woon je voor bijna niets ti 'Dit is zeker geen onverschilligheid' Rechtszaak over afschieten van herten Zorgfusie zonder verlies van personeel DFM U één in speelgoed i Kerstpuzzelrit over Walcheren B PZC Woensdag 24 december 2008 27 Eric doet de was in de spoelkeuken van het voormalig gebouw van de Keu- Samen met zijn katten zit Renee goed in djt huis. „Ik moest wel in dit op- ringsdienst van Waren aan de Evertsenstraat. foto Dirk-Jan Gjeltema trekje investeren om het leefbaar te maken." foto Dirk-Jan Gjeltema Doordat vooral jongeren in Goes-West anti-kraak wonen, bepalen zij mede het straatbeeld. foto Willem Mieras Speelgoed Visser Langekerkstraat 2-6 Goes tel. (0113) 21 65 57 www.vissertoys.nl verbouwingsopruiming: kortingen tot 50% Geen herdenking van drama in Arnemuiden op aandringen familie. ARNEMUIDEN - Deze kerstavond zul len in Arnemuiden - en ver daar- 1 buiten - de gedachten uitgaan naar de vier zusjes die precies een jaar geleden om het leven kwamen bij 1 de rampzalige brand in het Chine se restaurant van de familie Linl De dood van Paulien, Melissa, Mi chelle en Winnie trof Arnemui den als een mokerslag. Er is vandaag geen openbare her denking in het dorp. De ouders kunnen dit niet aan, heeft de wijk- beheergroep Arnemuiden begre pen. „De familie stelt het op prijs vooralsnog met rust gelaten te wor- den." De ouders van de vier zusjes wonen nu in Middelburg. Terug- keer naar Arnemuiden, laat staan naar het afgebrande pand aan de Noordstraat, is te confronterend, zo heeft de wijkbeheergroep ver nomen. Voor de wijkbeheergroep reden om vandaag geen openbare her denking voor de zusjes te houden. Kees Grootjans: „Wel een herden king of niet? We hebben enorm ge worsteld met de vraag wat we zou den doen. Maar de wens van de fa milie weegt voor ons het zwaarst. Eigenlijk wilden we er helemaal geen ruchtbaarheid aan geven. Dat mag niet als onverschilligheid wor den uitgelegd, geen enkele Arne- muidenaar die er vorig jaar bij is geweest, zal dit ooit vergeten." Om toch nog iets te doen, wordt in de loop van vanmiddag een krans gelegd bij het afgebrande pand aan de Noordstraat BURGH-HAAMSTEDE - Faunabescher ming gaat via de rechter proberen het afschieten van damherten in de Kop van Schouwen te voorko men. Dinsdag dient de zaak voor de rechtbank in Middelburg. Als de Faunabescherming in het gelijk wordt gesteld, gaat de jacht vanaf 2 januari niet door. De provincie heeft vergunning ver leend voor het afschieten van 267 damherten. Voor het eerst mag daarbij ook binnen de natuurgebie den geschoten worden. De provin cie baseert de vergunning op de grote aantallen herten die in het gebied leven. Bij de laatste telling zijn ruim zevenhonderd damher ten gezien en daarbij moeten nog de geboorten van dit voorjaar op geteld worden. Uit onderzoek is ge bleken dat het gebied leefruimte biedt voor 325 herten. Faunabe scherming betwijfelt of de tellin gen wel juist zijn. Volgens de orga nisatie zijn de genoemde aantallen 'volledig uit de lucht gegrepen'. Faunabescherming stelt ook dat af schot niet effectief is om de aantal len structureel omlaag te brengen. SVRZ en Poelwijck-De Kraayert beklinken samengaan op 1 januari. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Verschillende fu sies in de Zeeuwse 2org stonden het afgelopen jaar op stapel, maar slechts één gaat er door, die tussen de Stichting voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) en het Zuid-Be- velandse Poelwijck-De Kraayert. Bij de samenvoeging gaan geen ba nen verloren. Integendeel, dankzij de fusie kun nen de medewerkers van verzor gingscentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke met een gerust hart de toekomst in. Op de locatie van Poelwijck komt in 20io-'n nieuw bouw, met een woonzorgcentrum en twaalf verpleeghuisplaatsen in twee wooneenheden. Er is dan veel minder personeel nodig. Dat kan doorstromen naar nieuwe, kleinere SVRZ-zorgvoorzieningen in 's-Gravenpolder, 's-Heerenhoek en Ovezand^ Thuiszorginstelling Allévo zat ook eerst om de tafel met de SVRZ en Poelwijck-De Kraayert, maar haak te dit jaar af. SVRZ-directeur Mir jam Drost wilde daar gisteren bij het tekenen van de fiisieovereen- komst met Poelwijck-De Kraayert niet meer op terugblikken, onder het motto: gedane zaken nemen toch geen keer. De SVRZ en Poelwijck-De Kraay ert passen heel goed bij elkaar, al dus Drost. Beide organisaties zijn financieel gezond en hebben een zelfde zorgvisie, waarin kleinscha ligheid en menselijke maat wor den geschreven met hoofdletters. De SVRZ, actief in Midden-Zee land, Tholen en Zeeuws-Vlaande- ren, had in 2007 2134 medewer kers, een omzet van 90 miljoen eu ro en een eigen vermogen van 28 miljoen euro. Poelwijck-De Kraay ert is een flinke slag kleiner, met 270 personeelsleden, een omzet in 2007 van 9 miljoen euro en een ei gen vermogen van ruim 2,3 mil joen euro. De füsieorganisatie gaat verder onder de naam van de gro te zus, als SVRZ. BIGGEKERKE - Motor- eu autoclub De Zeeuwen houdt vrijdag, twee de kerstdag, een oriëntatie-puzzel- rit over Walcheren. Vertrekpunt is van 13.30 tot 14.00 uur café Julia na, Dorpsstraat 1 in Biggekerke. Kerstluxe: ministolletjes, denneappels, - ontbijt-boterbroodjes enz. Jt Adriaanstraat 15 4401JC Goes - Tel.(0113)21 50 77 I Amh.ichtslj.ikker Sc (jOuSiSJ^artMnr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55