Van tweede keus tot topscorer m Mislukte noodkreet supporters -iiitóescholden werK oeKOgeiQ socia politieke onderw zorg, socia veiligheid Vorig jaar zijn deze drie hulpverleners met Oud en Nieuw: Vindt u dit normaal?1. HANDEN AF VAN ONZE HELPERS! 43 Woensdag 24 december 2008 PZC door Barry van der Hooft DEN HAAG- Het zijn van die mooie lijstjes, voorafgaand aan het nieu we voetbalseizoen. Wie wordt de kampioen, welke clubs halen Euro pees voetbal, wie degradeert er en welke speler laat zich tot topscorer kronen? Net als in Nederland, waar Mounir El Hamdaoui met scherp schiet, zullen ook veel ken ners in Engeland en Spanje bij die laatste voorspellingen de mist in zijn gegaan. Aan de overkant van de Noordzee is nu een spits topscorer die vooral als tweede keus bekend stond. En de beste schutter van Spanje zat af gelopen zomer op dood spoor. Ni colas Anelka en Samuel Eto'o heb ben zich echter herpakt, wonnen het vertrouwen van hun trainer en kunnen nu een indrukwek kend gemiddelde overleggen. Chel- sea-spits Anelka scoorde veertien keer in achttien duels, Eto'o maak te er in het shirt van Barcelona vijf tien in evenzoveel wedstrijden. Vooral de productiviteit van Anel- Trainer en selectie Vitesse hebben geen boodschap aan speech. ARNHEM - Met rode ogen verliet Vitesse-fan Bas Eyhusen gisteroch tend het trainingsveld. De teleur stelling was van zijn gezicht af te lezen. Hij had zojuist, met in zijn kielzog zo'n honderd fans, een emotioneel betoog gehouden te genover Vitesse-trainer Hans Wes terhof en zijn selectie. Een reactie kreeg hij niet. De trai ner en de spelers vervolgden na zijn speech stoïcijns de ochtend training. „Dat is toch niet nor maal", vond Eyhusen. „Schanda lig. Niemand die reageert. De trai ner niet, de aanvoerder niet. Het lijkt alsof wij de enige zijn die door hebben dat dit een drama tisch seizoen is." Eyhusen had na de laatste neder laag tegen NAC een actie op poten gezet. De Arnhemse profclub staat na zestien speelronden met twaalf punten teleurstellend zestiende. Een kleine honderd fans gaven ge hoor aan de oproep van Eyhusen om de ochtendtraining aan te grij pen voor actie. Na de warming-up betraden de fans het trainingsveld om hun onvrede te uiten. Onder begeleiding van knallend vuur werk en spandoeken met noodkre ten (Passie?, Ambitie?) wilden de aanhangers de selectie 'wakker schudden'. Hoofdtrainer Hans Westerhof riep zijn spelers bijeen om te luisteren naar de fans. Nog voordat Eyhusen aan zijn speech begon, liet Westerhof al weten snel verder te willen met de trai ning. Eyhusen had ook een boodschap voor Westerhof: 'Handel naar het clubbelang: stap op!' Westerhof reageerde niet. Hij keerde zich di rect om en stuurde zijn spelers naar de veldjes verderop. De fans werd dringend verzocht het veld zo snel mogelijk te verlaten. Samuel Eto'o ka (29) is opmerkelijk. De Frans man werd in januari van dit jaar voor 18,5 miljoen euro overgeno men van Bolton Wanderers, om als back-up voor Didier Drogba te fungeren. In Londen kwam hij tot het eind van het vorig seizoen tot veertien optredens, waarin hij slechts één goal liet aantekenen. Het dieptepunt volgde eind mei in Moskou, waar hij zijn strafschop gekeerd zag door Edwin van der Sar. Chelsea greep naast de Cham pions League, die naar Manchester United ging. In de voorbereiding op dit seizoen werd Anelka bij Chelsea echter naar voren geschoven als spits nummer één, omdat de beoogde aanvalsleider Drogba geblesseerd was. In Moskou scoorde hij in een vriendschappelijk duel met AC Mi lan (5-0) liefst vier keer. In de eer ste tien competitieduels maakte Anelka er vijf, maar na zijn hat trick tegen Sunderland volgden nog zes treffers in zes wedstrijden. Drogba is inmiddels weer fit, maar wordt door coach Felipe Scolari vooral als invaller gebruikt. Het leidde tot ongenoegen bij de Ivori- aan, maar Scolari kijkt niet naar re sultaten uit het verleden. „Drogba is één van de beste spitsen ter we reld, maar ik moet ook aan Anelka denken. Hij is net zo belangrijk als Drogba", verklaarde Scolari. Voor Samuel Eto'o (27) geldt in Barcelona hetzelfde. Want dit zei Nicolas Anelka Pep Guardiola bij zijn presentatie als de nieuwe trainer: „We zijn be zig een selectie zonder Samuel Eto'o samen te stellen." Hij kwam tot zijn conclusie na het rende ment van het trio Deco, Ronaldin- ho en Eto'o te hebben geanaly seerd. Het trio was vaak gebles seerd en kwam geregeld in het nieuws met schandalen buiten het veld. Deco verkaste naar Chelsea, Ronal- dinho werd aan Milan verkocht. Maar Eto'o wilde niet weg en be sloot te knokken voor zijn plek. Met succes, want half augustus liet Guardiola weten dat Barcelona niet langer op zoek was naar een nieuwe centrumspits. „Zijn talent en gedrag hebben me overtuigd dat hij hier hoort. Ik denk dat we de beste Eto'o terugkrijgen." En hoe! Na zeven duels had de Ka- meroener evenveel goals achter zijn naam, om er vervolgens in de weken die volgden drie tegen Al- meria en vier tegen Real Vallado- lid te maken. Eto'o was niet van zijn stuk te brengen, liet hij ook te gen Real Madrid weer zien. Nadat hij een strafschop had gemist zorg de de spits kort voor tijd alsnog voor de bevrijdende 1-0. De fans hebben hem weer in de armen ge sloten, zoals ook Anelka bij Chel sea een stuk populairder is gewor den. Het past perfect bij het on voorspelbare en opportunistische karakter van de voetbalwereld. (Advertorial) "Met Oud en Nieuw staan wij als politie, brandweer en ambulancedienst paraat om ervoor te zorgen dat u veilig en feestelijk het nieuwe jaar ingaat. We staan de hele nacht extra op scherp, omdat er veel mensen op straat staan met vuurwerk en champagne. Vorig jaar kwamen we in de problemen toen mensen ons er niet doorlieten met de ambulance. We werden bedreigd toen we een brand wilden blussen en werden geslagen toen we bemiddelden bij een ruzie. Vindt u dit normaal?" We zadelen verkeersregelaars, verpleegkundigen, ambulancepersoneel, politiemensen, leraren, mede werkers van gemeenten en (sociale) zorginstellingen regelmatig op met onze frustraties. Daar moet hoognodig een eind aan komen! Overheid en werkgevers spreken daarom met elkaar én met u af: - Agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd - Geef de professional de ruimte om zijn werk te doen - Volg de aanwijzigen van de professional op - Verstoor de (bedrijfs)orde niet www.veiligepublieketaak.nl A FVk*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45