twee eindtoernooien PZC Jaarboek 2008 Nu verkrijgbaar Z pzc Dinsdag 23 december 2008 3 7 len en infectie je dan de das om doetvis dat heel frustrerend." Als ze in 2009 wél van blessures en ziektes verschoond blijft, moet Wisse twee eindtoernooien kun nen halen. De eis voor zowel het EK indoor als het WK outdoor ligt binnen haar bereik, meent ze. Voor het EK indoor worden door de Europese bond vijftien meer- kampsters 'uitgenodigd'. Dat zijn de beste negen atletes op de out- doorranglijst en de beste zes van de indoorranglijst. Wisse: „Bij die eerste groep zit ik niet, maar met een goed indoorseizoen moet ik misschien wel hoog op de indoor- ranking uit kunnen komen. Ik doe begin februari mee aan een wed strijd in Tallinn en twee weken la ter is het NK in Apeldoorn. Als ik in één van die wedstrijden mijn pr - meer dan 4400 punt - haal, moet ik haast wel bij de beste zes zit ten." De limiet voor het wereldkampi oenschap in Berlijn is vastgesteld op 6090 punten. Het persoonlijk record van Wisse, die in 2007 al meedeed aan de mondiale titel strijd in Osaka en daar zestiende werd, staat op 6098. „Ook dat is normaal gesproken dus te doen", vindt ze. „Ik train dit seizoen wat meer op hoogspringen en speer werpen, omdat die onderdelen in 2008 wat tegenvielen. Ik ga ervan uit, dat ik dit jaar weer ergens een pr kan halen." Jolanda Keizer ligt al op koers voor het WK. De jonge olympiër heeft al aan de eis voldaan en hoeft in 2009 alleen nog maar vormbe houd - 5900 punten - te tonen. Mogelijk krijgt Yvonne Wisse ook nog concurrentie van Laurien Hoos en Karin Ruckstuhl, die te rugkomen van blessures. Neder land mag maar drie meerkamp- sters naar Berlijn uitzenden. 2008 in vogelvlucht 3 februari: Op het NK meer kamp in Gent pakt Wisse de na tionale titel met 4423 punten. Op drie van de vijf onderdelen noteert ze een pr. 11 mei: In het Italiaanse Desen- zano haalt Wisse in haar eerste zevenkamp 5975 punten. 1 juni: In het Oostenrijkse Göt- zis benadert ze met 6098 pun ten (een pr) de olympische li miet van 6159. Ze moet nog één procent winst zien te boe ken voor een ticket naar Peking. 25 juni: Wisse meldt zich van wege een bacterie-infectie af voor de Europa Cup in Henge lo, waar ze een nieuwe limietpo ging wilde doen. 6 juli: op het NK atletiek in Am sterdam pakt Wisse zilver op de 100 meter horden en bij het hoogspringen. 25 juli: De laatste limietpoging in het Franse Albi mislukt. De Vlissingse merkt na zes onder delen dat ze het niet gaat red den en staakt haar wedstrijd. 10 augustus: Terwijl in Peking de olympische meerkamp wordt afgwerkt, pakt Wisse na een korte vakantie haar trainin gen weer op. 14 september: In het Franse Ta- lence sluit ze het seizoen af met 6029 punten. Podiumplaats voor Lavrijssen in Cent gent - Bij een baanomnium in Gent voor elite-dames is Birgit La vrijssen als derde geëindigd. Anne Eversdijk, eveneeens uit Kapelle, werd vierde. Het omnium bestond uit een scratch over 4 km, een puntenrit over 10 km'en een achtervolging over 2 km. De Kapelse juniore Lavrijssen won de scratch, terwijl ze in de punten- koers als vierde eindigde. Robby De Muynck blijft bij Breskens breskens - Robby de Muynck, mo menteel als trainer aan zijn twee de seizoen bezig bij zondag-vier deklasser Breskens, zal ook vol gend seizoen de ploeg uit het Zeeuws-Vlaamse visserdorp onder zijn hoede hebben. Jos de Wilde, de assistent van De Muynck, tekende eveneens bij. Hij is momenteel aan zijn eerste sei zoen bezig bij Breskens. BC Terneuzen ten onder tegen Blue Sky terneuzen - In de tweede klasse van regio Zuid-West leden de bad mintonners van BC Terneuzen een 6-2-nederlaag tegen Blue Sky. Chantal Dieleman en Barbara van de Water wonnen allebei een par tij in het enkelspel. Tegen Blue Sky werd eerder de tot dusver eni ge zege (5-3) behaald. Hoek 2 verovert de eerste-periodetitel ridderkerk - De reserves van hoofdklasser Hoek veroverden de eerste-periodetitel in het restant van de uitwedstrijd tegen Rijsoord - 2. Eerder dit seizoen moest dit duel acht minuten voor tijd ge staakt worden toen de grensrech ter van Rijsoord onwel werd en kort daarop overleed. In de resterende tijd kwam in de 2-2-tussenstand geen wijziging Flip Salomé vijfde in schaatsmarathon breda - In de Ci en C3(mas- ters)-klasse van het marathon- schaatsen behaalde Flip Salomé uit Breskens een vijfde plaats. Peter van Waes uit Aardenburg werd op het kunstijs van Breda dertiende. Het betrof de derde wedstrijd van het seizoen in de regio zuid. Ruim vijftig rijders reden hun wedstrijd over zestig rondes. De Blauwe Tulp klopt The Chat terneuzen - In de eerste klasse van het Orevo-zaalvoetbal won De Blauwe Tulp met 6-1 van The Chat. De Schoondijkenaren gaan hier door op de tweede plaats de win terstop in. Andere concurrenten Trendy Telecom en Signtex/De Sutter wonnen beide. Een prachtig jaaroverzicht van het belangrijkste Zeeuwse nieuws, verzameld in een boek dat iedere Zeeuw in zijn boe kenkastzal willen zetten! Het boek bevat honderden nieuws feiten, weergegeven in prachtige foto's voorzien van bijschrift. Het PZC jaarboek 2008 is verkrijgbaar bij: BESTELBON PZC JAARBOEK 2008 U betaalt 9,95 plus 2,50 verzendkosten per Jaarboek. U ontvangt het jaarboek binnen 2 weken. Bruna Postkantoor Szydlowskiplein 20-22 Axel Remortel Gentsestraat 26 1 Hulst Kantoorboekhandel Basting Raadhuisplein 9a Oostburg Boekhandel Ultee Walplein 12 Sluis Boekhandel Remortel Nieuwstraat 25 Sluis Multi Tabaksshop Havenstraat 38 Terneuzen Bruna Alvarezlaan 64 Terneuzen Om Ov geboortedatum i aantal jaarboeken I Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia - PZC om éénmalig het verschuldigde bedrag af te I schrijven. Het verschuldigde bedrag kan alleen door middel van een éénmalige incassomachti- ging voldaan worden. Betaling vindt plaats via Wegener NieuwsMedia. i bank-/gir0rekening U kunt het boek ook bestellen op www.pzc.nl/lezersextra of door het insturen van de bon. U betaalt dan 9,95 2,50 verzendkosten. Stuur de volledig ingevulde bon naar PZC, Afd. Consumentenmarketing, Postbus 3229,4800 MB Breda Of ga naar: www.pzc.nl/lezersextra en vul het bestelformulier in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63