twee eindtoernooien PZC Jaarboek 2008 Nu verkrijgbaar B pzc Dinsdag 23 december 2008 37 l kampsters 'uitgenodigd'. Dat zijn de beste negen atletes op de out- doorranglijst en de beste zes van de indoorranglijst. Wisse: „Bij die eerste groep zit ik niet, maar met een goed indoorseizoen moet ik misschien wel hoog op de indoor- ranking uit kunnen komen. Ik doe begin februari mee aan een wed strijd in Tallinn en twee weken la ter is het NK in Apeldoorn. Als ik inéén van die wedstrijden mijn pr - meer dan 4400 punt - haal, moet ik haast wel bij de beste zes zit ten." De limiet voor het wereldkampi oenschap in Berlijn is vastgesteld op 6090 punten. Het persoonlijk record van Wisse, die in 2007 al meedeed aan de mondiale titel strijd in Osaka en daar zestiende werd, staat op 6098. „Ook dat is normaal gesproken dus te doen", vindt ze. „Ik train dit seizoen wat meer op hoogspringen en speer werpen, omdat die onderdelen in 2008 wat tegenvielen. Ik ga ervan uit, dat ik dit jaar weer ergens een pr kan halen." Jolanda Keizer ligt al op koers voor het WK. De jonge olympiër heeft al aan de eis voldaan en hoeft in 2009 alleen nog maar vormbe houd - 5900 punten - te tonen. Mogelijk krijgt Yvonne Wisse ook nog concurrentie van Laurien Hoos en Karin Ruckstuhl, die te rugkomen van blessures. Neder land mag maar drie meerkamp- sters naar Berlijn uitzenden. 2008 in vogelvlucht 3 februari: Op het NK meer kamp in Gent pakt Wisse de na tionale titel met 4423 punten. Op drie van de vijf onderdelen noteert ze een pr. 11 mei: In het Italiaanse Desen- zano haalt Wisse in haar eerste zevenkamp 5975 punten. 1 juni: In het Oostenrijkse Göt- zis benadert ze met 6098 pun ten (een pr) de olympische li miet van 6159. Ze moet nog één procent winst zien te boe ken voor een ticket naar Peking. 25 juni: Wisse meldt zich van wege een bacterie-infectie af voor de Europa Cup in Henge lo, waar ze een nieuwe limietpo ging wilde doen. 6 juli: op het NK atletiek in Am sterdam pakt Wisse zilver op de 100 meter horden en bij het hoogspringen. 25 juli: De laatste limietpoging in het Franse Albi mislukt. De Vlissingse merkt na zes onder delen dat ze het niet gaat red den en staakt haar wedstrijd. 10 augustus: Terwijl in Peking de olympische meerkamp wordt afgwerkt, pakt Wisse na een korte vakantie haar trainin gen weer op. 14 september: In het Franse Ta- lence sluit ze het seizoen af met 6029 punten. Bekersucces voor Roadhouse Blues zevenbergen - De poolbiljarters van Roadhouse Blues bereikten dankzij een eerste plaats in de pou le de eindronde van de regionale bekerstrijd. Tevens plaatsten zij voor het landelijke bekertoernooi waarin de beste zestien van Neder land uitkomen. In de poule werden de Rackles (Hengelo), de Gracht2 (Amster dam) en Scooby's Part TWo (Zeven bergen) met 3-2 verslagen. Cue Action handhaaft zich in de subtop vlissingen - De poolbiljarters van Cue Action haalden uit het dubbel- weekeinde de halve oogst. Thuis werd met 8-2 gewonnen van Val kenburg 2 en een dag later werd in Rotterdam met 4-3 verloren van Manglers. Atong Wu was grootver diener voor de thuisploeg door twee individuele overwinningen en een zege in de koppelpartij met Johan van Oorschot. Tweede plaats voor Mieke Evertse oude tonge - Mieke Evertse was tijdens een selectiewedstrijd voor het NK succesvol met de merrie Trisha in de klasse ZZ-licht. De amazone uit Heinkenszand werd met scores van 62.86 en 62.21 pro cent tweede. Sander Osse uit Hei- kenszand eindigde met Kashmir derde en vierde. Podiumplaats voor Lavrijssen in Cent gent - Bij een baanomnium in Gent voor elite-dames is Birgit La vrijssen als derde geëindigd. Anne Eversdijk, eveneeens uit Kapelle, werd vierde. Het omnium bestond uit een scratch over 4 km, een puntenrit over 10 km en een achtervolging over 2 km. De Kapelse juniore Lavrijssen won de scratch, terwijl ze in de punten- koers als vierde eindigde. Twee winstpartijen bokser Tuhuleruw middelburg - De Vlissingse bok- ser Quinsey Tuhuleruw heeft twee winstpartijen behaald. Bij een wedstrijd in Heerlen versloeg hij de Belg Aboulotov. Hij leidde met 10-1, toen de opponent we gens veelvuldig afklemmen werd gediskwalificeerd. In Apeldoorn won hij van de Duitser Guleryus. Tuhuleruw komt uit in het mid dengewicht in de junior B-klasse. Ad de Rooij winnaar district in librestrijd kwadendamme - Ad de Rooij van VEGABV is de nieuwe districts kampioen in poule zuid van het li- bre tweede klasse. Pieter Zweedijk uit 's-Heerenhoek werd tweede en Kees Verbeek van de organise rende vereniging Kwadendamme derde. In poule noord werd Bram van Velzen van Onda tweede. len en infectie je dan de das om doet, is dat heel frustrerend." Als ze in 2009 wél van blessures en ziektes verschoond blijft, moet Wisse twee eindtoernooien kun nen halen. De eis voor zowel het EK indoor als het WK outdoor ligt binnen haar bereik, meent ze. Voor het EK indoor worden door de Europese bond vijftien meer- Een prachtig jaaroverzicht van het belangrijkste Zeeuwse nieuws, verzameld in een boek dat iedere Zeeuw in zijn boe kenkast zal willen zetten! Het boek bevat honderden nieuws feiten, weergegeven in prachtige foto's voorzien van bijschrift. Primera Ko!veniershofl3 Goes Krijger Tabak Kreukelmarkt IA Goes Boekhandel Paard Van Troje Lange Vorststraat 2 Goes Bruna Lange Vorststraat 14 Goes Bruna Postkantoor Dorpsstraat 10 Heinkenszand Le Grand Bazar Veerweg 14 Kamperland Boekhandel lèctori Weststraat 9-11 Kapelle Le Grand Bazar Hoofdstraat 46 Kortgene Boekhandel Heijboer Ring 66 Sint Annaland Boekhandel Dieleman Dalemsestraat 23 Tholen Boekhandel Hoekman Noordzandstraat 34 Yerseke BESTELBON PZC JAARBOEK 2008 >cg U betaalt 9,95 plus 2,50 verzendkosten per Jaarboek. U ontvangt het jaarboek binnen 2 weken. - OM Ov 1 GEBOORTEDATUM I I AANTAL JAARBOEKEN Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia - PZC om éénmalig het verschuldigde bedrag af te schri|ven. Het verschuldigde bedrag kan alleen door middel van een éénmalige incassomachti- ging voldaan worden. Betaling vindt plaats via Wegener NieuwsMedia I BANK/GIROREKENING I HANDTEKENINGDATUM I i Stuur de volledig ingevulde bon naar i PZC, Afd. Consumentenmarketing, Postbus 3229,4800 MB Breda i Of ga naar: www.pzc.nl/lezersextra en vul het bestelformulier in. U kunt het boek ook bestellen op www.pzc.nl/lezersextra of door het insturen van de bon. U betaalt dan 9,95 2,50 verzendkosten. Het PZC jaarboek 2008 is verkrijgbaar bij:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53