PZC 25 Arnemuiden denkt aan zusjes Lin Zorgfusie zonder verlies van personeel u 36 en 37 31 Kerstcantate, kerstdienst en kerstcelebration Rolstoelen en bossaballen TJ zeeuwse EE2Z3BB Ja, lekker DroomDomem Lezersfoto's omlijsten de Zeeuwse kerstdis Mosselsector is bereid deel van Waddenzee op te geven Woensdag 24 december 2008 Tip? walcheren@pzc.nl Dorp respecteert wens familie om geen grote herdenking te houden. door Theo Giele ARNEMUIDEN - Deze kerstavond zul len in Arnemuiden - en ver daar buiten - de gedachten uitgaan naar de vier zusjes die precies een jaar geleden om het leven kwamen bij de rampzalige brand in het Chine se restaurant van de familie Lin. De dood van Paulien, Melissa, Mi chelle en Winnie trof Arnemui den als een mokerslag. Er is vandaag geen openbare her denking in het dorp. De ouders kunnen dit niet aan, heeft de wijk beheergroep Arnemuiden begre pen. „De familie stelt het op prijs vooralsnog met rust gelaten te wor den." De ouders van de vier zusjes wo nen nu in Middelburg. Terugkeer naar Arnemuiden, laat staan naar het afgebrande pand aan de Noord straat, is te confronterend, zo heeft de wijkbeheergroep van een con tactpersoon van de familie Lin ver nomen. Voor de wijkbeheergroep reden om vandaag geen openbare her denking voor de zusjes te houden. Kees Grootjans: „Wel een herden king of niet? We hebben enorm ge worsteld met de vraag wat we zou den doen. Maar de wens van de fa milie weegt voor ons het zwaarst. Eigenlijk wilden we er helemaal 'We hebben enorm geworsteld met de vraag wat we zouden doen' geen ruchtbaarheid aan geven. Dat mag niet als onverschilligheid wor den uitgelegd, zeker niet, want het leeft enorm in het dorp. Geen en kele Arnemuidenaar die er vorig jaar bij is geweest, zal dit ooit ver geten." Om toch nog iets te doen wordt in de loop van vanmiddag een krans gelegd bij het afgebrande pand aan de Noordstraat. Willem van Kooten, hoofd van de afdeling bestuursondersteuning van de gemeente Middelburg, peil de in september al de behoefte om iets te organiseren. De eerste maan den na die rampzalige kerstavond 2007 was er intensief contact met de familie Lin. „Later is dat min der frequent geworden. Je gunt de familie toch ook alle rust." „Het is balanceren", vervolgt Van Kooten „Het contact is niet recht streeks met de ouders, maar via een nichtje. Je wilt je niet opdrin gen, maar je wilt zeker ook niet de indruk geven gewoon weer over te zijn gegaan tot de orde van alle- dag." Geen grote herdenking dus van daag in Arnemuiden. De familie kan het niet aan en het dorp volgt haar daarin. De gemeente Middel burg zit op dezelfde lijn, aldus Van Kooten. De wens van de familie gaat voor alles: „Het is in de eerste plaats hun verdriet, niet het onze. Dat moet je respecteren." MIDDELBURG - Liefhebbers van kerstliederen hoeven vanavond niet aan de buis gekluisterd te zijn. In de Middelburgse Ontmoetings- kerk is om 21.00 uur een catate- dienst, met een stuk van Bach. Echte diehards kunnen daarna ge lijk door naar de Gasthuiskerk, aan de Lange Delft in diezelfde stad. Daar begint om 22.30 uur de tradi tionele kerstnachtdienst. Er is me ditatie en er is muziek. In Vlissingen is het bij Beréa, in het Go(o)d Times centrum aan de Gildeweg, zingen en dansen gebla zen. Om 19.45 uur begint de zoge naamde kerstcelebration. MIDDELBURG - Kinderen legden in rolstoelen een parcours af op het Sport Spel Winterfestijn in sporthal de Kruitmolen gisteren. De dag was een initiatief van Middelburg in Beweging en werd voor de derde keer gehouden. Er waren allerlei activiteiten waarbij de kinderen zich flink konden uitleven. Zo konden de kinderen in een rolstoel rijden en panavoetballen. Dat is voetballen in een soort kooi. Op de dreunende tonen van 'a little less conversation, a little more action please' van Junkie XL barstte er een wedstrijd bossaball los. Een variant op volleybal die gespeeld wordt op een springkussen. De dag was bedoeld om kinde ren in beweging te krijgen, ook in de vakantie. foto Lex de Meester HEINKENSZAND - Bij de fusie tussen de Stichting voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) en het Zuid-Be- velandse Poelwijck-De Kraayert gaan geen banen verloren. Integendeel, dankzij de samenvoe ging, waarvoor de overeenkomst gisteren werd getekend, kunnen de medewerkers van verzorgings centrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke met een gerust hart de toekomst in. Op de locatie van Poelwijck komt in 20to-'n nieuw bouw, met een woonzorgcentrum en twaalf verpleeghuisplaatsen in twee wooneenheden. Er is dan veel minder personeel no dig. Dat kan daarna doorstromen naar nieuwe, kleinere SVRZ-zorgvoor- zieningen in 's-Gravenpolder, 's-Heerenhoek en Ovezandë. Beide organisaties gaan verder on der de naam van 'grote zus' SVRZ. en diverse sfeerartikelen (vanaf 27 december) Breda Terheijdenseweg 296 (hoek noordelijke rondweg) Halsteren Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6e stoplicht rechts) Koudekerke Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) intratllin Tip? redactie@pzc.nl Op weg in de trein van Goes naar Den Bosch pakt een mede- passagiere haar mobieltje. Hoorbaar voor iedereen in de coupé begint de jongedame een gesprek met thuis. 'Ja, ik ben er bijna. Kom je me om half acht bij het station opha len met de auto?' Stilte. 'En wat eten we vanavond?' Stilte. De andere kant geeft een ant woord dat tot tevredenheid stemt. 'Ja, lekker'. Ze hangt op. Even later stapt ze uit in Til burg, de achterblijvers kijken el kaar aan: 'Wat zou zij voor lek kers eten vanavond?' www.dioomdointfin.nl zie ook de Weerpagina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27