troost in barre tijden Onderzoek oorzaak diabetes 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' VEILING TE CADZAND van de reepe PZC Woensdag 24 december 2008 5 Dinsdag 30 december in de Nederlands Hervormde Kerk Aanvang 19.00 uur Kijkdagen I Maandag 29 dec. van 14.00 - 20.00 uur I I Dinsdag 30 dec. van 10 00 -16.00 uur J O.a 4 nalatenschappen Veilingmeester A.l. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl meteen een staatslot te kopen. „Mensen kopen het recht om een paar weken in een droomwereld te leven." Verder zijn mensen vaak niet ratio neel en kunnen ze kansen heel slecht inschatten, vertelt de Gro ningse massapsycholoog Hans van de Sande. „Ze sturen liever aan op wat heel erg in het oog springt, zo als een hoge prijs in de loterij." Die enorme prijs van 25 miljoen domineert hun gezichtsveld: „Dat grote bedrag verblindt. Zeker als er slim reclame voor wordt ge- maakt." Nederlandse auto's in Spanje apk gekeurd ZOETERMEER - Nederlanders die in Spanje een tweede huis hebben of er overwinteren kunnen wellicht over enige tijd hun auto apk laten keuren in dat land. Minister Ca- miel Eurlings (Verkeer) heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) gevraagd hiervoor een me thode te bedenken. In België loopt sinds 2007 een proef waarbij voer tuigen volgens de Nederlandse apk kunnen worden gekeurd. P R U I M 1 N E SCHOENMODE I Papegaaistraat b Goes 'www.vandeheepe.nl Dat je evenveel kans loopt om door de bliksem te worden getrof fen, beseffen mensen volgens hem veel minder goed. „Zo zijn de meesten ook banger dood te gaan door een terroris tische aanslag dan door een val van de keukentrap", vult Van Gin- neken aan. De ene helft van de mensheid heeft volgens hem een realistisch beeld van de werkelijkheid; zij zijn wat zwartgalliger en beseffen dat zij weinig kans maken te winnen. De andere helft is te optimistisch. Die kunnen zich geen voorstelling Baby Jayden aan België overgedragen ZWOLLE - Bureau Jeugdzorg Over ijssel heeft baby Jayden gisteren overgedragen aan de Belgische au toriteiten. Een rechtbank had eer der bepaald dat hij illegaal was ge adopteerd. Jayden is terug naar Bel gië, omdat hij volgens instanties een 'betere toekomst heeft in zijn geboorteland. Jayden werd bekend door Netwerk dat onthulde dat een echtpaar uit Sibculo de baby via internet in België had gekocht. Crematie omgekomen sergeant zaterdag BEUNINGEN - De in Afghanistan omgekomen sergeant Mark Weijdt wordt zaterdag in Beuningen gecre meerd. De nabestaanden verzoe ken de media terughoudend te zijn tijdens de uitvaart en de cre matie. Gevraagd wordt geen beel den van rouwende nabestaanden te publiceren. Weijdt (24) kwam afgelopen vrijdag in Uruzgan om het leven door een bermbom. maken van wat een kans van één op een miljoen betekent en den ken dat ze gaan winnen. Toch is de laatste groep vaak gelukkiger, weet Van Ginneken. „Omdat die zo hoopvol is." Mensen hebben een 'verwenbud get' van ongeveer 10 procent vap hun jaarinkomen. Daarvan willen ze per se die ene jurk, die ene va kantie of dat ene lot uit de loterij kopen, zegt trendwatcher Adjiedj Bakas: „Dat blijven ze doen, crisis of niet." Mensen vinden het verder gezellig om met elkaar bij de televisie de Maanvis te zien in Naturalis LEIDEN - De maanvis die maandag bij Katwijk aanspoelde, is sinds gis teren te bewonderen in Naturalis. Het museum in Leiden heeft dat laten weten. Omdat het dier met 120 centimeter lengte en een me ter hoogte te groot is voor een vi trine, ligt hij in het magazijn te kijk. Het publiek kan de dode vis vanaf een balustrade zien. De maanvis is een zeldzaamheid in de Noordzee. Werkstraf voor agente wegens diefstal hennep BREDA - De Bredase rechtbank heeft een 30-jarige Eindhovense politieagente veroordeeld voor het medeplegen van diefstal van 17 ki lo hennep uit het Tilburgse politie bureau. Ze kreeg een werkstraf van 240 uur, plus een voorwaarde lijke celstraf van vier maanden. De verdachte gaat in hoger beroep. Het OM had om vrijspraak ge vraagd wegens gebrek aan bewijs. spanning te beleven van de loterij. „Zie de staatsloterij als troostmeis je-" Ook de vriendinnen van Monique Vos peinzen er niet over dit jaar géén staatslot te kopen, vertelt de verpleegkundige. „We hebben hét er wel eens over. We zouden liever minder boodschappen doen dan onze enige kans op rijkdom te la ten schieten." Barre tijden stimuleren het wagen van een financieel gokje. „Juist dan koop je een kraslot extra of geef je je ook nog op voor de Post codeloterij." Universiteiten en 'topinstituten' slaan handen ineen. EINDHOVEN - Zeven Nederlandse universiteiten en zestien weten schappelijke topinstituten en be drijven gaan onderzoek doen naar een methode om suikerziekte in een vroeg stadium op te sporen. Daar is 19 miljoen euro voor be schikbaar. Dat meldt initiatiefne mer Center for Translational Mol ecular Medicine. Een van de doelen is een bloedtest die aangeeft of organen al dan niet adequaat functioneren. „Daarmee kun je dan voorspellen of mensen een grotere kans op diabetes heb ben. Deze mensen krijgen medicij nen en/of het advies voldoende te bewegen en gezonder te gaan eten", legt hoofdonderzoeker Mar ten Hofker van het Universitair Medisch Centrum Groningen uit. Wereldwijd lijden 150 miljoen mensen aan suikerziekte. Door vergrijzing en overgewicht zal dit aantal verder toenemen. „Nederland telt momenteel 600.000 diabetespatiënten en ko mende jaren zijn er nog vele hon derdduizenden in aantocht", voor spelt Hofker. Verkrijgbaar bij de volgende bedspeciaalzaken: Jensen Experience Store: Den Bosch T 073-6134530 Jensen Experience Shop in Shops: Axel Pot Interieur T 0115-562010 Eindhoven Schellen Slaapcomfort T 040-2441344 Tilburg Ditvoorst T 013-5422122 In financieel onzekere tijden stijgt de behoefte te fantaseren over rijkdom. Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat hoe minder geld mensen hebben hoe meer loterijloten worden gekocht. foto Cees Zorn/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5