou het zo weer doen, echt, ik zou het wel van de daken willen schreeuwen. Ik had NOORDGOUWE - Wat fruit, noten, sap en een mooie folder met kerst groet. Samengebracht in een vrolij ke doos. Tonny Kreuk en Piet van der Lin de van de Nederlandse Hervorm de Kerk Dreischor-Noordgouwe hebben gisterochtend honderd kerstpakketten verspreid onder ze ventigplussers en zieken in de dor pen Dreischor en Noordgouwe. Dat doet de kerk al gedurende een aantal jaren, nadat daar via een le gaat een voorzet voor was gege ven. Dat potje is al uitgeput, maar de traditie wordt trouw in stand ge houden. Zo nam onder andéren mevrouw Noordijk uit Noodgouwe een kerst pakket in ontvangst; zij heeft mul tiple sclerose (ms). Mevrouw Noordijk (I) krijgt een kerstpakket van diaken Tonny Kreuk. foto Marijke Folkertsma het niet over mijn hart verkregen als die hondjes er nu niet meer wa ren. Tommy is mijn kindje. Het is net of'ie me begrijpt." Het duurt nog een paar maanden voor ze hem weer ziet. Maart, mis schien april. Tot die tijd is Tommy- ondergebracht bij een nicht en zit Truus binnen, met haar been om hoog. Naar buiten mag ze niet. „ik ben hier doodongelukkig. Niet dat er niet goed voor me wordt ge zorgd en ik mag nog van geluk spreken dat ik een kamer voor me zelf heb, maar ik voel me zo opge sloten. Ik zit maar wat te breien, af en toe een sjekkie. Zingen kan ook niet meer, omdat de dokter mijn stemband heeft geraakt. Ik hoop dat ik straks weer de oude ben. Als ik terug ben bij Tommy." MIDDELBURG - De rechtbank heeft een 27-jarige Zierikzeeënaar ver oordeeld tot een celstraf van twee jaar waarvan een half jaar voor waardelijk. Ook moet hij 3099 eu ro schadevergoeding betalen. Het was toeval, maar overal waar hij verscheen ontstond brand. Zelfs in penitentiaire inrichting To- rentijd, waar op 4 mei brand in zijn cel uitbrak. Samen met een maat nam de man na een inbraak een kluis mee achterop zijn fiets. Bij een valpartij klapte de kluis open. Ze vonden een bankpas met pincode en winkelden voor bijna 3000 euro. Verder stond hij terecht voor vernieling, mishandeling en "belediging. Dit is het boek voor iedereen die keukenplannen heeft. Zie en lees wat er mogelijk is. Het Keukenideeënboek vertelt waar u bij het kiezen allemaal aan moet denken. Met een com plete checklist als voorbereiding op uw gesprek met de keuken- adviseur. Het is jarenlang het meest geraadpleegde boek over keukens. U krijgt het bij ons cadeau. Geheel vrijblijvend. Kom dus gerust even langs om het op te halen. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-56 40 70 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 1,5 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69