wijnen, niet van etiketten met veel nostalgie No Problems beleeft Borsele doet carbid in de ban zijn debuut in FiZi vm Fa. Gebr. Karelse S PZC Dinsdag 23 december 2008 23 'HET MIDDELBURGS S' Dinsdag 30 december VEILING TE CADZAND in de Nederlands Hervormde Kerk Aanvang 19.00 uur Kijkdagen I Maandag 29 dec. van 14.00 - 20.00 uurl Dinsdag 30 dec. van 10.00 - 16.00 uur V O.a 4 nalatenschappen Veilingmeester A.l. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl wenst haar relaties een goede Kerst en een gelukkig 2009 toe. Fa. Gebr. Karelse Perduinsweg 9 4371 SC Koudekerke 0118-628255 Sommelier Paul Wallaert met een fles Gentil d'Alsace 2007, een prima wijn voor de kerst. „De uitdaging zit 'm in het ontdekken van fantastische wijnen van onbekende chateautjes tegen aantrekkelijke prijzen." foto Peter Nicolai lijke prijzen." Zo heeft Wallaert tij dens een vakantie een keuterwijn- boertje gevonden die een uitgele zen champagne maakt. Voor twaalf, dertien euro per fles mocht hij een voorraadje meenemen. Dichter bij huis zijn er ook van dat soort voordeeltjes te halen. Zo vond Wallaert in de plaatselijke Al- di een Puisseguin Saint-Emilion 2002 van het Chateau Branda voor nog geen acht euro. Een prima wijn voor het kerstdiner, vindt de sommelier. Zelf zoekt hij geen wij nen bij de kerstmaaltijd, maar een gerecht bij de wijn. Hij heeft zijn zinnen gezet op het vooraadje Chateau Soutard, grand cru classé uit 1998, dat voor een juiste gele genheid in de kelder ligt. „Een klas- bak, die nu perfect op dronk is. Een hertenstoofpotje bij die wijn zal het pièce de resistance van het Wallaert-kerstdiner vormen." beractie bekend gemaakt: S. Duin- té voor Schouwen-Duiveland pas houwer uit Zierikzee. Winnaar blijkt de familie J. Luutsema uit van de twee fietsen van het Comi- Zierikzee. ZIERIKZEE - Achter de schermen is de Schouwse singer-songwriter- band No Problems al enkele jaren actief Van tijd tot tijd waren er ook wel kleinschalige optredens binnen een vriendenclub, maar van een openbaar optreden is het nog niet gekomen. Dat gaat nu gebeuren op zondag 28 december. Dan beleeft No Pro blems zijn debuut in filmtheater FiZi in Zierikzee. No Problems staat voor: drie man nen, drie karakters, drie achter gronden en één grote bak erva ring. „Zes jaar geleden kwamen wij voor het eerst samen in Zierik zee. Gewoon om lekker muziek te maken, gevoed vanuit een eigen re pertoire. Nooit écht met de inten tie te gaan optreden. Maar natuur lijk kruipt het bloed waar het niet gaan kan", zegt Marcel Modde, gi tarist en zanger binnen de band. De formatie wordt verder ge vormd door Rob van den Hoek (bas) en Rogier Korenhof (gitaar/zang). Volgens Modde kan de stijl het best worden omschre ven als 'singer-songwriterband' met de nodige uitstapjes naar an dere genres. „Soms opzwepend, dan weer meeslepend, maar bo venal gewoon lekker om naar te luisteren." Concert, zondag 28 december, Zierik zee, Filmtheater FiZi, 15.00 uur, reser veringen, tel.nr. 0111-411223. Vuurwerkhandel blijkt geen vergunning voor verkoop spul te hebben. HEINKENSZAND - Het wordt melk- busschieters uit Borsele deze jaar wisseling niet gemakkelijk ge maakt. Alle carbid in de gemeente is uit de handel genomen. Geen van de geregistreerde vuurwerkver kooppunten heeft een vergunning voor het chemische goedje. Vuurwerkverkopers reageren ver baasd op het voor hen nieuwe be leid van de gemeente. Peter Traas uit 's-Gravenpolder: „Wij verko pen al vier jaar carbid, krijgen elk jaar een controleur van de gemeen te op bezoek en hadden nog nooit eerder problemen." Volgens Philip de Vree, woordvoer der van de gemeente Borsele, zijn er geen regels veranderd dit jaar. „Wij kwamen in actie nadat we za gen dat vuurwerkverkopers ook carbid opnamen in hun adverten ties. Het was ons eerder niet be kend dat ze het verkochten. Daar voor moet je namelijk een vergun ning hebben en een bijzonder vei lige opslag." Met die opslag zit het over het algemeen wel goed bij de Borselse verkopers. Maar een ver gunning ontbreekt. Inmiddels zijn de meeste vuurwerkverkopers be zig met het aanvragen van zo'n ver gunning. Traas: „Maar daar gaan natuurlijk weer een paar weken overheen. De jaarwisseling gaan we in elk geval niet redden." Vol gens Piet Kluijfhout van de ge meente Veere is een carbidverbod op het Walcherse platteland niet aan de orde. Veere kent volgens hem geen carbid-traditie. Wel is er een verkooppunt in Vrouwenpol der. Het carbidschieten is in Neder land een eeuwenoude traditie, ooit ontstaan om boze geesten te verjagen. Door carbid in een melk bus met water te mengen en in brand te steken, ontstaat een enor me knal waarbij het deksel van de melkbus gelanceerd wordt, soms wel tot tientallen meters ver. Demonstraties spinnen tijdens de 'Winterstad' foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67