Waarde 2 Bestuurlijke eenheid 7 Voedselbanken Damherten 5 Machinefabriek Waterplan Datenin jeregio J j 0900-0400861 N57 KREDIET PZC Dinsdag 23 december 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In de PZC van 17 december las ik dat de voetbalclub uit Waarde dit jaar zijn 50-jarig bestaan viert. Om eerlijk te zeggen dacht ik dat de club al langer bestond, maar dat zal ik ongetwijfeld bij het verkeer de eind hebben. Toch heeft de club, met keeper M. Braam, bijge naamd 'de krullenbol', in 1943 nog eens een wedstrijd gespeeld tegen een elftal van de Duitsers. Die had den alleen een sportbroek aan en werden vanaf de kaai van Waarde naar het sportveld afgemarcheerd met bloot bovenlichaam. Het sportveld lag toentertijd aan wat nu de Middenweg is en was eigen lijk een weide waar de koeien en paarden in liepen, als er niet ge voetbald werd. Vóór de rust stond Waarde met 3,-° voor, maar het eindresultaat was 3-2 in het voor deel van de Duitsers. De wedstrijd werd gespeeld op een zondag en had twee toeschouwers. Dat wa ren de toen nog jeugdige gebroe ders Jaap en Bas van Houte. Of keeper Braam de Duitsers heeft laten winnen valt niet meer te ach terhalen. J, Koeman Polderweg 5, Kruiningen Zeeland in de uitverkoop. Juri disch Zeeland, de top van de Her mandad, publieke diensten ver dwijnen, in de richting van Bra bant en daarna mogelijk in de rich ting van het centrum. En zoals shoppende Zeeuwen in Lage Zwaluwe op de trein sprin gen voor de Randstad, zo stapt professioneel Zeeland in Krabben- dijke op de trein, met Guus Meeu- wis op het perron 'Dengedeng, dengedeng, tuuttuut....'. Zeeuws-Vlaanderen wordt net als Fortis verkocht, nu aan de Bel gische staat, de status van voor 1830, en de overige eilanden wor den ingelijfd bij Brabant en zuid-Holland. Eén commissaris van de koningin gekort op het nationaal budget, in 'mindere' tijden wordt de kaas schaafmethode toegepast, Karla, let op! Binnenkort wordt Nederland weer 'De Zeven Provinciën', een reductie van twaalf naar zeven ge westen, met stadhouders aan het roer. Budgettaire creativiteit, crisis breekt wet, Ter Horst beslist. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Als er ooit een kabinetssamenstel ling is geweest die geen randvoor waarden zou mogen scheppen om voedselbanken in stand te houden is het de actuele combinatie. Het CDA en de CU met hun gezamen lijk handboek en uitgangspunt met globaal dezelfde strekking. De PvdA, die zich een sociaal demo cratische partij noemt. Ik kan alleen maar constateren dat deze partijen alle hun uitgangspun ten verloochenen! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Realiteitszin, in dit geval, is: een door mensenhanden gecreëerde si tuatie niet uit de hand laten lopen waardoor uiteindelijk als enige mo gelijke oplossing gezien wordt het doden van honderden bescherm de dieren. Als dat geen emotie oproept bij mensen, zijn die wel bikkelhard, vermoed ik. Erik van der Winden Westwal 73, Goes Zondagavond 20 december werd ik aangenaam verrast bij het zien van '3 op reis', van de omroep LLink. Wat ik zag sprak geheel tot mijn verbeelding. Het was of ik een blauwdruk zag van de Machinefabriek, maar nog veel meer voor de andere indus triële gebouwen en het Schelde- kwartier in Vlissingen. Tijdens de tv-uitzending werd aandacht be steed aan een voormalig industrie gebied. Op een zeer goede en kor te manier werd de ontwikkeling van dit industriegebied in beeld ge bracht en welke ingrediënten daar voor nodig zijn. De voormalige scheepswerf, giete rij, bierbrouwerij, textielfabriek en andere gebouwen werden belicht. De originele staat is zoveel moge lijk bewaard, waarbij de interne in vulling zeer bijzonder en divers is. Zoals restaurants, theaters, musea, exporuimtes, oefenruimtes, con certzalen, kunstontwikkeling enzo voorts. Maar nog veel belangrijker is dat wonen in deze gebouwen en om geving een sterke plaats heeft ge kregen (PZC, 13 december). Vlissin gen Go for it. G. Walraad Vliedberg 30, Vlissingen Het kabinet komt met een zoge naamd nationaal Waterplan, waar in onder meer de bouw van circa ADVERTENTIE VAN DE DAG Man, 58, 1.80, weduwnaar, spontane, sportief, hv buiten leven, paarden, dieren, fietsen en wandelen. Zkt slanke vrouw 1.75+ voor serieuze relatie. Postbus: 100586 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar aateninjeregio ukcus tomersupport.com Deze service werkt niet met een analoge telefoon. tweeduizend windmolens, in de Noordzee voor de kust van onder meer Walcheren en IJmuiden is opgenomen. Ongeveer 25 jaar geleden werd er een aanvraag ingediend door een Engelse zender om een zendmast op circa 40 kilometer uit de kust van Walcheren te mogen bouwen, dit werd afgewezen omdat er door milieupartijen protest werd aange tekend omdat deze mast horizon vervuiling zou geven. Tweedui zend windmolens doen dat niet? Nee zolang er maar het plaatje groen en/of milieu aan hangt dan mag al de natuur vernield worden. Als deze regering nu eens echt iets voor de bevolking wil betekenen, laat ze dan de zogenaamde groene stroom leveren voor de werkelijk gemaakte kosten. Dus zonder de nu gigantische subsidies. Dan zal blijken hoe groen de afne mers zijn. En hoe bevlogen de energieleve ranciers werkelijk zijn, die kijken enkel en alleen maar naar de (to renhoge) winsten. W. Fakkeldij Marktplein 1a, Biezelinge Gedeputeerde Van Waveren is niet van plan Middelburg op de vin gers te tikken. Behalve die bajlenvangers naast de nieuwe N57 ontstaat er in het ok sel van diezelfde weg een bedrij venterrein. Tussen Sint Laurens en de nieuwe N57 is een woonwijk ge pland. In 2003 hebben naar aanlei ding van het eerste en tot nu toe enige burgerinitiatief Provinciale Staten Van Waveren c.s. opgedra gen de nieuwe N57 maximaal land schappelijk in te passen. Onze gedeputeerde moet naar mijn mening dus wel degelijk aan de bak. Namens de initiatiefne mers van het burgerinitiatief; Plat form N57. Leo Dalebout Gapingseweg 6, Gapinge Goes/Oostburg. Juwelier 't Goudoppertje (Goes. Lange Kerkstraat 48 Oostburg, Burg Burchtsiraat 8-10) Middelburg, vd Have Juweliers - Gouddoppertje. Nieuwe Burg 16 Terneuzen, Juwelier Wijffels. Noordstraat 103 Vertrek zaterdag 21 februari Ga voor boeking of meer informatie naar uw dichtsbijzijnde Globe Reisburo bel 0900-8482 (0,15 pm) of kijk op www.globereisburo.nl Niet inbegrepen reis- en/of annuleringsverzekering calamiteitenfonds a 2,50 uitgaven van persoonlijke aard optionele excursies administratiekosten prijs is o.b.v. 2-pers. bezetting gaat nét even verder Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadsrondrit en wandeling Afscheidskoffietafel j Osei In unieke samenwerking met: REIZEN Inbegrepen: Vervoer per Oad Comfort Class Touringcar 3 overnachtingen o.b.v logies ontbijt Stadstour Afscheidskoffietafel jy«ar—t Oad In unieke samenwerking met: REIZEN! Londen is een bruisende wereldstad! De 'Swinging City' heeft voor ieder wat wils: van het bezichtigen van bijv. de Tower of London tot het gezellige uitgaansleven op Piccadilly Circus en het uitgebreid winkelen in de bekende winkelstraten. Kortom: London is the place for you! In Praag staat de eeuwenoude geschiedenis nog steeds midden in het leven. In deze sprookjesachtige stad vindt u talrijke theaters, restaurants, bierhuizen, wijnkelders en winkels. Ontdek het zelf; de 'Gouden Stad' Praag is een bezoek meer dan waard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9