In Goes-West, woon je hele vleugel voor bijna SieMatic m een niets Alleen bij SieMatic: het Keuken- ideeënboek cadeau W PZC Woensdag 24 december 2008 29 Anti-krakers houden verpaupering en vandalisme tegen. door Carmen van Zijl GOES - Wonen in het voormalig ge bouw van de Keuringsdienst van Waren. Voor Eric is dat sinds ja nuari 2008 niet vreemd meer. Hij woont samen met drie anderen in het gebouw aan de Evertsenstraat in Goes. Waarom? Het is lekker goedkoop. Voor een hele vleugel van drie klaslokalen betaalt hij het luttele bedrag van zo'n 150 euro per maan.d. Hoe? Via de Huis Op pas Dienst (HOD) kwamen hij en zijn drie medebewoners aan dit pand. Ook Denise, Renee en het stel Karin en Jaap wonen via deze op pasdienst en troffen het met zulke lage woonkosten. Zij wonen in de Korenbloemstraat en aan het Bo terbloempad. Karin en Jaap beta len zo'n 190 euro per maand. De kosten voor gas, water en elektrici teit zijn in verhouding wel iets ho ger namelijk zo'n 120 euro. De hui zen komen van voor de oorlog en zijn slecht geïsoleerd. Maar dat is voor deze tijdelijke bewoners geen reden om te verhuizen. De woningen hebben naast de slechte isolatie ook nog andere pro blemen. „De huizen zijn ontzet tend gehorig. Wij horen de boven buurman als hij zich omdraait in bed", vertelt Karin. Denise's pro bleem is de tocht. „De ramen heb- 'Jammer dat er geen centrale verwarming is, maar dat is een kwestie van wennen' ben geen dubbelglas. En door de kieren bij de kozijnen tocht het. Maar toch wil ik niet verhuizen. Het huis is groot genoeg voor mij en ik investeer geld hierin om het leefbaarder te maken. Het is nu echt mijn huisje en ik voel me er thuis. Ook al is het maar voor een paar jaar." De portiekwoningen aan de bloemstraten staan op de sloop- lijst van de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS). Ze moeten plaatsmaken voor het ambitieuze Masterplan Goes-West. De hele wijk gaat op de schop voor een betere leefbaar heid. Niet alles tegelijk maar stapje voor stapje. Om de leefbaarheid van de wijk hoog te houden, be steedt de RWS het onderhoud van de sloopwoningen uit aan de op pasdienst. De tijdelijke bewoners zorgen ervoor dat de woningen niet verder verpauperen en dat vandalisme minder kans krijgt. Doordat de anti-krakers de wonin gen niet huren, hebben ze geen huurrechten. Zo kan de HOD bij voorbeeld eisen dat de bewoners binnen minimaal twee weken het huis moeten verlaten. Dat is voor de meesten geen probleem. „Ik weet waar ik aan toe ben, maar ik ben daarom niet hard op zoek naar een nieuwe woning. Omdat de plannen zo vaak wijzigen, denk ik dat we hier nog wel een paar jaar kunnen slijten", vertelt Karin. Renee vindt het jammer dat de RWS niet in de huizen investeer de. „De portiekwoningen zijn 't Liefst een SieMatic Masterplan Coes-West De RWS laat 500 nieuwe wo ningen bouwen. Daarvoor moeten ongeveer 400 huurwo ningen het veld ruimen. 170 woningen worden verbeterd. - !n 2009 start de bouw in de JP Coenstraat. Deze huizen zijn voornamelijk bedoeld als vervanging van de woningen in de bloemstraten. - In 2018 sluit het project af met nieuwbouw aan het noor delijk deel van Goes-West. Wanneer het voormalige pand van de Keuringsdienst van Waren gesloopt wordt, is nog niet bekend. goed voor een eenpersoonshuis houden zoals dat van mij. Ik heb er wel wat leuks van gemaakt. Het is alleen jammer dat er geen cen trale verwarming is. Maar dat is een kwestie van wennen en een goede kachel kopen", legt hij la chend uit. „En waar woon je in Goes zo goedkoop?" Dil is het boek voor iedereen die keukenplannen heeft. Zie en lees wat er mogelijk is. Het Keukenideeënboek vertelt waar u bij het kiezen allemaal aan moet denken. Met een com plete checklist als voorbereiding op uw gesprek met de keuken adviseur. Het is jarenlang het meest geraadpleegde boek over keukens. U krijgt het bij ons cadeau. Geheel vrijblijvend. Kom dus gerust even langs om het op te halen. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Mieuwendijk 89 Tel. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-62 9522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren: Samen met zijn katten zit Renee goed in dit huis. trekje investeren om het leefbaar te maken." ,lk moest wel in dit op- foto Dirk-Jan Cjeltema Eric doet de was in de spoelkeuken van het voormalig gebouw van de Keu ringsdienst van Waren aan de Evertsenstraat. foto Dirk-Jan Cjeltema Doordat vooral jongeren in Goes-West anti-kraak wonen, bepalen zij mede het straatbeeld. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31