dirigent naar fabriek Verkade Proces om jacht 'De wens van de familie weegt het zwaarst' S PZC Woensdag 24 december 2008 27 Faunabescherming legt vergunning afschot herten voor aan rechter. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - Faunabescher ming gaat via de rechter proberen het afschieten van damherten in de Kop van Schouwen te voorko men. Aanstaande dinsdag dient de zaak voor de rechtbank in Middel burg. Als de Faunabescherming in het gelijk wordt gesteld gaat de jacht vanaf 2 januari niet door. De provincie Zeeland heeft vergun ning verleend voor het afschieten van 267 damherten in de Kop van Schouwen. Voor het eerst mag daarbij ook binnen de natuurgebie den geschoten worden. De provin cie baseert de vergunning op de grote aantallen herten die in het gebied leven. Bij de laatste telling zijn ruim 700 damherten gezien en daarbij moeten nog de geboor ten van dit voorjaar opgeteld wor den. Uit onderzoek is gebleken dat het gebied voldoende leefruimte biedt voor 325 herten. Faunabe scherming betwijfelt of de tellin gen wel juist zijn. Volgens de orga nisatie zijn de genoemde aantallen damherten in het gebied 'volledig uit de lucht gegrepen'. Daarbij be roept de organisatie zich op tipge vers uit het gebied. Faunabescher ming stelt ook dat afschot niet ef fectief is om de aantallen structu reel omlaag te brengen. Schade aan gewassen en gevaar voor het verkeer zou voorkomen kunnen worden door hekken te plaatsen en de wegen (inclusief de polder wegen en de Rijksweg N57) in het gebied te ontdoen van dicht, over hangend struikgewas van waaruit de dieren de weg oversteken. Faunabescherming is naar de rechter gestapt. Hiermee wil de organisatie voorkomen dat 267 damherten in de Kop van Schou wen worden afgeschoten. Geen openbare herdenking van zusjes in Arnemuiden. door Theo Giele ARNEMUIDEN - Deze kerstavond zul len in Arnemuiden - en ver daar buiten - de gedachten uitgaan naar de vier zusjes die precies een jaar geleden om het leven kwamen bij de rampzalige brand in het Chine se restaurant van de familie Lin. De dood van Paulien, Melissa, Mi chelle en Winnie trof Arnemui den als een mokerslag. Er zal vandaag geen openbare her denking zijn in het dorp. De ouders kunnen dit niet aan, heeft de wijkbeheergroep Arnemuiden begrepen. „De familie stelt het op prijs vooralsnog met rust gelaten te worden." De ouders van de vier zusjes wo nen nu in Middelburg. Terugkeer naar Arnemuiden, laat staan naar het afgebrande pand aan de Noord straat, is te confronterend, zo heeft de wijkbeheergroep van een con tactpersoon van de familie Lin ver nomen. Voor de wijkbeheergroep reden om vandaag geen openbare herdenking voor de zusjes te hou den. Kees Grootjans: „Wel een her denking of niet? We hebben enorm geworsteld met de vraag wat we zouden doen. Maar de wens van de familie weegt voor ons het zwaarst. Eigenlijk wilden we er helemaal geen ruchtbaar heid aan geven. Dat mag niet als onverschilligheid worden uitge legd, zeker niet, want het leeft enorm in het dorp. Geen enkele Arnemuidenaar die er vorig jaar bij is geweest zal dit ooit verge ten." Om toch nog iets te doen wordt in de loop van vanmiddag een krans gelegd bij het afgebran de pand aan de Noordstraat. Excursieschuur open in kerstvakantie westenschouwen - De excursie- schuur van Staatsbosbeheer is tij dens de kerstvakantie geopend. In de schuur zijn (wandel)routes te halen, is informatie te vinden over de natuurgebieden in de Kop van Schouwen, is een kinderhoek ingericht en hangt een expositie van Marinus van Dijke. Hij heeft een film en schilderijen gemaakt over de bijzondere luchtrepen bo ven de zeereep. De excursieschuur is te vinden bij de hoofdingang van de boswachte- rij aan de Kraaijensteinweg in Wes tenschouwen. Ouwe Knarrenparty in jeugdsoos De Pul bruinisse - December staat garant voor feest en daar weten ze bij jeugdsoos De Pul in Bruinisse wel raad mee. Tweede Kerstdag - vrij dag 26 december - wordt in De Pul in stijl gevierd. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Maandag 29 december staat De Pul in het teken van de Ouwe 'Knarren Party. Tijdens de jaarwis seling is het eveneens feest in De Pul. De deuren van de Bruse jeugd soos gaan om 00.30 uur open waarna er ouderwets gefeest kan worden. Oudejaarsvesper in Corneliuskerk noordwelle - In de Cornelius kerk in Noordwelle houden de pro testantse kerk Noordwelle en de protestantse kerk Renesse woens dag 31 december een gezamenlijke Oudejaarsvesper. Aan de dienst werkt onder anderen het klein- koor Renesse onder leiding van Cor van Eek mee. Op het program ma onder meer werken van Bach (Wash me through and through), Dvorak (Go in Peace) en Kings- mor (Hear our prayer). Voorgan ger is ds. Piter Goodijk. De dienst begint om 18.00 uur. Open kerstweekend bij atelier en beeldentuin burgh-haamstede - Het atelier en de beeldentuin van beeldend kun stenares Danielle Orelio aan de Ho- geweg in Burgh-Haamstede zijn vanaf vrijdag, tweede kerstdag tot en met zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. „Op andere dagen kunnen belangstellenden hier te recht als het hek open staat", laat de gastvrouw weten. Ook bij de expositie Zeeuwse kun stenaars overwinteren in de Grote Kerk Veere t/m zondag 11 januari is werk van Orelio te zien. y.o.f. Van bevkren-.morks II.YVÏM'LKIX 3 4301 JIÏ '/.ikrikzek Telefoon 0111-413951 www1} e lr e o o z ie riu z k exi Patrick van den Eynde bij de Verkadefabriek in Zaandam; nog altijd repeteert het Verkade Showorkest in de fabriek. foto Jolanda Hoogendoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67