Prioriteit voor parkeerproblemen Geen noodkrediet voor maatschappelijk werk 6100 euro voor het Glazen Huis V.A. 2 STUKS NU ALLES HALVE PRIJS! DELSCHER B pzc Dinsdag 23 december 2008 25 Tholen pakt komende jaren veel knelpunten in het verkeer aan. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen wil volgend jaar de parkeerproblemen in diverse straten oplossen. Onder meer de Tuinstraat in Sint-Anna- land en de Garnalenstraat in Tho len staan op het programma. Ook andere verkeersknelpunten wil de gemeente de komende jaren aan pakken, zo blijkt uit het Gemeente lijk Verkeers- en Vervoersplan. De Garnalenstraat in Tholen-stad is voor 2009 op de planning gezet. Door de huidige parkeervakken ef ficiënter in te delen en groenstro ken te gebruiken, denkt de ge meente vijftien extra parkeerplaat sen te kunnen creëren. In de Tuin straat in Sint-Annaland kunnen twaalf nieuwe vakken worden aan gelegd door het plantsoen te be nutten. Ook in het gebied Regen- tessestraat, Oudelandsestraat en Oudelandsepoort in Tholen wil de gemeente volgend jaar maatrege len nemen. In die eerste straat heeft ze een perceel gekocht waar op dertig plaatsen komen. In het verkeersplan worden overi gens meer straten genoemd waar het aantal parkeerplaatsen niet al tijd voldoende is. Het gaat om on der meer het Bos in Stavenisse, de Julianastraat in Sint-Annaland en de Kreeftenstraat in Tholen. Hier voor de smalle en drukke Molenstraat in Oud-Vossemeer is nog geen oplossing bedacht. foto Dirk-Jan Gjeltema voor bestaan nog geen uitgewerk te plannen. Het is overigens niet gezegd dat de gemeente altijd voor oplossingen zorgt. Als er in een na bij gelegen straat nog wel ruimte is, kunnen mensen hun auto daar parkeren. De gemeente vindt het redelijk dat mensen maximaal hon derd meter moeten lopen. Het verkeers- en vervoersplan gaat over meer dan parkeren alleen. Een overzicht van een paar andere concrete plannen: Alle bushaltes in de gemeente worden vóór 2015 toegankelijk ge maakt voor gehandicapten. Daar bij kan gedacht worden aan ribbel tegels en een verhoogd perron. In 2010 heeft elk dorp alvast één toe gankelijke halte. Tussen Poortvliet en de Thoolse brug komt een route voor het land- bouwverkeer. Dat hoeft dan niet meer door de bebouwde kom van Tholen en over de provinciale weg tussen Tholen en Poortvliet. In Sint-Maartensdijk, Poortvliet, Stavenisse en Sint Philipsland be kijkt de gemeente welke gevaarlij ke situaties zich rondom de scho len voordoen om daarna wellicht maatregelen te nemen. Langs de Stoofweg in Sint-Anna land wil de gemeente in samen werking met het waterschap een vrijliggend fietspad aanleggen. De gemeente wil samen met en kele huisartsen een proef starten om de gevaren van autorijden in combinatie met medicijngebruik onder de aandacht te brengen. Er komt een pilot met 'confron terende borden' langs de weg. Nu zijn de borden over veilig rijgedrag volgens de gemeente nogal 'vrien delijk'. Een confronterende cam pagne, zoals bij vuurwerk, zou een stuk effectiever zijn. De Broemcursus, een rijvaardig- heidstest voor vijftigplussers, gaat door. Er is veel belangstelling. Voor de Oud-Vossemeerse Mo lenstraat wordt nog geen oplos sing gepresenteerd. Daar heeft de gemeente meer tijd voor nodig. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen en de SMWO gaan in januari rond de tafel zitten om. de problemen bij het maatschappelijk werk op te los sen. Daarmee is een noodkrediet van maximaal 50.000 euro voorlo pig van de baan. De SMWO, die het maatschappe lijk werk in de Oosterschelderegio uitvoert, trok onlangs bij Tholen aan de bel. In die gemeente dreigt de wachtlijst op te lopen, omdat het aantal hulpvragen de afgelo pen jaren sterk is gestegen. In het begin kon dat worden opgevangen door de financiële reserve in te zet ten, maar dat kan slechts éénma lig. „Als er niet meer geld komt, moeten de extra hulpverleners die werden aangetrokken weer vertrek ken", stelde SMWO-directeur Ro my de Bruijckere onlangs. De fracties van PvdA en Christen- tholen - De Thoolse burgemees ter Willem Nuis en enkele ambte naren hebben gisteren 6100 euro overhandigd aan het Glazen Huis in Breda. Daarin maken dj's van ra dio 3FM programma's om geld in te zamelen voor de hulp aan vluch telingen. Vijfduizend euro is door het college beschikbaar gesteld om dat Tholen een millenniumge meente is. De overige 1100 euro is door de ambtenaren bijeenge bracht door het bereiden en serve ren van een rijstmaaltijd. Unie kwamen daarop met een ini tiatiefvoorstel aan de raad om een soort noodkrediet van 50.000 euro te verstrekken. Daar zien ze bij na der inzien vanaf, omdat wethou der Marianne Velthuis toezegt op heel korte termijn oplossingen te gaan zoeken met de SMWO. Die liggen volgens haar niet in het ver strekken van extra geld, maar in het afstoten van taken. De SMWO zou zich voor het maatschappelijk werk moeten beperken tot haar kerntaken. Het invullen van belas tingformulieren en schuldhulpver lening noemt Velthuis als voorbeel den van zaken, waarmee mensen ook elders terechtkunnen. De wet houder hoopt hierover afspraken te kunnen maken in het contract voor 2010. „Maar in 2009 kunnen we er al naartoe werken", zegt ze. „Zodat de SMWO het kan doen met de huidige capaciteit." UITVERKOOP! Winter 2 0 0 8 m.u.v. de lammy coats, Wolford en Armani jeans NU: Koopjeshoek met diverse MERKEN: €50,- €75,- €100,- Grote markt 11-13 Goes 0113 227607 Openingstijden: di. t/m za. 9.30 uur tot 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49