verzet Sloepoort 'Het was een keuze: die hondjes of ik' Lot herten in handen van rechter Terugblik op Zeeuwse hulp aan Limburg Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com Een mooie jaarwisseling toegewenst! W PZC Woensdag 24 december 2008 2 7 Het duurt nog wel een paar maanden, eer Truus van Zweeden het Gasthuis in Middelburg mag verlaten. foto Lex de Meester Truus van Zweeden zeker niet zomaar gewond na ongeluk. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Natuurlijk, het was haar eigen schuld. Dat weet zij zelf ook. Maar er was wel degelijk een reden waarom Truus van Zwee den haar scootmobiel naar links stuurde, en niet naar rechts. „Kijk, dat is de Singel, dat de Paul Krugerstraat en dit de Brouwenaar- straat. Daar reed ik." Trillend pro beert Truus (68) uit Vlissingen haar ongeluk van 13 augustus 2008 op een papiertje uit te tekenen. „Normaal ga ik altijd rechtdoor op de Singel, om naar huis te gaan. luist die dag niet, ik weet ook niet Zuid-Beveland (BZZB) gingen wel door, ondanks dat de ZMF en ook de dorpsraad Nieuwdorp afhaak ten. „Maar", vertelt Van der Krogt, „we hebben de dorpsraad nog wel ge steund en geadviseerd over het be roepschrift." Wim Hoogesteger van dorpsraad 's-Heerenhoek ontkent dit. „Wij hebben er nog wel aan gedacht, maar hebben uiteindelijk zelf ie mand gevonden die ons heeft ge adviseerd." Peter de Dreu van de stichting BZZB neemt het de ZMF zeker niet kwalijk dat zij niet mee deed. „Die hele discussie over de groene leugen heeft de ZMF toch voorzichtiger gemaakt. Als stich ting BZZB zijn wij totaal onafhan kelijk. Subsidie krijgen we niet. En waarom. Ineens kwam er een auto de hoek om. Maar ik had die hond jes op de plank van m'n scootmo biel. In een flits zag ik ze er al uit vliegen, onder die auto. Het ging allemaal zo snel, maar ik wist heel goed wat ik deed. Het was een keu ze: die hondjes of ik." Truus koos het eerste. Met als ge volg dat ze nu in het Gasthuis zit, in Middelburg, met een dubbele beenbreuk 'en een knie, helemaal in de puree'. „Ze hadden er in het ziekenhuis een plaat in gezet. Dat zou goed gaan, tot ik uit bed viel. Weer een beenbreuk, alles was ka pot. De dokter heeft stik zijn best gedaan, maar er was niks meer aan te doen. In het ziekenhuis van Knokke hebben ze er toen een nóg grotere plaat in gezet, en een als we niet meer genoeg donateurs hebben, dus draagvlak, is het ge woon afgelopen." Van der Krogt erkent dat de ZMF niet het imago wil hebben van 'procederen om het procederen'. „Het gaat om inhoudelijke afwe gingen." De Zeeuwse Milieufederatie had het doel van Sloepoort 'een voor beeld van een duurzaam bedrijven terrein' te maken. „Dankzij de uit spraak van de Raad van State komt daar meer druk op. Dat is prima." ZMF gooide de handdoek in de ring, waar twee vrijwilligersclubs wel hun strijd tegen bedrijventer rein Sloepoort bij 's-Heerenhoek doorzetten. En met succes. stuk bot. Nu ben ik hier al zeven weken, om te revalideren." Zonder hondjes. Truus mist ze zo. „Tommy heet de mijne. Het is een chizu. Die andere, Josje, een poe delt je met nog wat erin, was van een kennis die er niet mee naar buiten kon. Als ik die scootmobiel 'Ik zit maar wat te breien, af en toe een sjekkie. Zingen kan ook niet meer' niet naar links had gestuurd, wa ren ze overreden. De politie zegt: het ongeluk is uw schuld. Dat weet ik. Maar ik zou het zo weer doen, echt, ik zou het wel van de daken willen schreeuwen. Ik had het niet over mijn hart verkregen als die hondjes er nu niet meer wa ren. Tommy is mijn kindje. Het is net of'ie me begrijpt." Het duurt nog een paar maanden voor ze hem weer ziet. Maart, mis schien april. Tot die tijd is Tommy ondergebracht bij een nicht en zit Truus binnen, met haar been om hoog. Naar buiten mag ze niet. „Ik ben hier doodongelukkig. Niet dat er niet goed voor me wordt ge zorgd en ik mag nog van geluk spreken dat ik een kamer voor me zelf heb, maar ik voel me zo opge sloten. Ik zit maar wat te breien, af en toe een sjekkie. Zingen kan ook niet meer, omdat de dokter mijn stemband heeft geraakt. Ik hoop dat ik straks weer de oude ben. Als ik terug ben bij Tommy." Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 Faunabescherming vecht vergunning afschot herten aan. BURCH-HAAMSTEDE - Faunabescher- ming probeert via de rechter het afschieten van damherten in de Kop van Schouwen te voorkomen. Dinsdag dient de zaak voor de rechtbank in Middelburg. Als de Faunabescherming in het gelijk wordt gesteld, gaat de jacht vanaf 2 januari niet door. De provincie heeft vergunning ver leend voor het afschieten van 267 damherten. Voor het eerst mag daarbij ook in de natuurgebieden geschoten worden. De provincie baseert de vergun ning op het grote aantal herten in het gebied. Bij de laatste telling zijn ruim zevenhonderd damher ten gezien en daarbij moeten nog de geboorten van dit voorjaar op geteld worden. Uit onderzoek is ge bleken dat het gebied voldoende leefruimte biedt voor 325 herten. Faunabescherming betwijfelt of de tellingen wel juist zijn. Volgens de organisatie zijn de genoemde aan tallen damherten in het gebied 'volledig uit de lucht gegrepen'. Daarbij beroept de organisatie zich op tipgevers uit het gebied. Fauna bescherming stelt ook dat afschot niet effectief is om de aantallen structureel omlaag te brengen. Schade aan gewassen en gevaar voor het verkeer zou voorkomen kunnen worden door hekken te plaatsen en de wegen in het ge bied te ontdoen van dicht, over hangend struikgewas van waaruit de dieren de weg oversteken. MIDDELBURG - Vijftien jaar na de grote wateroverlast in Limburg blikt de Middelburgse Van Dix- hoornbrigade via een speciale web site terug op haar inzet. Maandag was het precies 15 jaar geleden dat drie leden van de brigade wérden opgeroepen om te gaan helpen in de overstroomde gebieden in Lim burg. Aan de leden van de rampen- ploeg werden hoge eisen gesteld. Goed varen is niet genoeg, men moet ook beschikken over voldoen de sociale vaardigheden. Leo Wol- terman, samen met Chris Simons en Peter-Kees Verbuijs in 1993 zelf actief in Limburg: „Vertel mensen maar eens dat ze hun huis uit moe ten; dat laat je niet over aan een achttienjarige." Op de site, te zien vanaf maandag, komen betrokke nen aan het woord, zijn foto's te zien en zijn nieuwsberichten uit die tijd geplaatst. www.vandixhoornbrigade.nl Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29