PZG Hoger waterpeil voor inlaag Vergaderingen raad straks live op internet SCHC 36 en 37 25 31 Het wordt kerst en dat willen we weten ook, TJ Li Goes DroomDomein Ja, lekker Lezersfoto's omlijsten de Zeeuwse kerstdis Mosselsector is bereid deel van Waddenzee op te geven Woensdag 24 december 2008 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Van boven naar beneden: Brouwers haven, Zierikzee en Ellemeet. Foto rechts: winters landschap in een wo ning in Dreischor. foto Marijke Folkertsma van het huis verschijnen en ook de tuin uitbundig wordt versierd wordt dat al snel drie maal zo veel. Ledverlichting is echter een stuk zuiniger. foto Marijke Folkertsma brengen. Al die lampjes vreten stroom en die sumentenorganisatie Milieu Centraal eens op een rijtje gezet. Een gemiddelde verlichting met kerstboom in huis, een kerst ster voor het raam en sobere verlichting in de tuin kost onge- zierikzee - Het is bijna kerst en dat laten we met z'n allen we ten ook. Huizen en tuinen zijn uitbundig versierd met licht snoeren, opblaasbare kerstfiguren en lampjes in de bomen. Al lemaal fonkelende lichtjes om sfeer in de donkere dagen te Nieuwe natuur vergt zorgvuldig beheer door Natuurmonumenten. door Ali Pankow zierikzee - Natuurmonumenten zou als beheerder van het nieuwe natuurgebied in de Koudekerkse inlaag het waterpeil daar graag ver hoogd willen zien. Vooral in de zo mermaanden is het gebied droger dan wenselijk, vindt de beheerder. Natuurmonumenten verwacht dat bij verhoging van het waterpeil het gebied nog aantrekkelijker zal worden voor bijzondere planten en-voor kust- en broedvogels. In sa menwerking met het waterschap hoopt de organisatie dit te realise ren. Natuurmonumenten erkent dat dit voorlopig echter nog toe komstmuziek is, omdat grote stuk ken van de inlaag momenteel nog door particuliere eigenaren wor den gebruikt. Een gewenste aanpassing aan de Plompe Toren kan op kortere ter mijn worden gerealiseerd. Met be hulp van subsidie wordt deze win ter nog een ring op het dak van de toren aangebracht, waarop een kij ker 360 graden ronddraait. Dank zij deze kijker zullen de bezoekers van de Plompe Toren de zeehon den op vde Roggeplaat kunnen zierikzee - De vergaderingen van gemeenteraad en raadscommissies zijn vanaf 8 januari live via de web site van de gemeente te beluiste ren. Op de dag van de vergadering verschijnt daarvoor een speciale button op de site. De vergadering wordt ook opgeno men en dat geluidsbestand komt enkele dagen na de vergadering op de site. Daarin kan gezocht wor den op onderwerp of spreker. Op zien en zal het publiek een beter zicht hebben op de vele vogelsoor ten in dit gebied. Aangrenzend aan de Koudekerkse Inlaag ligt de Bootspolder. Het grootste deel van de nieuwe na tuur die daar in 2006 werd inge richt door de Dienst Landelijk Ge bied, is ook in eigendom van Na tuurmonumenten. Volgens de be heerder ontwikkelt, het gebied zich hier in rap tempo. Een zeldza De nieuwe natuur in de Koude- kerkse inlaag is gediend met een hoger waterpeil. In de Bootspol der worden schapen ingezet om verruiging .tegen te gaan. me vlinder die de Bootspolder re gelmatig aandoet is het zogeheten Bruin blauwtje. Verder zijn er lepe laars gesignaleerd en is het gebied rijk aan zilte vegetatie zoals zeeas ter en zeekraal. Het gebied is wel erg vergrast, ter wijl broedvogels zoals tureluur en de scholekster juist behoefte heb ben aan openheid. Om te voorkomen dat de vegetatie hier te ruig wordt, zet Natuurmo numenten schapen in. Volgend jaar wil de beheerder daar ook run deren aan toevoegen, zodat de ve getatie in de Bootspolder opener wordt en daarmee aantrekkelijker voor broedvogels. deze manier willen de raadsleden de politiek dichter bij de burger brengen. Radio-Schouwen-Duiveland zendt al jaren de raadsvergaderingen live uit en blijft dit doen. „En het liefst doen we straks de commissieverga deringen er ook bij", zegt voorzit ter Wil Alkemade. www.schouwen-duiveland.nl Op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen fvanaf 27 december) Breda Terheijdenseweg 296 (hoek noordelijke rondweg) Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord. 6e stoplicht rechts) Koudekerfce Galgewea 5 (Provincialeweg lussen Vlissingen en Koudekerke) intratuin zie ook de Weerpagina ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Op weg in de trein van Goes naar Den Bosch pakt een mede- passagiere haar mobieltje. Hoorbaar voor iedereen in de coupé begint de jongedame een gesprek met thuis, ja, ik ben er bijna. Kom je me om half acht bij het station opha len met de auto?' Stilte. 'En wat eten we vanavond?' Stilte. De andere kant geeft een ant woord dat tot tevredenheid stemt, ja, lekker'. Ze hangt op. Even later stapt ze uit in Til burg, de achterblijvers kijken el kaar aan: 'Wat zou zij voor lek kers eten vanavond?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65