Crisis valt niet lokaal te bezweren PZC 21 Celstraf voor ontucht NEWCASTLE ZEEUWS-VLAANDEREI 27 Uurdienst fietsvoetveer Dinsdag 23 december 2008Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen kan zich opmaken voor zwaar economisch jaar. door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - De oproep van ver schillende politieke partijen (PvdA en PvZ) aan lokale en provinciale overheden om regionale projecten versneld uit te voeren en daarbij vooral bedrijven uit de eigen streek te betrekken is sympathiek, maar zal weinig bijdragen aan het economisch herstel. Dat stelt secretaris Wies Saman van de Kring van Werkgevers in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Volgens Saman valt de huidige cri sis 'lokaal niet te bezweren'. „De Partij voor Zeeland pleitte vo rige week nog voor het sneller aan leggen van de kanaaltunnel bij Sluiskil, maar tijdens diezelfde ver gadering werd Zeeland al gecon fronteerd met de eerste vertraging. Er zullen er, denk ik, als straks de grondverwerving volop op gang komt, nog meer komen. Het is niet realistisch om te denken dat lokale overheden met het naar vo ren schuiven van projecten het tij kunnen keren. Dat is niet zo. Bo vendien moeten ze nog oppassen met dit soort acties, omdat ge meenten dreigen hun begrotingen -overhoop te halen", zegt Saman. De grotere bedrijven in de Kanaal zone hebben het op dit moment zwaar te verduren. Dow bezuinigt fors (dertig miljoen euro) op ope rationele kosten. Twee- tot vier- Grote bedrijven in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone heb ben het zwaar en grijpen naar middelen als bezuinigingen, ont slagen en reorganisaties. honderd medewerkers van onder aannemers hoeven na cle jaarwisse ling niet meer te werken op het Dow-terrein. Na de jaarwisseling schrapt Dow mogelijk ook nog et telijke tientallen eigen banen. Zuid- chemie heeft gegrepen naar het wapen van arbeidstijdverkorting, Bij buurman Feralco is een afde ling tijdelijk gesloten. De glasfa briek in Sas van Gent schrapt onge veer dertig tijdelijke banen en Yara gebruikt de zwakke tijd om een onderhoudsstop vervroegd uit te voeren. De sectoren kleinmetaal en de bouw hebben het erg moeilijk. Sa man: „Regio's met basisindustrie die sterk afhankelijk is van de con junctuur (Zeeuws-Vlaanderen, Zuid-Limburg en de regio Eindho ven) hebben het moeilijk en dat zal voorlopig ook wel even aan houden. Oud-minister Ruding is met zijn prognose van 3 procent economische teruggang denk ik realistischer dan het Centraal Plan bureau dat maar van driekwart procent spreekt. Maar goed er zijn al voortekenen dat de staalsector medio voorjaar kan rekenen op herstel." Kunstenaars kunnen met thema kip allerlei kanten op Jongeren gaan liever naar een musical dan naar het museum Terneuzenaar viel twaalfjarig meisje in lijnbus lastig. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 46-jarige Terneuzenaar een gevan genisstraf van 218 dagen, waarvan 120 voorwaardelijk, opgelegd. Te gen de man, die een zwervend be staan leidt, was een gevangenis straf van acht maanden geëist, waarvan drie voorwaardelijk. De Terneuzenaar is schuldig bevon den aan het plegen van ontucht met een twaalfjarig meisje en het mishandelen van een politie agente. Op 12 september nam de man in Sluiskil de bus van Sas van Gent naar Terneuzen en ging naast het meisje zitten. Vrijwel on middellijk begon hij haar onzede lijk te betasten en maakte hij schunnige opmerkingen. Toen het meisje aan haar belager probeerde te ontkomen en op een andere bus overstapte, volgde de man haar en bleef haar lastigvallen. De man kon worden aangehouden toen hij enkele dagen later bij de politie aangifte deed van een gesto len fiets. Hij bleek nog een boete te hebben openstaan. Bij die aan houding, waar vijf agenten voor nodig waren, mishandelde hij een agente. ZAAMSLAG - De boedeldag in woonzorgcentrum De Molenhof in Zaamslag trok gisteren tientallen koopjesjagers. In de recreatieruimte werden spul len van de oude Molenhof verkocht die niet mee gaan naar de nieuwbouw. Vooral de koelkastjes uit de oude appartementen die voor een tientje te koop werden aangeboden, waren volgens hoofd zorg Wilma Scheele erg in trek. Maar ook elektrisch verstelbare bedden, die normaal 1300 euro kosten waren voor vijftig euro een koopje. De opbrengst van de boedeldag wil de Stichting Vrienden van De Molenhof onder andere gebrui- tcen voor een luxueuzere aankleding van de tuin bij het nieuwe woonzorgcentrum. foto Camile Schelstraete BRESKENS - Wegens regulier onder houd aan de schepen van het fiets voetveer Vlissingen-Breskens wordt in de periode van 12 januari tot 2 februari in uurdienst gevaren. De vertrektijden voor deze perio de zijn vanuit Vlissingen elk uur om .55 en vanuit Bréskens elk uur om .25. Veolia en de provincie ver wachten dat de dienstregeling van af 2 februari weer normaal is. In de vakantieperiode van 22 decem ber tot en met 2 januari geldt even eens een uurdienst. Voordelige minicruise Engeland per luxe cruiseferry Nu ook boekbaar van januari t/m maart! www.kras.nl/29158 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55