Ambitie drijft 1 Robbert Lievense isde jongste trouwambtenaar van Zeeland Bond betaalt etentje politieman Zierikzee Wakker aanbod! Cd-presentatie van Schouws Jeugdorkest Terugblik op Zeeuwse hulp aan Limburg 2 6 Woensdag 24 december 2008 PZC S Schouws raadslid sluit huwelijken in Noord-Beveland. door Ellen Erkens GOES - Robbert Lievense (25) uit Zierikzee is sinds gisteren de jong ste trouwambtenaar van'Zeeland. Lievense, bekend als gemeente raadslid voor Leefbaar Schou wen-Du iveland, voltrekt huwelij ken in de gemeente Noord-Beve land, waar hij als ambtenaar van de burgerlijke stand werkt. Lievense: „Noord-Beveland kiest bewust voor een jonge opvolger. Tegenwoordig mag bijna alles als het om trouwen gaat. ]e mag zelf weten waar en hoe. Nu kunnen mensen ook kiezen voor een jon gere trouwambtenaar." Op zich is er geen verschil tussen hem en zijn oudere collega's. „Ik doe pre cies wat het bruidspaar wil, een formele speech of juist het tegen overgestelde. Het is hun dag, dus zij mogen het zeggen." Lievense is al twee jaar ambtenaar van de bur gerlijke stand in Noord-Beveland. Sinds zijn aantreden is hij bevoegd Raadslid Robbert Lievense uit Zierikzee is met zijn 25 jaar de jongste trouw ambtenaar van Zeeland. foto Dirk-Jan Gjeltema om huwelijken te voltrekken, maar doorgaans houdt hij zich be zig met het opzetten van een ge meentewinkel. Wel voltrok hij op verzoek in 2007 het huwelijk van een goede vriendin. Volgens Lie vense - zelf vrijgezel - is trouwen weer populair. „Ik zie het in mijn eigen vriendenkring. En ik riep www.pullman.nl Vraag naar de actievoor.waarden in cie wmkeF Deze aanbieding is geldig van 22 december 2008 t/rn 31 janna; i 2(XHV zelf ook altijd-dat ik nooit zou trou wen, terwijl ik daar nu heel anders over denk." Lievense zou ook best bijzonder ambtenaar van de bur gerlijke stand in Schouwen-Duive- land willen zijn. „Dat lijkt me voor de toekomst een leuke combi natie; gemeenteraadslid en bijzon der trouwambtenaar." ZIERIKZEE - It's Amazing is de titel van de nieuwe cd van het Schouws Jeugdorkest. De cd is op genomen in de Sint Bartholomeus- kerk in het Noord-Brabantse Ze venbergen en wordt vrijdag 2 ja nuari 2009 gepresenteerd in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Tijdens het presentatieconcert worden spi rituals als Great and Wonderful en Ev'ry Time Ifeel the Spirit ten geho re gebracht. Verder op het pro gramma een hommage aan Offen bach en een medley van musical thema's. De orkestleden worden begeleid door Christiaan Stouten op vleugel en Marien Stouten op het Kam en Van der Meulenorgel. Aanvang 20.00 uur. Zierikzeeënaar Patrick van den Eynde dirigeert Verkade Showorkest. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Toen Patrick van den Eynde de kans kreeg het Verkade Showorkest te leiden, twijfelde hij geen moment. „Ik kan geen drie orkesten opnoemen in dit genre, op dit niveau en met dit budget in de Benelux", vat hij de uitzonder lijkheid van zijn betrekking sa men. Na slechts een paar maanden te hebben gerepeteerd, dirigeert de - van oorsprong Belgische - Zierik zeeënaar zijn muzikanten zaterdag 10 januari door een speciale jubi leumeditie van het traditionele nieuwjaarsconcert. Maar Van den Eynde wil meer. Het Verkade Showorkest gaat 'on tour'. „In plaats van alleen regionaal willen we ook nationaal, misschien zelfs internationaal. Waarom? We wil len gewoon leuke dingen doen. We willen spelen. Elke twee maan den leuk uit de hoek komen. Niet, bij wijze van spreken, alleen die éne keer in het jaar." Vooral de nieuwjaarshows van het Verkade Showorkest gooien hoge ogen. Sihds met deze reeks - in 1975 - is begonnen, hebben de mu zikanten samengewerkt met arties ten als Lee Towers, Hind en René Froger. Bij de jubileumshow in ja nuari - speciaal opgedragen aan het jarige (tien jaar bestaande) Zaantheater - gaat het showorkest een kruisbestuiving aan met on der meer zangeres Esther Hart. Het zijn steevast prachtige shows, die meer verdienen dan die eenma lige uitvoering - vindt Van den Eynde. „Het is één grote muzikale mix. We brengen een heel breed repertoire. En dat in combinatie met bekende artiesten. Echt een voorbeeld van hoe een harmo nie-orkest van z'n oubollige imago kan afkomen. Bovendien: het is ook een gezellig avondje uit." Het Verkade Showorkest, dat uit zo'n 50 amateurmuzikanten en conservatoriumstudenten bestaat, heeft een harmoniebezetting met een aanvullende ritmesectie (pia no, gitaar, basgitaar en drums). Voor koordirectie, regie en (ge luidstechniek worden professio nals ingehuurd. De kwaliteit is hoog, stelt Van den Eynde vast. „Dat hoort bij Verkade. Die levert kwaliteitsproducten; koekjes in het topsegment." De shows zijn oorspronkelijk opgezet om klan ten van Verkade in de watten te leggen. Tegenwoordig kopen ook andere bedrijven stoelen op. Ooit, 'In plaats van alleen regionaal, willen we ook nationaal en internationaal'. in 1927, is het showorkest simpel weg als onderdeel van de perso neelsvereniging van Verkade be gonnen. Nog altijd wordt in de oude fabriek in Zaandam gerepe teerd. Daar bleek het meteen te klikken tussen de muzikanten en Van den Eynde. Voor hem is dat echter allerminst een signaal om gemoedelijk achterover te gaan leu nen. De dirigent wil niet te hoog van de toren blazen, maar hij heeft nog altijd genoeg ambities. „Ik zou wel in Carré willen komen met deze band. Of een buitenland se trip willen maken. Dat zouden hoogtepunten zijn. Wanneer dat allemaal staat te gebeuren? Ach, geef me vijfjaar", grijnst hij. Trio Esther Hart, Jeroen Manuhutu en Melissa Venema Aan het jubileumconcert van het Verkade Showorkest werken zangeres Esther Hart (songfestival), zanger Jeroen Manuhutu (Amsterdam Gospel Choir Loud k Proud) en de 13-jarige trompettiste Melissa Venema mee. De show in de Albert Heijnzaal van het Zaantheater begint om 20.15 uur. Meer informatie: www.verkadeshoworkest.nl en www.musicconducting.nl. Jan Willem van Doorn door CNV uitgeroepen tot Kerstster van 2008. .door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Hartstikke leuk en een hele verrassing dat ik uit acht honderd kandidaten gekozen ben." Zo reageert ex-Zierikzeeë- naar ]an Willem van Doorn op zijn uitverkiezing tot 'Kerstster 2008' van de vakbond CNV. Van Doorn is hoofdagent van poli tie in Rozenburg. Op Tweede Kerstdag en in de nacht van Oud op Nieuw heeft hij dienst. „Nee, daar heb ik me niet voor opgege ven. Er wordt bij ons gekeken naar wie de afgelopen jaren heeft ge werkt en nu ben ik aan de beurt." De vakbond zet elk jaar een aantal kerstwerkers in het zonnetje. In veel sectoren vinden werknemers het vanzelfsprekend dat zij tijdens de feestdagen moeten werken. Als extra waardering voor deze inzet roept het CNV dit jaar vijf mensen uit tot 'Kerstster'. Behalve de eer, ontvangen zij. een dinerbon van vijfhonderd euro. Met deze bon kunnen de Kerststerren samen met hun collega's het gemiste kerstdiner inhalen. Van Doorn kreeg zijn bon gistermiddag op het politiebureau van Rozenburg overhandigd door lokaal CNV-be- stuurder Rob Musert. De 24-jarige Van Doorn komt uit Zierikzee, maar woont tegenwoor dig in Rotterdam. Hij is bij de vak bond aangemeld door zijn nog in Zierikzee woonachtige moeder, Ine Braber. „Ik heb zelf ook altijd met de feestdagen gewerkt. Maar dat was in de zorg en dat is toch wat anders dan bij de politie," mo tiveert Braber de nominatie van haar zoon. „In de zorg heb je fees telijke versiering, iedereen is goed 'Kerstster' Jan Willem van Doorn met zijn moeder nadat hij in het politiebu reau van Rozenburg de dinerbon heeft ontvangen. foto Carla van Ee gestemd en er is vaak een lekkere maaltijd. De politie moet er toch in weer en wind op uit voor aller lei problemen, waarbij het de vraag is of er tijd is voor een hapje eten. Voor jonge mensen als Jan Willem betekent het ook dat zij leuke feesten moeten afslaan om met inzet en plezier voor onze vei ligheid te werken. Omdat Jan Wil lem in zijn werk regelmatig eenza me ouderen tegenkomt, is hij. vrij williger bij De Zonnebloem gewor den. Dat vind ik bijzonder en daar om nomineer ik hem als onze Kerstster." Andere Kerststerren van het CNV zijn een bejaardenverzorgster uit Wageningen, een ANWB-wegen- wacht uit Alkmaar, een beveiliger uit Amsterdam en een buschauf feur uit Lisse. MIDDELBURG - Vijftien jaar na de grote wateroverlast in Limburg blikt de Middelburgse Van Dix- hoombrigade via een speciale web site terug op haar inzet. Maandag was het precies 15 jaar geleden dat drie leden van de brigade werden opgeroepen om te gaan helpen in de overstroomde gebieden in Lim burg. Aan de leden van de rampen- ploeg werden hoge eisen gesteld. Goed varen is niet genoeg, men moet ook beschikken over voldoen de sociale vaardigheden. Leo Wol- terman, samen met Chris Simons en Peter-Kees Verbuijs in 1993 zelf actief in Limburg: „Vertel mensen maar eens dat ze hun huis uit moe ten; dat laat je niet over aan een achttienjarige." Op de site, te zien vanaf maandag, komen betrokke nen aan het woord, zijn foto's te zien en zijn nieuwsberichten uit die tijd geplaatst. Q www.vandixhoornbrigade.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66