In Goes-West ZMF feliciteert organisaties die wel doorzetten tegen Sloepoort Liefde ontstond op het voetbalveld Wakker aanbod 26 Woensdag 24 december 2008 PZC B Zwaakse Weel pakt uit met kerstprogramma kwadendamme - Melkschapenbe- drijf De Zwaakse Weel aan de Siguitsedijk 15 bij Kwadendamme pakt zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur uit met een kerstprogramma. Op het menu staan: schapen sche ren, winterverhaalvertellingen, de monstraties spinnen, meerijden met paard en wagen, oer-Holland- se spelletjes en een kleurwedstrijd. Vanaf 11.15 uur neemt een gids be langstellenden mee door natuurge bied Zwaakse Weel. Traditionele snerttocht in Oud-Vossemeer OUD-vossemeer - Wandelliefheb bers kunnen zaterdag weer terecht in Oud-Vossemeer voor de tradi tionele snerttocht. De wandeling van vijf kilometer begint om 19.00 uur bij het dorpshuis aan de Bou Kooijmanstraat. Onderweg zijn er warme en koude lekkernijen. In schrijven kan bij Leen Plandsoen via 0166-672953. Filosofie-avonden door Cultuurraad Kapelle kapelle - 'Grote veranderingen in de zeventiende eeuw in Neder land' is het thema van drie filoso fie-avonden van de Cultuurraad Kapelle. Prof dr. G. Harinck spreekt woensdag 14 januari over de reformatie. Drs. J. Knol vertelt woensdag 28 januari over filosoof Spinoza. Woensdag 11 februari gaat prof dr. W. van Bunge in op de verlichting. De lezingen zijn vanaf 20.00 uur in het gemeente huis. Entree kost vijf euro. EMM-Advendo speelt in kerstnacht Kortgene kortgene - EMM-Advendo, de muziekvereniging van Kortgene en Wolphaartsdijk, fleurt van avond de kerstnachtdienst in de Nicolaaskerk in Kortgene op. Fan fare en orgel zijn samen te horen tijdens het luiden van de klokken. EMM-Advendo zorgt tijdens de sa menzang ook voor de begeleiding. De dienst begint om 22.00 uur. Kinderkerstmorgen in Ichtuskerk Kruiningen kruiningen - Hulporganisatie Woord en Daad houdt vrijdag, tweede kerstdag, een kinderkerst morgen in de Ichtuskerk in Krui ningen. De kinderen worden op een vertelling getrakteerd, een mu- ziekgroepje speelt enkele muziek stukken en er wordt gecollecteerd voor het project Gift of Love. Ieder kind wacht een verrassing. De vrij toegankelijke bijeenkomst begint om 10.00 uur. De Ichtuskerk is te vinden aan het Clerqswegje 12. Vrouwenkoor Cadans in Kerkje van Ellesdiek ellewoutsdijk - Vrouwenkoor Ca dans treedt tweede kerstdag op in 't Kerkje van Ellesdiek. Pianiste Ele na Sajenko begeleidt het koor en geeft een soloconcert. Engel Rein- houdt en Rachel van de Vrede ver tellen verhalen in de kerstsfeer. En tree kost acht euro. Aanvang 14.30 uur. Reserveren via: 0113-351317 of kerkje@ellesdiek.nl. Milieufederatie haakte af omdat ze weinig van procedure verwachtte. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) feliciteert bij monde van Geertje van der Krogt de organisaties die de procedure te gen bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek wel doorzetten en vorige week wonnen bij de Raad van State. Sloepoort is in elk geval voorlopig van de baan. In 2007 staakte de ZMF de strijd te gen Sloepoort, hoewel coördinator Tjeu van Mierlo in 2003 Sloepoort nog fel bestreed in het eigen blad Wantij. 'Dat zet een grote stap bui ten de grenzen van het bestaande havengebied', schreef hij. 'Aan de uitbreiding van deze foeilelijke kra lenketting - van bedrijventerrei nen langs snelwegen - dient een einde te komen'. De ZMF deed in 2007 toch niet mee aan de proce dure. „We verwachten niks te kun nen bereiken met een gang naar de Raad van State", stelde mede werkster Van der Krogt indertijd. Er zou volgens haar meer te berei ken zijn met overleg 'over een zo duurzaam mogelijke inrichting van het bedrijventerrein'. Dorpsraad 's-Heerenhoek en stich ting Behoud de Zak van Zuid-Be veland (BZZB) gingen wel door, ondanks dat de ZMF en ook de dorpsraad Nieuwdorp afhaakten. „Maar", vertelt Van der Krogt, „we hebben de dorpsraad nog wel ge adviseerd over het beroepschrift." Wim Hoogesteger van dorpsraad ZMF gooide de handdoek in de ring, waar twee vrijwilligersclubs wel hun strijd tegen bedrijventer rein Sloepoort bij 's-Heerenhoek doorzetten. En met succes. 's-Heerenhoek ontkent dit. „Wij hebben er nog wel over nagedacht de ZMF advies te vragen, maar we hebben zelf iemand gevonden die ons heeft geadviseerd." Peter de Dreu van de BZZB neemt het de ZMF zeker niet kwalijk dat zij niet meedeed. „Die hele discus sie over de groene leugen heeft de ZMF toch voorzichtiger gemaakt. Als BZZB zijn wij totaal onafhan kelijk. Subsidie krijgen we niet. En als we niet meer genoeg donateurs hebben, dus draagvlak, is het ge woon afgelopen." Van der Krogt erkent dat de ZMF niet het imago wil hebben van 'procederen om het procederen'. „Het gaat om inhoudelijke afwe gingen." De ZMF had het doel van Sloepoort 'een voorbeeld van een duurzaam bedrijventerrein' te ma ken. „Dankzij de uitspraak van de Raad van State komt daar meer druk op. Dat is prima." Anti-krakers houden verpaupering en vandalisme tegen. - door Carmen van Zijl goes - Wonen in het voormalig ge bouw van de Keuringsdienst van Waren. Voor Eric is dat sinds ja nuari 2008 niet vreemd meer. Hij woont samen met drie anderen in het gebouw aan de Evertsenstraat in Goes. Waarom? Het is lekker goedkoop. Voor een hele vleugel van drie klaslokalen betaalt hij het luttele bedrag van zo'n 150 euro per maand. Hoe? Via de Huis Op pas Dienst (HOD) kwamen hij en zijn drie medebewoners aan dit pand. Ook Denise, Renee en het stel Karin en Jaap wonen via deze op pasdienst en troffen het met zulke lage woonkosten. Zij wonen in de Korenbloemstraat en aan het Bo terbloempad. Karin en Jaap beta len zo'n 190 euro per maand. De kosten voor gas, water en elektrici teit zijn in verhouding wel iets ho ger namelijk zo'n 120 euro. De hui zen komen van voor de oorlog en zijn slecht geïsoleerd. Maar dat is voor deze tijdelijke bewoners geen reden om te verhuizen. De woningen hebben naast de slechte isolatie ook nog andere pro blemen. „De huizen zijn ontzet tend gehorig. Wij horen de boven buurman als hij zich omdraait in bed", vertelt Karin. Denise's pro bleem is de tocht. „De ramen heb ben geen dubbelglas. En door de kieren bij de kozijnen tocht het. Maar toch wil ik niet verhuizen. Het huis is groot genoeg voor mij en ik investeer geld hierin om het leefbaarder te maken. Het is nu echt mijn huisje en ik voel me er thuis. Ook al is het maar voor een paar jaar." De portiekwoningen aan de bloemstraten staan op de sloop- lijst van de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS). Ze moeten plaatsmaken voor het ambitieuze Masterplan Goes-West. De hele wijk gaat op de schop voor een betere leefbaar heid. Niet alles tegelijk maar stapje voor stapje. Om de leefbaarheid van de wijk hoog te houden, be steedt de RWS het onderhoud van de sloopwoningen uit aan de op pasdienst. De tijdelijke bewoners zorgen ervoor dat de woningen niet verder verpauperen en dat vandalisme minder kans krijgt. Doordat de anti-krakers de wonin gen niet huren, hebben ze geen huurrechten. Zo kan de HOD bij voorbeeld eisen dat de bewoners binnen minimaal twee weken het huis moeten verlaten. Dat is voor de meesten geen probleem. „Ik weet waar ik aan toe ben, maar ik ben daarom niet hard op zoek 'Jammer dat er geen centrale verwarming is, maar dat is een kwestie van wennen' naar een nieuwe woning. Omdat de plannen zo vaak wijzigen, denk ik dat we hier nog wel een paar jaar kunnen slijten", vertelt Karin. Renee vindt het jamrqer dat de RWS niet in de huizen investeer de. „De portiekwoningen zijn goed voor een eenpersoonshuis houden zoals dat van mij. Ik heb er wel wat leuks van gemaakt. Het is alleen jammer dat er geen cen trale verwarming is. Maar dat is een kwestie van wennen en eenj goede kachel kopen", legt hij la-J chend uit. „En waar woon je in Goes zo goedkoop?" Masterplan Goes-West De RWS laat 500 nieuwe wo ningen bouwen. Daarvoor moeten ongeveer 400 huurwo ningen het veld ruimen. 170 woningen worden verbeterd. In 2009 start de bouw in de JP Coenstraat. Deze huizen zijn voornamelijk bedoeld als vervanging van de woningen in de bloemstraten. In 2018 sluit het project af met nieuwbouw aan de noorde lijk deel van Goes-West. Wanneer het voormalige pand van de Keuringsdienst van Waren gesloopt wordt, is nog niet bekend. Echtpaar uit Lewedorp is 60 jaar getrouwd en wil nog 5 jaar erbij. door Carmen van Zijl lewedorp - Piet Driedijk (87) en Nel Driedijk-Simonse (86) zijn al zestig jaar getrouwd. En dat terwijl moeders het niet goed vond dat haar twintigjarige dochter met Piet meeging naar het feestje op de schaatsbaan in Heinkenszand. De geboren en getogen Lewedor- per is een romanticus in hart en nieren en wilde zijn lief niet kwijt. Hij wist dat Nel om tien uur naar bed ging en dus verliet hij het feest voortijdig om stiekem met zijn liefde te praten. Hij onder het raam en zij zachtjes uit het raam. Ze kennen elkaar al vanaf hun veertiende van 'op het land'. „Maar van liefde was nog geen sprake", legt Nel uit. Pas toen Piet van de Lewedorpse voetbalclub naar de club van Heinkenszand vertrok, begon de liefde te bloeien. Het echtpaar Driedijk is zestig jaar getrouwd en woont nog steeds zelfstan dig in een seniorenwoning in Lewedorp. foto Dirk-Jan Gjeltema Nels oudste zus had een oogje op de keeper en nam haar mee naar wedstrijden. Nel ging zelf met de verdediger Piet. Zestig jaar later is familie Driedijk met drié dochters, één zoon, acht kleinkinderen en vier achterklein kinderen uitgebreid. Na een leven hard werken in de boomgaard, voelen Nel en Piet zich rijker dan de koning met zo'n grote familie. „We zijn heel tevre den met wat we hebben", vertelt Nel. „We gaan zeker door totdat we de 65 jaar samen halen", vult- Piet aan. www.püllman.nl Vraag naar de actievöorwaardéh fn de win kel: Deze aanbieding is geldig van 22 december 2003 t/m 31 januari 2Ö<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54