Van Houte wonen SUPER GEVULD ALLES STAAT VOL I I EXTRA GEOPEND WOON EN SLAAPMEUBELEN MODERN - DESIGN EIKEN - ROMANTISCH Extra toegevoegd uit diverse faillissementen i.s 2e Kerstdag van 10.00 -17.00 2 januari van 10.00 -21.00 VERKOOP GESCHIEDT O.L.V. BOUMAN-POTTER BV PZC Woensdag 24 december 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Kijkwijzer Theatervoorstellingen zouden moeten worden voorzien van een Kijkwijzer (PZC 20-12). Wat een briljant idee van de Christenunie! Dat verdient navolging in alle me dia. Bijvoorbeeld bij het Journaal op tv: vooraf bij elk item een Kijk wijzer en vermelding van de tijds duur, zodat de kijker weet hoe lang hij zijn tv moet uitzetten. Ver der moet er voor ieder tv-program- ma een Kijkwijzer verschijnen. Kranten moeten verplicht worden bij elk artikel een Kijkwijzer te plaatsen, zodat de lezer weet wan neer hij zijn ogen moet sluiten. Bij elke winkelier moet er een Kijkwij- zerbord hangen. Ook ben ik voor herinvoering uithangborden: ka tholieke slager, gereformeerde melkboer etc. Oh nee, was ik even vergeten, voor zaken doen gelden andere principes. Of, je kan een 'Amish-achtig' district op Walche ren oprichten waarin alle Media en Cultuur worden afgeschaft evenals machines. Of, misschien kunnen individuele schapen zelf de ogen opendoen en kijken wel- ke kant ze op willen lopen. Edo Douma Nieuwstraat 111, Vlissingen Tafellinnen Tafellinnen passé (PZC, 20-12). Als tafellinnen passé is, dan staat er toch echt dat het aanwezige tafel linnen uit de tijd is, ouderwets dus. Pas in de tekst wordt enigs zins duidelijk dat de schrijver be doelt dat het gebruik van tafellin nen tot het verleden behoort. Tarquinius Noyon Eigenhaardstraat 33, Middelburg Protest Terecht loopt Zeeland te hoop te gen de dreigende ontmanteling van rechtbank en politie-apparaat, hoewel de meeste pijn daarvan in Middelburg terechtkomt. Maar misschien is dat nog een goeie kant aan de zaak. Wellicht dringt het nu eens tot de botte hersenen aan de Kanaalweg door, hoeveel pijn men in Vlissingen veroor zaakt door het wegroven van aller lei voorzieningen in onze goede stad. Ziekenhuis, Rabobank, zelfs de nog te realiseren, voor Vlissin gen zo belangrijke, cruiseterminal is niet veilig voor de grijpgrage klauwen. Vlissingen, bijt nu einde lijk eens van je af tegen die Vi- king-achtige rooftochten en laat je niet in slaap sussen door het eufo rische gejuich van meneer De Vries over de zg. 'samen werking'. Ook in het verleden heeft Vlissingen daaronder menig- maal het loodje moeten leggen! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Damherten 8 In de Kop van Schouwen zullen de komende tijd 267 damherten worden afgeschoten (PZC 17 -12). Wat bezielt de jagers die voldoe ning blijken te hebben in het mee dogenloos afschieten van opgejaag de dieren die geen schijn van kans hebben te ontkomen aan de moordpartij in de verfoeide ple zierjacht! Wat een paniek en doodsangst zal er uitbreken onder deze arme dieren zodra de eerste kogels afgevuurd worden. Waar is het respect voor het leven van een dier gebleven dat ook hier weer de dupe dreigt te worden van het egoïsme en de bemoeizucht van de mens Dat het ook anders kan en dit prachtige dier wel laat schit teren, bewijzen de vele mooie foto reportages, die het resultaat zijn van fotoshots uit de camera. Loura Bosseiaar Schubertlaan 5, Vlissingen Nieuwe woonwijk Geen wonder dat het plan van de gemeente Middelburg voor een woonwijk in de omgeving van de Cleene Hoogheweg (PZC 18 dec.) verzet oproept. Moet voor de zo veelste keer een prachtig stuk land schap geofferd worden aan de Mid delburgse behoefte aan uitbrei ding, terwijl men reeds praat over krimp? Het zou betekenen dat de bebouwing oprukt tot een kilome ter van de twee uiterst beeldbepa lende vliedbergen langs de Meinersweg/Rorikshilweg, die nu volledig vrij in het agrarische land schap liggen. Ligt de karakteristie ke hofstede Zandvoort straks te gen de achtergrond van een woon wijk? Volgens de laatste onderzoe ken van de provincie Zeeland zal na circa 2025 de Zeeuwse bevol king structureel krimpen en een groeiend woningoverschot ont staan. Moet er voor de amper vijf tien tussenliggende jaren nog een prachtig landschap met zulke bij zondere waarden op een definitie ve manier verknoeid worden? Ik kan me voorstellen dat het ge meentebestuur van Veere hiermee niet ingenomen is. Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke (W) Sluis Nadat eerst door de gemeente Sluis werd beloofd dat de gemeen telijke heffingen voor 2009 niet exorbitant worden verhoogd, blijkt men wederom de burgers voor te liegen. Wat blijkt, de ge meente Sluis gaat de onroerend zaak belasting (ozb) met 10 pro cent verhogen. Ja, u leest het goed. Ook de berekening hiervan getuigt van weinig financiële kennis: Voor berekening van de rekentarieven 2009 is uitgegaan van een landelij ke gemiddelde waardestijging van 3,8 procent voor woningen en 1,7 procent voor niet-woningen. Wat blijkt nu volgens het CBS: De prij zen van koopwoningen in Zeeland zijn in november ten opzichte van november 2007 met drie procent gedaald. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Het is duidelijk dat or de en chaos regeert in de gemeen te Sluis en dat de inwoners van de gemeente Sluis financieel hiervan de dupe worden. E. de Vent R. van Rijnstraat 17, Schoondijke Sluis 2 Als inwoner van Sluis schaam ik mij reeds lange tijd voor ons ge meentebestuur of wat daarvoor door moet gaan. Het is dan nu ein delijk zover dat ze onder curatele staan van de provincie. In feite al jaren te laat. Het spreekwoord zegt; wie zijn billen verbrandt moet op de blaren zitten. In Sluis geldt dat niet. Daar moeten de in woners op de blaren zitten, gele zen het artikel over de campings. In het voorstel van de PvdA-salon- socialist Wielakker, moeten men sen die recreatief bouwen de voor gestelde pot vullen, gezien de moeilijke tijd zal het toch al niet eenvoudig zijn, de woningen te realiseren. Dit voorstel is in tegen stelling met inspanningen die de economie weer op gang willen brengen. Als de gemeente Sluis daaraan zijn bijdrage zou leveren, moeten zij niet de duurste toeris tenbelasting van Nederland verla gen en uit het overblijvende deel de helft reserveren om een dergelij ke reserve te vormen. In Sluis is de kat uit huis en dansen de muizen op tafel. J. Thomaes Dorpsstraat 1Hoofdplaat Bestuurlijke eenheid 7 Wat een goed idee van ons aller Karla Peijs. Laat die instanties naar Zeeland komen, in plaats van an dersom. Lege goedkope huizen ge noeg. Als het een mooie weekend is, willen ze vanuit Brabant alle maal naar onze prachtige kust, dus als ze hier wonen, moeten ze niet meer in de file staan. Want dan kunnen ze op de fiets naar het strand. Lekker gezond. S. Wiskerke-Rosendaal Dorpsstraat 129, Breskens FAILLISSEMENTSV Stevinweg 1, 4691 SM THOLEN Industrieterrein Welgelegen 1s,e Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten w.o. exclusieve merken zoals: Auping, Chateau, 3b meubel, Gaasbeek van Tiel, Hulsta, Leolux, Livigno, Montel, Norma, Novio Forum, Perlato, Pullman, Schuite- ma, De Spieghel, De Toekomst, Ubica, Zero Stress en vele andere merken. Ca. 2.500 stuks meubelen modern en klassiek; Eiken Lifestyle programma Chateau in kleur kersen copy antiek; Grote partij eiken meubelen van grote Belgische fabrikant; Partij teak meubelen; Romantische kasten diverse merken w.o. De Spieghel; Fauteuils w.o. Zero Stress; Boxsprings w.o. Auping en Pullman; Grote partij boxsprings van het merk Ubica; Ma trassen en lattenbodems diverse merken w.o. Norma; Smeedijzeren ledikanten; Grote partij hoofdkussens w.o. Nasa Traagschuim; Zitmeubelen diverse merken w.o. Leolux; Honderden eetkamerstoelen diverse merken w.o. De Toekomst; Rieten stoelen; Partij karpetten; Moder ne en klassieke wandmeubelen in diverse uitvoeringen; Exclusieve plafond-, wand- en vloer verlichting; Fabrieksverkoop op verdieping tegen fabrieksprijzen; etc, etc. GEOPEND: GEOPEND: Dinsdag t/m Vrijdag Zaterdag donderdag koopavond hele dag 13.00-17.30 13.00-21.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11