Biblioservicebus blijft in de wijken ZMF feliciteert Robbert Lievense (25) jongste Zeeuwse trouwambtenaar Kapelle wil in wijk geen klein Vilnius Wakker aanbod! Cd-presentatie van Schouws Jeugdorkest 26 Woensdag 24 december 2008 PZC W www.puilman.nl Vraag naar de actievoofwaarden in de winkel. Deze aanbieding is geldig van 22 december 200.8 t/m 31 ianuavtMvji Schouws raadslid sluit huwelijken in Noord-Beveland. door Ellen Erkens goes - Robbert Lievense (25) uit Zierikzee is sinds gisteren de jong ste trouwambtenaar van Zeeland. Lievense, bekend als gemeente raadslid voor Leefbaar Schou- wen-Duiveland, voltrekt huwelij ken in de gemeente Noord-Beve land, waar hij als ambtenaar van de burgerlijke stand werkt. Lievense: „Noord-Beveland kiest bewust voor een jonge opvolger. Tegenwoordig mag bijna alles als het om trouwen gaat. Je mag zelf weten waar en hoe. Nu kunnen mensen ook kiezen voor een jon gere trouwambtenaar." Op zich is er geen verschil tussen hem en zijn oudere collega's. „Ik doe precies wat het bruidspaar wil, een formele speech of juist het tegenovergestelde. Het is hün dag, dus zij mogen het zeggen." Lievense is al twee jaar ambtenaar van de burgerlijke stand in Noord-Beveland. Sinds zijn aantreden is hij bevoegd om huwelijken te voltrekken, maar doorgaans houdt hij zich be zig met het opzetten van een ge meentewinkel. Wel voltrok hij op verzoek in 2007 het huwelijk van een goede vrien din. Volgens Lievense - zelf vrijgezel - is trouwen weer populair. „Ik zie het in mijn eigen vriendenkring. En ik riep zelf ook altijd dat ik nooit zou trouwen, terwijl ik daar nu heel anders over denk." Lievense zou ook. best bijzonder ambtenaar van de burgerlijke stand in Schouwen-Duiveland wil len zijn: „Dat lijkt me voor de toe komst een leuke combinatie; ge meenteraadslid en bijzonder trouwambtenaar." Robbert Lievense: 'Trouwen is weer populair...' door Frank Balkenende kapelle - De gemeente Kapelle stelt extra veiligheidseisen aan par ticuliere woningen die worden ver huurd voor de huisvesting van Oost-Europese seizoenskrachten. Ook stuurt ze makelaars een brief met het verzoek niet te snel hui zen te verhuren aan uitzendbu reaus en organisaties die werken met buitenlandse'krachten. De ge meente wil zo voorkomen dat er Oost-Europese enclaves in wijken ontstaan. -Aanleiding vormen klachten over een woning aan het Duizendblad in de nieuwbouwwijk Overtierin- ge, waar acht Litouwse seizoens krachten zijn ondergebracht. Zij werken bij levensmiddelengroot handel Sligro in Biezelinge. In de wijk is een buurtcomité ont staan, dat zich tegen dit fenomeen keert. Wijkbewoners vrezen dat als er een schaap over de dam is, er nog meer volgen en er straks meer seizoenskrachten neerstrij ken in Overtieringe. Ze willen voorkomen dat er een klein Vil nius of klein Warschau ontstaat. Wethouder Jon Herselman, die is benaderd door het comité, vindt die angst reëel. „Door de kredietcri sis staan huizen langer te koop, waardoor de verleiding groot wordt ze tijdelijk te verhuren." Middelburg wil bus houden in Klarenbeek, Zuid en Griffioen. door Theo Giele MIDDELBURG - De biblioservicebus voldoet aan de verwachtingen. Dat is de conclusie na een proef in de Middelburgse wijken Klarenbeek, Griffioen en Zuid. Het college van burgemeester en wethouders wil de bus houden. De biblioservicebus is begonnen als plattelandsvoorziening. Naast bibliotheekvoorzieningen is de bus een rijdend postkantoor, bank gebouw en informatiepunt voor (maatschappelijke) dienstverle ning. Voorts kunnen mensen er gratis gebruik maken van internet en kaartjes voor openbaar vervoer of bijvoorbeeld de bioscoop ko pen. Door al deze diensten naai de mensen te brengen, kunnen de bewoners van zorgwoningen lan ger zelfstandig blijven wonen. Sinds september 2007 staat de bus ook in de wijk Zuid. In februari van dit jaar begon de proef in de buurt van zorgwoningen in de wij ken Klarenbeek en Griffioen. Een medewerker van de Stichting Wel zijn Middelburg houdt 'spreekuur' in de bus. Dit is een vaste mede werker, wat ervotfr zorgt dat men sen gemakkelijker met een vraag naar hem toekomen. Van de biblioservicebus wordt be hoorlijk gebruik gemaakt. In Zuid komen er per uur 35 tot 40 klan ten, in de Griffioen 30 tot 35 en in Klarenbeek tussen de 20 en 25. Tachtig procent van de bezoekers is ouder dan 55 jaar. Dat is ook de groep waarvan de gemeente hoop te dat die de bus zou bezoeken. In een evaluatie van de proef voor WW De proef met de biblioservicebus in drie Middelburgse wijken is ge slaagd. Het college van B en W wil daarom het contract verlen gen. burgemeester en wethouders wordt gesteld dat de bus 'een laag drempelige voorziening blijkt te zijn waar ook niet-bibliotheekge- bruikers gemakkelijk even binnen stappen'. De mensen gebruiken de biblioser vicebus vooral voor het kopen van strippenkaarten, treinkaartjes, postzegels, versturen van pakket jes en het verkrijgen van informa tie van de gemeente en andere in- stelllingen. Overigens wordt van de biblio theekdiensten ook gebruik ge maakt. Er werden drieduizend boe ken uitgeleend.'„De bus is ook een ontmoetingsplaats: veel mensen maken graag een praatje met el kaar of met de medewerkers", zo valt te lezen in de evaluatie. Het college van burgemeester en wethouders heeft gisteren beslo ten van de diensten van de biblio servicebus gebruik te blijven ma ken. Wel wordt nog over de kos ten gesproken. Kerstboomverbranding in Koudekerke koudekerke - De jaarlijkse kerst boomverbranding op het Karre- veld in Koudekerke is op zaterdag 3 januari om 19.00 uur. Het inleve ren van de boom kan op diezelfde dag tussen 10.00 uur en 15.00 uur. Voor het inleveren van de boom is een lot te krijgen waar die avond prijzen mee zijn te winnen. Na verzameling bij de muziektent gaat het in optocht met lampions naar het veld. Stichting Lost Key gaat begin januari 'on tour' vlissincen - Stichting Lost Key start een initiatief in Vlissingen: lost Key on Tour. De stichting die zich inzet voor de Zeeuwse muzi kant houdt een muzieknacht. In de nacht van 2 januari treden Zeeuwse bands in Vlissingse cafés op, zoals in de Concurrent. In Club Midnight zijn er Zeeuwse dj's. De muzieknacht moet een maandelijks evenement worden. ZIERIKZEE - It's Amazing is de titel van de nieuwe cd van het Schouws Jeugdorkest. De cd is op genomen in de Sint Bartholomeus- kerk in het Noord-Brabantse Ze venbergen en wordt vrijdag 2 ja nuari 2009 gepresenteerd in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Tijdens het presentatieconcert worden spi rituals als Great and Wonderful en Ev'ry Time I feel the Spirit ten geho re gebracht. Verder vermeldt het programma een hommage aan Of fenbach en een medley van musi calthema's. De orkestleden wor den begeleid door Christiaan Stou ten op vleugel en Marien Stouten op het Kam en Van der Meulenor- gel. Aanvang 20.00 uur. Minder mussen, meer mezen in Middelburg middelburg - Van 68 soorten vo gels die in Middelburg broeden, zijn er 38 in aantal toegenomen. Het gaat om watervogels, mees- en vinkachtigen. Achttien vogelsoorten namen in aantal af Het gaat minder goed met de huismus, de huiszwaluw en de spreeuw. Dit blijkt uit de jaarlijkse broedvo- geltelling die in de gemeente werd uitgevoerd. Uitslag enquête woonwijk Bestevaêr vlissingen - De uitslag is binnen van de enquête onder de bewo ners van de Vlissingse wijk Beste vaêr. De enquête is voor de zomer vakantie afgenomen. Een weinig verrassende conclusie is dat het wo nen in de binnenstad en aan het water hetgene is wat mensen naar de wijk trekt. Opvallend is dat de mogelijkheid tot werken aan huis weinig mensen aanspreekt. Brandje in vrachtwagen bij supermarkt MIDDELBURG - De brandweer heeft gistermorgen in Middelburg een brandje in een.vrachtauto geblust. De bestuurder van de vrachtwa gen met oplegger wilde rond half vier brood lossen bij een super markt in Dauwendaele toen er van uit het motorcompartiment onder de cabine rook kwam. De gealar meerde brandweer heeft de cabine gekanteld en een beginnende brand in de motorisolatie geblust. Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl Milieufederatie haakte af, omdat ze weinig van procedure verwachtte. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De Zeeuwse Mi lieufederatie (ZMF) feliciteert bij monde van Geertje van der Krogt de organisaties die de procedure te gen bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek wel doorzetten en vorige week wonnen bij de Raad van State. Sloepoort is in elk geval voorlopig van de baan. In 2007 staakte de ZMF de strijd te gen Sloepoort, hoewel coördinator Tjeu van Mierlo in 2003 Sloepoort nog fel bestreed in het eigen blad Wantij. 'Dat zet een grote stap buiten de grenzen van het bestaande haven gebied', schreef hij. 'Aan de uitbrei ding van deze foeilelijke kralenket ting - van bedrijventerreinen langs snelwegen - dient een einde te ko men'. De ZMF deed in 2007 toch niet mee aan de juridische procedure tegen de komst van het bedrijven terrein, omdat, stelde medewerk ster Van der Krogt indertijd: „we verwachten niks te kunnen berei ken met een gang naar de Raad van State." Er zou volgens haar meer te berei ken zijn met overleg 'over een zo duurzaam mogelijke inrichting van het bedrijventerrein'. De dorpsraad 's-Heerenhoek en stichting Behoud de Zak van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28