Studie naar verloederde campings I té ft? st. David's Met THOP-klas geen verloren jaar Kloosterzande meer bij verkeerde keuze opleiding HALVE PRIJS! Kerstkaarten te kijk in bibliotheken Kloosterzande en Hulst z PZC Dinsdag 23 december 2008 25 College Sluis gaat aan de slag met toeristisch plan van PvdA. door Frank van Cooten SLUIS - Het instellen van eln her structureringsfonds om van daar uit verloederde kampeerterreinen en gedateerde vakantiehuizen in West-Zeeuws-Vlaanderen op te knappen is niet een, twee, drie ge regeld. Daar is nog heel wat onder zoek voor nodig. Het Sluise college van burgemees ter en wethouders reageert hier KLOOSTERZANDE - Op uitnodiging van de stichting De Kerk in Kloos ter is er zaterdag in de Hof te Zan- dekerk te Kloosterzande een con cert van het mannenkoor St. Da vid's Minstrels uit IJzendijke. Het optreden, dat om 20.00 uur be gint, maakt deel uit van de zogehe ten Warme Winterconcerten, die in het kader van Religieus Erfgoed zijn georganiseerd. Het repertoire van de St. David's Minstrels is uitgebreid en bestaat uit barbershopsongs, cultuur-, volks- en romantische liederen, ne gro spirituals en operastukken. Kaarten voor het concert in Kloos terzande zijn verkrijgbaar bij de kerk of via telefoonnr: 0114-671570. mee op een voorstel van de PvdA om op deze manier het toerisme een impuls te geven. „De analyse van de PvdA stellen we op prijs maar we moeten nog een aantal zaken inventariseren zo als het aantal verloederde terrei nen. Het instellen van een fonds moet juridisch worden getoetst", aldus wethouder Maria le Roy. Volgens Chris van de Vijver (Libe raal Sluis) is iets vreemds aan de hand. Ze refereert aan het herstruc tureringsfonds woningbouw waar potentiële bouwers twintigdui zend euro in moesten stoppen al ROC Westerschelde laat leerlingen zich beter oriënteren op keuze. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Stel, je bent bezig met een opleiding, maar zo rond de kerst kom je er achter dat je een verkeerde keus hebt gemaakt. Voorheen zat er niets anders op dan het jaar 'uit te zitten', maar dat hoeft nu niet meer. Als eerste in Zeeland start het ROC Wester schelde in januari met een zoge noemd THOP-programma. Dat staat voor Traject Her Oriëntering Programma. Het biedt de deelne mers de mogelijkheid om zich te vorens te mogen bouwen. Het fonds ging overigens toch niet door, maar de gemeente vond het systeem juridisch waterdicht. „En nu moet het weer worden onder zocht. Vreemd." PvdA-raadslid Joop Wielakker, de indiener van het voorstel, beseft dat zijn plan niet volledig is dicht getimmerd. „Natuurlijk is het niet De gemeente Sluis gaat onder zoek doen naar de hoeveelheid verloederde campings en geda teerde vakantiehuizen in West-Zeeuws-Vlaanderen. oriënteren op hun eigen mogelijk heden, affiniteit en motivatie voor een bepaald beroep of beroepsrich ting. Daarnaast is er ook aandacht voor mogelijke vervolgopleidingen met voorbereidende programma's of stages. De THOP-klas leidt niet alleen toe naar opleidingen van het ROC Westerschelde. Ook leer lingen die bijvoorbeeld denken aan uniformberoepen of aan groen zijn welkom. Aan het eind van het traject weet een leerling op welke opleiding hij of zij wil in schrijven. De verloren tijd van de tussentijdse uitstroom uit de vori ge opleiding wordt ingevuld door vakgerichte activiteiten zoals stage. „Stel ik heb een verkeerde keuze concreet en natuurlijk zitten er al lerlei haken en ogen aan. Er zal nog veel onderzoek nodig zijn. Ik heb louter voorzetten willen ge ven." Dat had Wielakker beter kunnen laten, vindt Johan Pro voost (WD). Hij maakt gehakt van het PvdA-plan. De bedoeling is dat van elke nieuwe vakantiewo ning vijfduizend euro in het fonds wordt gestopt. Provoost vindt dat totaal ongepast. Ondernemers die investeren in hun bedrijf dragen volgens hem al hun steentje bij door te investeren in natuurontwikkeling. Dat zijn ze gemaakt", zegt coördinator Gré Krijn. „Dan ga ik naar mijn men tor of decaan (die waren dat na tuurlijk allang opgevallen want mijn motivatie en daardoor ook mijn prestaties vallen tegen) en die kan mij opgeven voor de THOP-klas." Er zijn niet alleen uit het ROC aanmeldingen, maar ook van de havo, waar vmbo'ers door gestroomd zijn naar 4 havo. Deze leerlingen wisten bijvoorbeeld nog niet precies wat ze wilden en zijn dan maar havo gaan doen. „Maar dat valt dan vies tegen en tegen de kerst wordt duidelijk dat ze dat niet gaan halen." Een gesprek moet dan duidelijk maken of zo'n leerling geholpen is met THOP. verplicht om hun camping te ver beteren of uit te breiden. „Daar nog eens vijfduizend euro per nieuwe vakantiewoning bovenop te doen, vind ik totaal ongepast. We hebben al ontwikkelaars weg gejaagd. De onderkant van de markt zal zelf in beweging moeten komen als oude vakantiehuizen niet meer worden verhuurd." Volgens Wielakker heeft Provoost het voorstel niet goed gelezen. „Die vijfduizend euro per woning is een bedrag dat de ontwikkelaar toch al aan de gemeente moet be talen." Taakstraf voor het bezit van kinderporno MIDDELBURG - Een 59-jarige inwo ner van Sluis krijgt een taakstraf van 240 uur en is zijn pc kwijt. Die straf is hem gisteren opgelegd door de rechtbank in Middelburg wegens bezit van kinderporno. Er werd een taakstraf van 180 uur, 2500 euro boete en verbeurdverkla ring van de pc geëist. Justitie kwam de man op het spoor naar aanleiding van een Duits onder zoek. Bij een huiszoeking, oktober 2006, trof de politie 131 foto's en 246 films op de harde schijf aan. Naakte automobilist valt Vlissingse lastig VLISSINGEN - Een onbekende auto mobilist heeft zondagavond een 18-jarige vrouw uit Vlissingen in haar woonplaats lastig gevallen. Het slachtoffer merkte dat vanaf het Stadhuisplein een auto achter haar bleef rijden. Enkele straten verder passeerde de automobilist de vrouw en opende het portier. Hij zat naakt achter het stuur. De vrouw liep snel naar de voordeur van een huis waarna de openbare schennispleger er vandoor ging in zijn Fiat Panda, aldus de politie. Gevangenisstraf voor Terneuzense overvaller MIDDELBURG - Een 41-jarige Terneu- zenaar is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van 300 da gen, waarvan 160 voorwaardelijk. De straf is gelijk aan het voorar rest. Ook moet hij, als hij vrij komt, zich direct melden bij de stichting Door. De Terneuzenaar beroofde op 25 augustus in zijn woonplaats twee bejaarde dames van hun tasjes en uit een schuur tje stal hij diverse gereedschappen. UITVERKOOP! Winter 2008 V.A. 2 STUKS NU ALLES m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- DELSCHER Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur. KLOOSTERZANDE - Het is natuuurlijk de tijd van het jaar maar zowel in de bibliotheek in Klooster zande als in de leeszaal in de Hulster Den Dullae- rt zijn deze weken kleine exposities van kerst kaarten ingericht. In Hulst zijn ze afkomstig van mevrouw M. Gelderland. Ze maakt kaarten voor alle gelegenheden. Deze hobby oefent ze al jaren uit. Zij is creatief en past bij het maken steeds weer nieuwe technieken toe. Ook de materiaal keuze wordt nogal eens veranderd. De kaarten zijn te bezichtigen tijdens de openingstijden van de bieb. In Kloosterzande (foto) toont mevrouw M. Pauw els tot 5 januari haar collectie zelfgemaakte kerst kaartjes. Evenals haar collega in Hulst beheerst ze diverse technieken. In Kloosterzande expo seert ook mevrouw D. Covens grafiek en aquarel len. foto Camile Schelstraete MintfrpK in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59