Zeelan Kapelle wil in wijk geen klein Vilnius PZCI25 BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 31 DroomDomeïn Kiekieris komt met discobussen TJ 11 ja, lekker Jongste trouwambtenaar van Zeeland Sportief oudjaar in Krabbendijke Hartmachines Lezersfoto's omlijsten de Zeeuwse kerstdis Woensdag 24 december 2008 Mosselsector is bereid deel van Waddenzee op te geven Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl www.drootTidomein.nl Gemeente in actie na klacht over Litouwers in Overtieringe. door Frank Balkenende kapelle - De gemeente Kapelle stelt extra veiligheidseisen aan par ticuliere woningen die worden ver huurd voor de huisvesting van Oost-Europese seizoenskrachten. Ook stuurt ze makelaars een brief met het verzoek niet te snel hui zen te verhuren aan uitzendbu reaus en organisaties die werken met buitenlandse krachten. De ge meente wil zo voorkomen dat er Oost-Europese enclaves in wijken intstaan. aanleiding vormen klachten over in woning aan het Duizendblad de nieuwbouwwijk Overtierin- waar acht Litouwse seizoens- tchten zijn ondergebracht. Zij fken bij levensmiddelengroot- rndel Sligro in Biezelinge. Ph de wijk is een buurtcomité ont staan, dat zich tegen dit fenomeen keert. Wijkbewoners vrezen dat als er een schaap over de dam is, er nog meer volgen en er straks meer seizoenskrachten neerstrij ken in Overtieringe. Ze willen voorkomen dat er een klein Vil nius of klein Warschau ontstaat. |TI Kapelle wil met veiligheidseisen de verhuur van woningen aan Oost-Europese seizoenskrachten ontmoedigen. Aanleiding vormt een klacht in Overtieringe. Wethouder Jon Herselman, die is benaderd door het comité, vindt die angst reëel. „Door de kredietcri sis staan huizen langer te koop, waardoor de verleiding groot wordt ze tijdelijk te verhuren. Ik denk niet we dat in een wijk als Overtieringe moeten willen. Kijk, in het centrum wonen buitenland se werknemers boven een aantal winkels. Dat ligt minder gevoelig." Op zich zorgen de tijdelijke bewo ners voor weinig overlast, maar le veren ze evenmin een bijdrage aan de sociale samenhang "in de wijk. „Als meer huizen in een straat worden verhuurd om seizoens krachten te huisvesten, kan de leef baarheid teruglopen, want die sei zoenskrachten zoeken elkaar op en hebben niks met de oorspron kelijke wijkbewoners." Op grond van het bestemmings plan kan de gemeente niet ingrij pen. Herselman wil wel een drem peltje opwerpen door veiligheidsei sen te stellen. „Als er geen gezin woont, maar een groep werkne mers, gelden er andere regels. Dan kun je vluchtwegaanduidingen, een brandalarm en rookmelders ei sen. Kost een paar duizend euro." Anders dan in Overtieringe is op het bungalowpark De Oesterbaai in Wemeldinge wel sprake van get tovorming. Daar zijn zeker tien re creatiewoningen bezet door Oost-Europese werknemers. De Vereniging van Eigenaren is het een doorn in het oog. Ook Hersel man vindt de situatie 'ongewenst'. 's-heerenhoek - Uitgaanscentrum Kiekieris in 's-Heerenhoek laat be gin 2009 met steun van de provin cie de discobus terugkeren. Zater dag to januari rijdt de bus voor het eerst, vanaf Middelburg, (Hof van Tange, 2t.oo uur) via allerlei dorpen naar 's-Heerenhoek. De bus maakt daarna een rondje door de Zak. Een retourtje kost vijf eu ro. Kiekieris wil klanten veilig ver voer bieden. Het is een proef tot eind februari. Kiekieris vernieuwt ook zelf met hulp van I&E Enter tainment. Top dj's gaan er draaien. www.kiekieris.nl Op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen (vanaf 27 december) Breda Terheijdenseweg 296 (hoek noordelijke rondweg) Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6e stoplicht rechts) Koudekerke Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) intratuin 2£6uwsi(IE!2nZ3BH Tip7 redactie@pzc.nl Op weg in de trein van Goes naar Den Bosch pakt een mede- passagiere haar mobiele telefoon tje. Hoorbaar voor iedereen in de coupé begint de jongedame een gesprek met thuis, ja. ik ben er bijna. Kom je me om half acht bij het station opha len met de auto?' Stilte. 'En wat eten we vanavond?' Stilte. De andere kant geeft een ant woord dat tot tevredenheid stemt, ja, lekker'. Ze hangt op. Even later stapt ze uit in Til burg, de achterblijvers kijken el kaar aan: 'Wat zou zij voor lekkers eten vanavond?' krabbendijke - Krabbendijke gaat een sportief einde van 2008 tege moet met mountainbiken, een pro fessionele veldritwedst/ijd en een workshop door meervoudig trailbi- kekampioen Patrick Smit. Krabbendijkenaren John van de Vrede (24), Andries Minderhoud (24) en Olivier Goud (22) namen het initiatief John: „In Krabbendij ke kan het op oudejaarsdag best rommelig zijn. We gaan dit uitpro beren als alternatief" Er zijn voor kinderen vanaf acht jaar program ma's. De activiteiten beginnen om 12.30 uur op de oude vuilnisbelt bij de Oosterschelde aan de Ver lengde Noordweg. Voorinschrijven kan via gmveventso8@gmail.com of 06-23714596. kapelle - De gemeente Kapelle on derkent, in tegenstelling tot de ge meente Borsele, wel het nut van een grote spreiding van hartschok- machines oftewel automatische ex terne defibrillators (AED's). In to taal dertig van dergelijke appara ten zijn ondertussen in alle Kapel- se kernen, zelfs Eversdijk, direct be schikbaar in geval van nood. GOES - Robbert Lievense (25) is sinds vandaag de jong ste trouwambtenaar van Zeeland. Lievense volgt Cees van Damme op, die gisteren na twaalf jaar afscheid nam van de gemeente Noord-Beveland. Lievense: „De gemeente koos bewust voor een jonge opvolger. Tegenwoordig mag bijna alles als het om trou wen gaat. Je mag zelf weten waar en hoe. Nu kunnen mensen ook kiezen voor een jongere trouwambtenaar." Op zich is er geen verschil tussen hem en zijn oudere collega's. „Ik doe precies wat het bruidspaar wil, een for mele speech of juist het tegenovergestelde. Het is hun dag, dus zij mogen het zeggen." Lievense is al twee jaar ambtenaar burgerlijke stand in Noord-Beveland. Sinds zijn aantreden is hij bevoegd om huwelijken te voltrek ken, maar doorgaans houdt hij zich bezig met het opzet ten van een gemeentewinkel. Wel deed hij op speciaal verzoek de huwelijksvoltrekking van een goede vrien din. Volgens Lievense, overigens zelf vrijgezel, is trouwen weer populair. „Ik zie het in mijn eigen vriendenkring. En ik riep zelf vroeger ook altijd dat ik nooit zou trou wen, terwijl ik daar nu heel anders over denk." zie ook de Weerpagina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53