Binnenland Nederland viert oud en nieuw behoudend Insecten in 2020 als voedsel in supermarkten Audi 6 I Dinsdag 23 december 2008 pzc STRANDPAVILJOEN DE ZEEUWSE RIVIERA TE ZOUTELANDE wenst u prettige feestdagen en een zonnig 2009! Wij zijn GEOPEND vanaf 1e Kerstdag tot en met 4 januari y www.zeeuwseriviera.nl Televisiekijken, een glas champagne en niet te laat naar bed. den haag - Nederlanders houden tijdens de jaarwisseling vast aan tradities. Ze zitten voor de televi sie, eten gemiddeld vijf oliebollen en bellen of sms'en na twaalven fa milie en vrienden. Tussen 02.00 en 03.00 uur gaan ze naar bed. Dat heeft telecombedrijf T-Mobile uitgezocht. Het vroeg duizend Ne derlanders naar de viering van oud en nieuw. Ook uit een onderzoek van bureau Isiz, in opdracht van de Nederland se Staatsloterij, blijkt dat tv-kijken favoriet is. 91 procent zet de televi sie aan. Twee jaar geleden keek nog 56 pro cent van de Nederlanders naar de tv op oudejaarsavond. Uit de enquête van T-Mobile komt verder naar voren dat driekwart van de ondervraagden de jaarwis seling wel eens in wereldsteden als Sydney of New York wil meema ken, of op een tropisch eiland. In de praktijk zitten ze gewoon thuis, bij familie of vrienden. Volgens T-Mobile heeft ruim de helft van de Nederlanders geen boodschap aan goede voorne mens. Ze vinden het onzin of gaan zich er toch niet aan houden. Als ze al voornemens hebben, zijn meer ge nieten (39 procent), doen wat ik leuk vind (28 procent) en gezon der leven (25 procent) de meest ge noemde. Champagne is de popu lairste drank om het nieuwe jaar in te luiden, blijkt uit het onder zoek. Daarna volgt wijn. Als er oliebollen en appelflappen worden gegeten, komen die lekker nijen in driekwart van de gevallen bij de gebakkraam vandaan. Het telecombedrijf vroeg vanzelf sprekend ook naar het belgedrag van Nederlanders. Een op de tien Nederlanders zegt geen leuke oud en nieuw te hebben als ze niet worden gebeld. 20 Procent geeft aan helemaal niet te bellen of te sms'en. Nog geen spoor van ontsnapte man Bonaire kralendijk - De politie op Bonai re heeft nog geen spoor van Sieg- mar M., medeverdachte in de zaak van de vermoorde Marlies van der Kouwe. M. ontsnapte zondag met een medegedetineerde uit het huis van bewaring op Bonaire. De poli tiewoordvoerder verwacht dat de twee nog op het eiland zijn. Ge middeld is er een keer per jaar een ontsnapping. SP wil pasje voor prostituee Alkmaar alkmaar - De Socialistische Partij in Alkmaar wil een vergunning plicht invoeren voor prostituees. Dat maakte fractievoorzitter Matt Delahaij gisteren bekend. De plicht houdt in dat prostituees een pasje krijgen met pasfoto en uniek nummer dat zij altijd bij zich moeten houden. Ook wil de SP dat mannen strafbaar worden gesteld als zij seks hebben met een vergunningsloze prostituee. wageningen - Insecten liggen in 2020 als voedsel in Nederlandse su permarkten. Dat stelde hoogleraar Arnold van Huis van het Laborato rium voor Entomologie van de Wageningen Universiteit gisteren. Insecten vormen in de toekomst een noodzakelijke vleesvervanger, aldus de wetenschapper. Van Vollenhovenprijs naar vrijwillige politie utrecht - De allereerste Prof Mr. Pieter van Vollenhovenpenningen gaan naar de vrijwillige politie, die dit jaar zestig jaar bestaat. Alle 1700 vrijwilligers krijgen een pen ning, liet de Raad van Hoofdcom missarissen weten. De Raad stelde de prijs in uit waardering voor het werk dat Van Vollenhoven ver richt op het terrein van veiligheids vraagstukken. Vrouw baart kind nummer negentien bunschoten - Henk en Diana Koe- lewijn uit Bunschoten (beiden 45) hebben vorig weekeinde de ge boorte van hun negentiende kind gevierd. Het gelovige echtpaar is blij met deze zoveelste gezinsuit breiding. „Ik sluit niet uit dat het een landelijk record is", lacht ver loskundige Tineke Reichardt. „Alle zeven zoons en twaalf dochters, onder wie een tweeling, zijn thuis geboren." Insecten zijn nu al beperkt ver krijgbaar, maar Van Huis verwacht dat de beestjes in 2020 in de schap pen van Nederlandse supermark ten liggen en wellicht zelfs nog eer der. „De afgelopen tien jaar is de acceptatie van insecten als voedsel enorm toegenomen. Over nog een jaar of tien is Nederland zo ver dat Geen drukjacht op edelherten Veluwe arnhem - Er komt geen drukjacht op edelherten op de Veluwe. De provincie Gelderland vindt de door Vereniging Het Edelhert voor gestelde jachtvorm absoluut geen optie. De vereniging stelde de drukjacht vorige week voor omdat er te veel edelherten op de Veluwe leven: 2200 terwijl 1500 het ge wenste aantal is. De provincie vindt drukjacht onnodig. Geen tweede lichaam gevonden in Hoofddorp hoofddorp - Het onderzoek in Hoofddorp naar het lichaam van het tweede slachtoffer in de zaak van de snelkookpanmoord heeft definitief niets opgeleverd. Mare chaussee en het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI) zochten sinds vorige week in een tuin naar het lichaam van de 30-jarige ex- vrouw van een 52-jarige man uit Haarlem, die al verdacht wordt van de moord op zijn broer. insecten overal verkrijgbaar zijn." 80 procent van de wereldbevol king eet al insecten. In'totaal staan wereldwijd 1400 verschillende in sectensoorten op het menu. De ac ceptatie in Nederland van insecten als voedsel neemt sneller toe als wordt gezocht naar nieuwe toepas singen, denkt Van Huis. Voorsprong door techniek www.audi.nl Als u op zoek bent naar een nieuwe Audi kunnen wij ons goed voorstellen dat u erg gecharmeerd bent van de 4Hudi A3 Sportback en op een zonnige dag al helemaal van de Audi A3 C abriolet. Zakelijk gezien zijn de Audi ^|jp4 Limousine en de Audi ^§f§6 Limousine weer erg interessant. Voor een groot gezin mét hond hebben we de Audi A4^|||vant. U kunt dan ook kiezen voor de Audi ^|||6 Avant met nóg meer comfort en beenruimte. In de gestroomlijnde SUV de Audi Q5 met efficiënte 2.0 TFSI Tur B o zou u werkelijk alles kwijt kunnen. Over de stijlvolle Audi 41 5 hoeven we u natuurlijk niets te vertellen. Waar we wel iets meer over willen vertellen is de zeer krachtige en zuinige Audi A8 met 2.8 FSIe B enzinemotor en multitronic transmissie. Wanneer u gefascineerd bent door sportauto's zal de Audi TT Coupé met tur B odiesel u niet zijn ontgaan. Dan heeft u vast de Audi TT Roadster 1.8 TFSI Benzinemotor ook wel gezien. Misschien kiest u uiteindelijk toch voor de Audi3. Maar welke Audi u ook kiest, u zit altijd goed. Bij Audi zit er al snel een groen energielabel tussen. Ruim 85% van de nieuw verkochte Audi's heeft een^ A B of C label. Gemiddeld brandstofverbruik 4,5 - 14,6 1/100 knt (6,8 - 22,2 km/l), C02-uitstoot 119 - 349 g/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6