Zeeland PZC Werk aan de winkel voor hospice NEWCASTLE SCHOUWEN-DUIVELAND 29 21 27 Carillon Zierikzee is de kluts kwijt Museum komt met plan voor verbeteringen Best mooi Kunstenaars kunnen met thema kip allerlei kanten op Jongeren gaan liever naar een musical dan naar het museum Dinsdag 23 december 2008 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Bezettingsgraad van bij'na-thuis-huis blijft achter bij verwachting. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er is werk aan de win kel voor het Schouwen-Duiveland- se hospice. Om het hospice (nog) beter op de kaart zetten gaat het bestuur met onder anderen huis artsen en specialisten praten. Dat is nodig omdat de bezettings graad, zo blijkt uit de laatste Nieuwsbrief van de Stichting Hos pice Schouwen-Duiveland, achter blijft bij de verwachting. „Het aan tal bewoners neemt iets toe, maar niet in die mate die bij de aanvang verwacht werd. Hier ligt een taak om opnieuw en zo breed mogelijk het hospice en de inzet van de vrij willigers van de palliatieve termi nale zorg thuis uit te dragen. Wij zullen vooral ook de professionele doorver wijzers gaan benaderen", aldus het bestuur. Ook bouwkundige zaken eisen de aandacht van het stichtingsbe stuur. Begin december ging het bijna-thuis-huis dicht omdat de vloeren van de (vier) badkamers vervangen moesten worden. Dat was nodig omdat het douchewater slecht wegliep. Gezien het hak- en breekwerk dat daarbij nodig was - en omdat rust in het hospice cen traal staat - is er door het bestuur voor gekozen het hospice een tijd je te sluiten. Het Schouwen-Duivelandse hospi ce bestaat inmiddels twee jaar en timmert stevig aan de weg. Pas ge leden werd een donateursactie ge houden en die leverde ruim 40 pW De bezetting van het hospice blijft achter. De Stichting Hospi ce wil het bijna-thuis-huis extra onder de aandacht brengen van onder anderen huisartsen. nieuwe geldgevers op, samen goed voor meer dan duizend euro. Ook de oproepen voor nieuwe vrijwilli gers hebben vruchten afgeworpen. Er staat inmiddels een team van 50 vrijwilligers klaar. Samen kunnen zij zorg en aan dacht bieden aan bewoners van het hospice en hun naasten. Zij helpen bij de persoonlijke verzor ging van de zieke en bieden een luisterend oor voor zij die hun ver haal kwijt willen. Daarnaast richt een deel van de vrijwilligers zich op huishoudelijke zaken als tuin onderhoud en technische klussen. Ondanks de nieuwe aanmeldin gen blijft er volgens het stichtings bestuur behoefte aan nieuwe vrij willigers. „Er is altijd sprake van een klein verloop omdat mensen verhuizen, werk vinden of om an dere redenen vertrekken." Voor het werken in een hospice is ervaring in de zorg volgens het stichtingsbestuur niet nodig. Alle nieuwe vrijwilligers krijgen een in troductiecursus. Tijdens die cursus komen, naast basisvaardigheden, zaken aan de orde als verlies- en rouwervaring en communicatie. Ook wordt aandacht besteed aan tiltechnieken en lichte verzorgen de handelingen. GOES - Het plan om de kwaliteit van het financieel noodlijdende Historisch Museum De Bevelan- den in Goes op te krikken, is in mei 2009 gereed. Zo kunnen ge meenteraden eventueel meeruitga ven voor het museum nog in hun begroting 2010 meenemen. Met die toezegging haalt museum voorzitter Joost Adriaanse, tevens wethouder van Goes, de kou uit de lucht. Raadsfracties in Borsele en Goes vonden dat de verbete ringsplannen al veel te lang op zich laten wachten. Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland finan cieren én het museum in Goes én het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Jaarlijks trekken ze daar zo'n zes ton voor uit. Het Historisch Mu seum De Bevelanden kampt de laatste jaren steeds met tekorten, die achteraf door de vier gemeen ten moeten worden aangevuld. Om die trend te doorbreken, is aangedrongen op een soort onder nemingsplan om de kwaliteit van het museum te verbeteren. Boven dien moet worden begroot op grond van reële prognoses over be zoekersaantallen, inkomsten en on derhoudskosten. Tip? redactie@pzc.nl De Westkappelse was afgelopen weekeinde voor het eerst sinds tij den weer eens in de Vlissingse binnenstad. Haar verwachtingen waren niet al te hoog gespannen na alle klaagzang over leegstaande win kels, moeizame bouwprojecten en ander stedelijk ongemak. Ze parkeerde haar autootje en liep die koopavond door de stad. Lopend door de winkelstraten en over het Bellamypark raakte ze in een steeds beter humeur. Maandag op haar werk, in Mid delburg, zei ze. „Zeg, nog eens wat. Vlissingen is eigenlijk best mooi. Om daar direct aan toe te voe gen: „In het donker..." ZIERIKZEE - Hoor de wind waait door de bó men.... klinkelt het carillon vrolijk. Euhhh, Sinter klaas is toch al weer even het land uit? In Zierik zee nog niet. Terwijl iedereen zich laaft aan Stille Nacht en Jingle Bells strooit het carillon van Zie rikzee nog Sint Nicolaasdeuntjes uit over de stad. Het carillon, waarvan het repertoire in verschillen de muziekgroepen is opgedeeld, had rond de 20e automatisch moeten doorschakelen van advents- naar kerstmuziek. Om onbekende redenen scha kelde het klokkenspel echter terug. Gisteren is het euvel verholpen. foto Marijke Folkertsma Voordelige minicruise Engeland per luxe cruiseferry Nu ook boekbaar van januari t/m maart! www.kras.nl/29158 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65