Beau is puberteit nooit ontgroeid Maarten van Rossem in VS op pad voor de EO media@wegener.nl media 151024-3650570 PZC Isssl Woensdag 24 december 2008 door Thalia Brandt Ik heb het heel lang ontkend, maar als kind was ik al een aandachttrekker, zegt Beau van Erven Dorens (37). „Ik probeerde altijd overal op te klim men om te speechen." Tegenwoor dig heeft het tv-gezicht zijn 'po dium' ruimschoots gevonden. Hij presenteert Deal or No Deal en de parashow Het Zesde Zintuig, is teamcaptain in Ik Hou Van Hol land en maakt zijn opwachting in goede-doelenprogramma Kanjers van Goud. Nu ligt zijn eerste ro man, Pijn, in de winkels. Van Erven Dorens is niet vies van kwajongensstreken. Naar eigen zeggen kent hij desondanks nog té vaak té veel remmingen. „Daarom was het zo heerlijk tijdens het schrijven te verdwijnen in een fi guur die geen grenzen kent." De hoofdpersoon van Pijn is Werner van der Linden, een drank-, drugs- en vrouwenverslindende reclame man. „Werner was vroeger heel succesvol, maar is nu uitgeran geerd. Het lukt hem niet een be langrijke reclame te verzinnen en als vervolgens zijn neef op de stoep staat, is dat het begin van een reeks bizarre situaties." Hoewel zijn uitgeverij Pijn betitelt als zijn 'literaire debuut', houdt de nieuwbakken romancier het op 'een avonturenroman met absurde elementen'. „Met de term literair heb ik niks, dat moeten anderen maar bepalen." Van Erven Dorens hoopt dat zijn boek een breed publiek vindt. „Al moet ik het alle moeders die erg van Deal or No Deal houden en denken 'wat is die Beau toch een lieve jongen' afraden. Het is be hoorlijk schunnig en vrouwon vriendelijk. Maar zoals ik wel va ker doe, heb ik ook nu gedacht: fuck het, ik ga me niet inhouden." Hij ziet overeenkomsten met de protagonist uit zijn roman. „Als je Werner zegt dat hij iets niet moet doen, doet hij het juist. Zo ben ik ook. Heel kinderachtig, heel aan stellerig. Wat dat betreft, ben ik de puberteit nooit ontgroeid." Of Van Erven Dorens, die ge trouwd is met Selly en vader is Beau van Erven Dorens: „Als kind was ik al een aandachttrekker." van zonen Bobby (5), Jan (3) en tweeling Bram en Tijn (7) wel eens in de verleiding komt tot vreemdgaan? „Natuurlijk heb ik wel eens het gevoel dat ik met an dere vrouwen in de touwen wil hangen. Het is onzin te denken dat mensen van nature mono gaam zijn. Alleen vind ik het zó ontzettend stom om zoiets daad werkelijk te doen, want je zet zo veel op het spel. En ik ben echt dolgelukkig met mijn vrouw en kinderen." Zijn vrouw is het geheime wapen in hun huwelijk. „Ze is een ontzet tend goed wijf en we passen bij el kaar: zij is orde, ik ben chaos. Zij foto Cynthia Boll/GPD vangt de klappen op van mijn wis pelturigheid. Zo draaide ik giste ren de hele dag voor Het Zesde Zin tuig. Dan kom ik 's avonds als een wrak thuis en ben ik chagrijnig. Maar dan kletsen we even en valt alle spanning van me af. Met één omhelzing is het vaak al goed." Naast presentator is Van Erven Do rens mededirecteur van Park Lane. Dit tv-productiebedrijf bedacht het programma The Phone en ver kocht het aan diverse buitenlandse partijen. Ook is hij een van de op richters van Campus TV, dat web sites van kranten en magazines op- leukt met filmpjes. Een rol in het toneelstuk Romeo Over Julia ging niet door na een meningsverschil met producent Rick Engelkes over de grootte van de rol die hij zou spelen. In een nieuwe detectivese rie zal hij wel acteren. „Met Jeroen van Koningsbrugge. Het wordt een actiecomedy in de stijl van Moonlighting en Lethal Weapon. We spelen een detectiveduo dat al lerlei zaken oplost. Ik ben high class en Jeroen, die allerlei geestige typetjes doet, low class. We hopen komende zomer of voorjaar te draaien." Waarom hij zoveel dingen tegelijk doet? „Ik heb prestatiedrang en heb voortdurend het idee dat ik achter de feiten aanloop, dat ik ei genlijk veel beter iets anders zou kunnen doen.Gevraagd naar zijn toekomst in tv- land zegt Van Er ven Dorens dat hij zichzelf nog drie jaar ziet presenteren. „De din gen die ik nu doe, zijn leuk, maar die kan iedereen." Dan: „Als ik een leuk programma kan vinden dat écht aan mij gebonden is en waar ik oud mee kan worden - zeg een jaar of 50- is het een ander verhaal. Zoals Ivo Niehe zijn TV show heeft en Rick Felderhof, om maar een 'grootheid' te noemen, zijn stoel en villa." Reisverhalen schrijven lijkt hem ook wel wat. „Of ik serieus geno men wil worden als schrijver? Dat zou leuk zijn, maar ik heb die goedkeuring niet nodig. Ik laat nie mand me vertellen wat ik moet doen of welke kant ik uit moet gaan. Ook niet als ik fout ga. Ik heb geleerd hoe relatief het alle maal is, dat je van de ene dag op de andere gewoon niks meer waard bent. Dat kan iedereen op elk moment overkomen en dat is een ontzet tend louterende ervaring. Beau van Erven Dorens - Pijn. Uitgeve rij Carrera, 352 pag., 19 euro. Amerika-deskundige Maarten van Rossem presenteert vanaf zondag 4 januari een serie prime timeprogramma's bij de Evangelische Omroep. Hij trok daarvoor door de VS. Van Rossem reisde door de Verenigde Staten met het oogpunt gelovigen de vraag voor te leggen 'hoe het mogelijk is dat in een land met zoveel gelovigen, zoveel onrechtvaardigheid is'. Ook bekijkt Van Rossem de ty pisch Amerikaanse tradities bin nen de verschillende religies, zo maakte de omroep bekend tijdens een in de buitenlucht gehouden seizoenspresentatie in Kerstmis- sfeer. Kerstbomen, brandende vuurpotten en een complete kerst stal met kameel, ezel, geiten, snate rende eenden en een herderspaar moesten voor het optimale kerstge voel zorgen. Overigens zijn pas na kerst nieuwe programma's te verwachten van de 'crossmediale beweging' zoals de EO zich noemt. Het geloof staat daarin nadrukkelijk weer centraal, aldus directeur Arken Lock, of het nu in de serie van Maarten van Rossem is of in programma's over de evolutietheorie, die in het ko mende Darwinjaar veelvuldig op de buis gebracht worden. „Geloof is lastig te brengen op tv, maar we slagen er wel in discussie los te ma ken." Ook voormalig voorzitter Van der Veer, is tegenwoordig druk in de weer als presentator van Neder land Zingt - 'een van de oudste merken van de EO' - heeft het on verminderd druk met zieltjes win nen. „Niet alleen van oude schapen, maar ook van lammeren." Om jon geren te bereiken heeft hij Van der Veer zelfs een pagina op vrienden site Hyves. Met nog maar twaalf vrienden, maar 'Jezus begon im mers ook met twaalf apostelen'. De Evangelisch Oomroep zet overi gens bij voorkeur jeugdige, frisse presentatoren in, teneinde de jon ge achterban te bereiken. Zo komt Herman Wegter met De Kist, waarin hij met een geel flatje met een doodskist erop langs min of meer bekende Nederlanders trekt om te praten over de dood. „De ge sprekken die ik heb zijn luchtig en humoristisch, maar ook heel per soonlijk confronterend", aldus Wegter. Jeroen Snel van het royaltypro gramma Blauw Bloed verdiept zich de komende zomer in de adel met Boeren En Baronnen, waarin het leven van grootgrondbezitters wordt belicht. Arie Boomsma komt naast een nieuwe reeks 40 Dagen Zonder Seks in januari met Ontopic. Dat is een discussieprogramma, waar in jongeren met totaal verschillen de achtergronden over pittige stel lingen discussiëren. Boomsma: „Joden, moslims, atheïsten, christenen, homo's en hetero's, we hebben alle mogelijke mensen in de studio." Ook nieuw is het jongerenpro gramma Checkpoint, waarin Klaas van Kruistum met een team jon gens en meiden allerlei testen uit voert om beweringen als 'jongens kunnen beter tegen pijn dan mei den' of'sterretjes zijn ongevaarlijk vuurwerk' in het echt te onderhoe ken. In mei wil de EO uitpakken met Dorp Kiest Dokter (mei), een soort Idols voor huisartsen, die graag in een dorp zouden willen wonen. Negen kandidaten, allemaal net klaar met hun opleiding, nemen hun intrek in een dorp en moeten steeds opdrachten uitvoeren. De vertrekkend arts stuurt wekelijks iemand weg, tot in de laatste afle vering de dorpsbewoners uit de achtergebleven kandidaten moe ten kiezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109