wijnen, niet van etiketten Corporatie bouwt door Fa. Gebr. Karelse TNT bij Dethon Uitvoering projecten Sluis moet sneller Redelijke respons op verslavingsclub z PZC Dinsdag 23 december 2008 23 Sommelier Paul Wallaert met een fles Gentil d'Alsace 2007, een prima wijn voor de kerst. „De uitdaging zit 'm in het ontdekken van fantastische wijnen van onbekende chateautjes tegen aantrekkelijke prijzen." foto Peter Nicolai van dure wijnhuizen. „Maar de uit daging zit hem in het ontdekken van fantastische wijnen van onbe kende chateautjes tegen aantrekke lijke prijzen." Zo heeft Wallaert tij dens een vakantie een keuterwijn- boertje gevonden die een uitgele- wenst haar relaties een goede Kerst en een gelukkig 2009 toe. Fa. Gebr. Karelse Perduinsweg 9 4371 SC Koudekerke 0118-628255 TERNEUZEN - Het werkvoorziening- schap Dethon hoopt begin vol gend jaar ook ruimte te kunnen verhuren aan TNT-post. Dethon verzorgt al twee jaar de pakketbe stellingen voor TNT. Met de ver huizing van TNT krijgt Dethon de volledig pakketdienst in eigen huis. zen champagne maakt. Voor twaalf, dertien euro per fles mocht hij een voorraadje meenemen. Dichter bij huis zijn er ook van dat soort voordeeltjes te halen. Zo vond Wallaert in de plaatselijke Al- di een Puisseguin Saint-Emilion Vraag bepaalt de snelheid uitvoering van nieuwe bouwplannen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De financiële crisis dwingt de Zeeuws-Vlaamse wo ningbouwcorporatie Woongoed tot voorzichtigheid bij het uitvoe ren van nieuwe bouwplannen. De snelheid waarmee de bouw in de projecten Roode Polder in Bres- kens en Buitenweg in Axel zal wor den uitgevoerd zal grotendeels door de markt worden bepaald. In Axel zal volgend jaar - in tegenstel ling tot eerdere berichten - het plan Buitenweg wel worden uitge voerd. Wel heeft Woongoed voor lopig de bouw van een klein appar 2002 van het Chateau Branda voor nog geen acht euro. Een prima wijn voor het kerstdiner, vindt de sommelier. Zelf zoekt hij geen wij nen bij de kerstmaaltijd, maar een gerecht bij de wijn. Hij heeft zijn zinnen gezet op het voorraadje tementencomplex in de eerste fase opgeschort. Mogelijk worden ook nog enkele kavels, die nu nog bestemd zijn voor twee-onder-eenkapwonin- gen, als vrije kavels verkocht. Plan Buitenweg Axel heeft in de eerste fase ruimte voor 54 woningen in verschillende typen en prijsklas sen. Overigens gaat de corporatie vol gend jaar gewoon verder met de bouw van zorgcomplexen in ver schillende kernen. Het plan Molen hof (verbouwing zorgcentrum met vervangende nieuwbouw) in Zaamslag wordt afgerond. In Sint-Jansteen hoopt Woongoed in 2009 12 huur en 8 koopapparte menten te kunnen bouwen, alsme de een groepswoning voor men- Chateau Soutard, grand cru classé uit 1998, dat voor een juiste gele genheid in de kelder ligt. „Een klas- bak, die nu perfect op dronk is. Een hertenstoofpotje bij die wijn zal het pièce de resistance van het Wallaert-kerstdiner vormen." sen met een zorgindicatie. In Phi lippine denkt Woongoed begin volgend jaar te kunnen beginnen aan de bouw van een woonzorg complex met ruim twintig zorgap- partementen in het Spuikompark. De nieuwbouw op de plek van het gesloopte bejaardenhuis De Burght in Oostburg laat nog even op zich wachten. Directeur Cees Reinhoudt van Woongoed rekent er op dat de bouw van 30 zorgap- partementen en drie groepswonin gen voor psycho-geriatrische pa tiënten medio zomer kan worden aanbesteed. Mogelijk kan dan eind 2009, begin 2010 met de bouw worden aangevangen. In Sas van Gent steekt Woongoed volgend jaar zes miljoen euro in de renova tie van de Vredesstraat. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis wil noodlijdende plaatselijke bedrij ven uit de brand helpen. Die heb ben het als gevolg van de finan ciële crisis en de aankomende re cessie moeilijk. De gevolgen daarvan zullen vol gend jaar goed merkbaar zijn, vreest de Sluise gemeenteraad. Daarom is door de raad een motie van de PvdA aangenomen een aan tal gemeentelijke projecten voor uit te schuiven om de orderporte feuille van plaatselijke bedrijven een wat dragelijker aanzien te ge ven. Zonder actie kan de werkgele genheid in de gemeente sterk on der druk komen te staan, vreest de PvdA. De gemeente kan een im puls geven aan de bedrijven en de werkgelegenheid door onder ande re infrastructurele werken vooruit te schuiven. De investering is reeds gereserveerd of is beschik baar in reserves en fondsen. De Sluis gemeenteraad nam deze motie over met tien voor en zeven tegen. Het college komt nog in ja nuari met een brief waarin de mo gelijke projecten staan die versneld uitgevoerd kunnen worden. De motie dient ook als oproep aan andere gemeenten. Door allerlei aanbestedingsregels kan een ge meentelijke overheid slechts be perkt sturen op aanbesteding bin nen Sluis zodat het dus nog maar de vraag is of een plaatselijk be drijf een gemeentelijke klus krijgt. Daarom moeten meerdere ge meenten de noodzaak van plaatse lijke werkgelegenheid onderschrij ven. TERNEUZEN - De oprichting van de stichting 'Geboeid door het leven' die op evangelische grondslag hulp wil bieden aan mensen met een verslaving heeft redelijk wat respons opgeleverd. Volgens initia tiefnemer Cors Ephraïm bezoch ten in de zeventig belangstellen den de twee lezingen van de stich ting. „Verder hebben we drie hulp vragen ontvangen van mensen met verschillende vormen van ver slaving", zegt Ephraïm. De Terneu- zense huisarts wil de komende twee jaar met lezingen de stich ting, die werkt met vijftig vrijwilli gers, verder uitbouwen. De stich ting richt zich nadrukkelijk op lich te verslavingsvormen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57