leider van het schaatspeloton en bewondering pzc Dinsdag 23 december 2008 35 Troy Douglas wordt nieuwe estafettetrainer papendal - De Atletiekunie heeft Troy Douglas aangesteld als de nieuwe coach van het mannenesta- fetteteam. Douglas volgt Wigert Thunissen op, die als bondscoach talentontwikkeling sprint de ver antwoordelijkheid krijgt over het totale sprintprogramma. De 46-ja- rige Douglas sprintte zelf jarenlang op topniveau. Zijn grootste succes behaalde hij met de Nederlandse mannenploeg die op het WK van 2003 (Parijs) brons veroverde op de 4x100 meter. Telefonica Blue wint etappe Ocean Race singapore - Telefonica Blue heeft gisteren de derde etappe van de Volvo Ocean Race gewonnen. De Spaanse zeilboot, met de Neder landse schipper Bouwe Bekking, bereikte in de avonduren (plaatse lijke tijd) als eerste het eindpunt Singapore. Klassementsleider Erics son 4, winnaar van de eerste twee etappes, kwam als vierde binnen. De boot blijft aan kop in klasse ment met 35 punten. Drie zeilbo ten, met de Nederlandse Delta Llo yd, worden later in Singapore ver wacht. Zwembond in actie tegen zwempakken lausanne - Zwemcoach Jacco Ver- haeren heeft de wereldzwembond Fina in beweging gekregen met zijn kritiek op de hypermoderne zwempakken. De bond laat voorlopig geen nieu we revolutionaire zwemkleding toe in de wedstrijden en belegt voor 20 januari een speciale bijeen komst. Alle toonaangevende fabri kanten van zwemkleding zijn uit- i Oudejaarstrekking ■■SBj 31 december 2008 jaar? Als hij het goed doet, zal zijn vertrek straks iedereen bitter stem men", zei de man die zowel bin nen als buiten het veld in alles de tegenpool is van Beckham. Het lot wil ook nog dat Gattuso net is geo pereerd en zijn plek wel eens zou kunnen worden ingenomen door Beckham, al zal dat pas mogen vanaf 7 januari. Beckham zei in maart terug te zul len gaan naar Californië. Maar nie mand die in Italië gelooft dat daar mee het Italiaanse avontuur afgelo pen zal zijn. Men weet dat Beek- ham zijn contract eenzijdig mag opzeggen. Nu krijgt hij naast het Galaxy-salaris 100.000 euro per maand, plus de helft van alle neve ninkomsten die het merk Beek- ham Milan zal helpen te genere ren. Zal hij blijven? Dat ligt natuur lijk ook aan zijn Posh, de regisseur van het glamourduo. Mevrouw Beckham, al door de Italiaanse pers op de hak genomen vanwege het zelf ontworpen 'duikerspak' waarin ze zaterdagavond ver scheen, heeft aangegeven dat het voor hun drie kinderen beter is dat ze in Amerika naar school blij ven gaan. Ze wil dus eerst de kat uit de boom kijken. Dat zullen de Beckhams op aandringen van Vic toria doen vanuit de presidentiële suite van het hotel Principe di Savoia, waarover ook Madonna zo enthousiast was. Met een eigen lift, zwembad, sauna en gym, is de heilige privacy gegarandeerd. En die 15.000 euro per dag zijn voor haar man geen probleem. HopfÖtyÜ? Bruna Axel Szydlowskiplein 14-16 4571 EX Axel Tel. 0115-533332 Rus en Huta Galung tennissers van het jaar utrecht - Jesse Huta Galung en Arantxa Rus zijn uitgeroepen tot de tennissers van het jaar. Bij de mannen liet Huta Galung met 44 procent van de stemmen Robin Haase (31 procent) en Thiemo de Bakker (11) achter zich. Huta Ga lung won de Siemens Open en plaatste zich met het Daviscup- team weer voor de wereldgroep. Rus (73 procent) hield Michaëlla Krajicek (15 procent) achter zich. Doolaege Drogisterij Szydlowskiplein 12 4571 EW Axel Tel. 0115-565186 Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Koop nu uw oudejaarsloten bij: Primera yiissingen Walstraat 189 4381 GR Vlissingen Tel. 0118-440037 Het winnende lot koopt u bij Primera Vlissingen Primera Anthony Burger Korte Delft 7 4331 AT Middelburg Tel. 0118-633574 Primera van 't Westende Winkelcentrum Dauwedaele Vrijlandstraat 87-89 4337 EC Middelburg Tel. 0118-613680 Bruna HEINKENSZAND Dorpsstraat 10 4451 BC Heinkeszand Tel. 0113-563839 Vanaf nu wil Erben Wennemars alles schaatsen wat er te schaatsen valt. Het is immers aftellen geblazen voor hem. Het is zo 2010 en dan zwaait hij af. foto Francois Wieringa derd meter sneller dan menige man uit de B-groep! „Ik geloof in de goedheid van men sen. Bovendien kan Wolf gewoon heel goed en hard schaatsen. Maar nu hebben we het over doping en daar wil ik het niet over hebben." Sven Kramer moet jou in 2010 olym pisch goud gaan schenken op deploe- genachtervolging, heb je nog niet zo lang geleden gezegd. Maar hoe zeker ben jij daarbij? „Dit onderdeel past bij mij, ik ben gemaakt om in een treintje te rij den. Van oorsprong kom ik uit het marathonschaatsen. In tegenstel ling tot sommige anderen zie ik de ploegenachtervolging ook als een volwaardig onderdeel. Ik heb aan drie Olympische Spelen meege daan, dus ik weet wel hoe moeilijk het is om goud te winnen." Overtuigd zijn van je eigen kwalitei ten lijkt me een belangrijke eigen schap voor een topsporter. Mentale kracht onderscheidt jullie van 'gewo ne' mensen. „Veel mensen schieten meteen in de verdediging, denken dat ze iets niet kunnen; ik denk juist in moge lijkheden. Ik denk bijvoorbeeld dat ik ook goed kan roeien en goed kan hardlopen. Pas als bewe zen is dat ik het niet kan, leg ik me erbij neer. Ik dacht bijvoorbeeld dat ik kon shorttracken, maar dat bleek toch moeilijker dan ik dacht. Je moet altijd willen blijven leren. Als je denkt: dit is de manier en ik draai het riedeltje wel even af, ga je d'r aan. Ik sta open voor veran deringen." Zoals de klapschaats. „Die klapschaats is een geweldige uitvinding geweest. Voor die tijd keek ik altijd wie achter mij waren geëindigd in plaats van wie voor me zaten. Ik was altijd blij als een Fin en een Fransman meededen, want die hield ik sowieso achter me. Toen ik nog junior was, was ik altijd bang voor wedstrijden. Op vrijdag dacht ik al: laat het alsje blieft zondagavond zijn, dan is het tenminste weer voorbij. Nu ben ik een competitiedier. Als ik een su- doku maak, leg ik er het liefst een stopwatch naast. Als ik schaats, vind ik het heerlijk om de adrenali ne door mijn lichaam te voelen gie ren. Bij de start heb ik al een hart slag van 140 - en dan heb ik dus nog helemaal niks gedaan." Misschien zijn er wereldwijd wel veertig Wennemarsen en dertig Kra mers met dezelfde aanleg, alleen schaatsen die mensen niet „Die veertig Wennemarsen zullen er vast zijn, want zo bijzonder ben ik niet, maar Kramer is wel een uit zonderlijk fysiek talent. Ik geniet ervan om hem te zien groeien. We moeten ook koesteren dat er nog rek in onze sport zit. Door innova ties als de klapschaats en nieuwe trainingsmethoden worden de tij den nog steeds verbeterd. Sporten als wielrennen en atletiek zijn bijna uitontwikkeld en dan zie je dus dat sporters naar andere mid delen grijpen om zich te verbete ren." Doping, bedoel je. Schaatsen als sport leent zich er ook voor: er wordt een enorme krachtsinspanning van jullie verwacht, de belangen zijn groot - zeker in Nederland - en er gaat sinds enkele jaren veel geld in om. „Ik zou niet weten of doping duur is. Ik heb het nog nooit gezien en het is me ook nog nooit aangebo den. Doping zal ongetwijfeld hel pen, maar ik denk dat schaatsen vooral een technische sport is. Noem me naïef, maar ik heb ook nog nooit iemand verdacht." Geloof jij dat Jenny Wolf naturel sprintDie vrouw is op de eerste hon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51