Hoop op behoud steigers Colijnsplaat Borsele haalt carbid uit de handel vioTónuidu iedereen blijft in het zadel na 22 Dinsdag 23 december 2008 PZC B Tennisvereniging De Schaepskooi wint prijs 's-heer arendskerke - Tennisvere niging De Schaepskooi uit 's-Heer Arendskerke heeft vijfduizend eu ro gewonnen voor een oefenten- niskooi. Hypotheekadviseur De Hypotheker schreef in juni een wedstrijd uit voor sportclubs in en rond Goes die dringend geld nodig hebben. Het aardigste idee kwam van de tennisvereniging. André Kuipers van De Hypotheker was onder de indruk van het voorstel van kinderen uit 's-Heer Arends kerke voor een tennisoefenkooi. Zij hadden de kooi op SGhaal ge maakt en een fotoboek. Kerstavond La Strada met Erik van den Berge goes - Muziekcafé La Strada viert kerstavond met singer-songwriter Erik van den Berge en zijn band The Crappy Dogs. Van den Berge won in 2001 de Grote Prijs van Zuid-Holland en in 2004 de Zeeuwse Belofte. Van den Berge noemt zijn muziek zelf stampende straatblues, fans ga ven hem de bijnaam 'de Bob Dylan van Zeeland'. Het optreden in La Strada begint om tien uur, de toegang is gratis. 'HET MIDDELBURGS 1H Dinsdag 30 december VEILING TE CADZAND in de Nederlands Hervormde Kerk Aanvang 19.00 uur Kijkdagen I Maandag 29 dec. van 14.00 - 20.00 uurl 1 Dinsdag 30 dec. van 10.00 - 16.00 uur O.a 4 nalatenschappen Veilingmeester A.l. Verhage 0118-627639/06-23360501 www.hetmiddelburgsveilinghuis.nl I Koor- en samenzang in kerstconcert van WWZ tholen - De Stichting WWZ-Con- certen houdt morgenavond een kerstconcert in de hervormde kerk van Tholen. Op het programma staat vooral koor- en samenzang. Te zien zijn het Groot samenge steld mannenkoor, het Korendijks en Duivelands mannenkoor, jonge renkoor Jigdaljahu, de trompettis ten Henk-Jan Drost en Maurice Veldhuizen en de organisten Step- han Volmer en Marco den Toom. Het concert begint om 19.30 uur. Wethouder Van der Weele blijft 'vooralsnog' voor sloop. door Harmen van der Werf colijnsplaat - 'Vooralsnog' houdt wethouder Kees van der Weele (CDA, beheer gemeentelijke gebou wen) vast aan de sloop van de hou ten, beeldbepalende steigers in de jachthaven van Colijnsplaat. Maar hij wil eerst eens goed praten bin nen de gemeente, voordat hij een definitief oordeel velt. Vandaar dat Van der Weele het woordje 'voor alsnog' gebruikt. Voorzitter Hendrikjan Hoffman van de dorpsraad Colijnsplaat put hoop uit deze mededeling die Van der Weele gisteravond deed tegen over de PZC. De eind vorige week in Colijnsplaat op gang gekomen actie voor behoud van de steigers heeft Van der Weele verrast. „Wij wisten niet dat dit zo leefde in het dorp." Vrijdag maakten de ondernemers vereniging en dorpsraad Colijns plaat bekend dat zeven kapitaal krachtige inwoners vijftigduizend euro beschikbaar willen stellen voor de steigers. Er komt ook een stichting tot behoud van de stei gers. Maandag kwam daar een be zwaarschrift tegen de sloopvergun ning bij. Hoffman: „Wij hopen er in goed overleg uit te komen, maar voor alle zekerheid hebben we nu ook een bezwaarschrift in gediend." Hoofdbezwaar is dat de gemeente vooraf niet heeft over legd met de dorpsraad of de onder nemersvereniging. Hoffman wijst er ook op dat de ti tel van het 27 november goedge keurde raadsvoorstel niet deed ver moeden dat het om afbraak zou Wethouder Kees van der Weele wil eerst intern overleg over de steigers in Colijnsplaat voor hij een definitief oordeel over de sloop velt. gaan. „Er stond 'voorstel tot be schikbaar stellen van krediet voor onderhoud steiger haven Colijns plaat' boven. Je denkt dan toch niet dat dit een sloopvoorstel is." In de PZC heeft er wel een stukje over gestaan, maar dat is Hoffman en veel andere dorpsbewoners ont gaan. Politiek Noord-Beveland is ver deeld. Cor Quinten (PvdA) vindt dat er een ander voorstel naar de raad moet. CDA, SGP en WD wil len afwachten wat het college van B en W doet. Ariekees Oudshoorn (Noord-Bevelands Belang) is voor sloop. Onderhoud is te duur, stelt hij, en hij zet vraagtekens bij de continuïteit van de stichting. Wet houder Van der Weele wijst erop dat de sloopopdracht al is afgege ven. „Intrekken kost waarschijnlijk geld." Ian Bom van watersportvere niging Noord-Beveland steunt de actie in Colijnsplaat. „We willen ook een kleine bijdrage aan onder houd leveren." Gemeente Borsele scherpt controle op carbidverkopers aan. Ellen Erkens HEINKENSZAND - Het wordt melk- busschiefers uit Borsele deze jaar wisseling niet gemakkelijk ge maakt. Alle carbid in de gemeente is uit de handel genomen. Geen van de geregistreerde vuurwerkver kooppunten heeft een vergunning voor het chemische goedje. Vuurwerkverkopers reageren ver baasd op het voor hen nieuwe be leid van de gemeente. Peter Traas uit 's-Gravenpolder: „Wij verko pen al vier jaar carbid, krijgen elk jaar een controleur van de gemeen te op bezoek en hadden nog nooit eerder problemen." Ook zijn collega Isaac van 't Leven van de Fixet in 's-Gravenpolder kreeg na een controlebezoek te ho ren dat zijn carbid niet meer ver kocht mag worden. „Ik stond eer Carbidschieten is populair onder plattelandsjongeren. Er bestaan zelfs offi ciële wedstrijden. foto Ab Hakeboom lijk gezegd met mijn ogen te knip peren. We hebben het altijd ver kocht en ook andere Fixet-winkels in Nederland verkopen het ge woon met het vuurwerk mee." Volgens Philip de Vree, woordvoer der van de gemeente Borsele, zijn er geen regels veranderd dit jaar. „Wij kwamen in actie nadat we za gen dat vuurwerkverkopers ook carbid opnamen in hun adverten ties. Het was ons eerder niet be kend dat ze het verkochten. Daar voor moet je namelijk een vergun ning hebben en een bijzonder vei lige opslag." Met die opslag zit het over het alge meen wel goed bij de Borselse ver kopers. Maar een vergunning ont breekt. Inmiddels zijn de meeste vuurwerkverkopers bezig met het aanvragen van zo'n vergunning. Traas: „Maar daar gaan natuurlijk weer een paar weken overheen. De jaarwisseling gaan we in elk ge val niet rédden." Volgens Piet Kluijfhout van de ge meente Veere is een carbidverbod op het Walcherse platteland niet aan de orde. Veere kent volgens hem geen carbid-traditie. Wel is er een verkooppunt in Vrouwenpol der. Het carbidschieten is in Neder land een eeuwenoude traditie, ooit ontstaan om boze geesten* te verjagen. Door carbid in een melk bus met water te mengen en in brand te steken, ontstaat een enor me knal waarbij het deksel van de melkbus gelanceerd wordt, soms wel tot tientallen meters ver. middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 46-jarige Terneuzenaar een gevan genisstraf van 218 dagen waarvan 120 dagen voorwaardelijk opge legd. De Terneuzenaar, die een zwervend bestaan leidt, werd schuldig bevonden aan het plegen van ontucht met een twaalfjarig meisje en het mishandelen van een politieagente. Op 12 septem ber nam de man in Sluiskil de bus van Sas van Gent naar Terneuzen en ging naast het meisje zitten. Vrijwel onmiddellijk begon hij haar onzedelijk te betasten en maakte hij schunnige opmerkin gen. Toen het meisje probeerde te ontkomen en op een andere bus overstapte, volgde de man haar en bleef haar lastigvallen. De man kon worden aangehou den toen hij enkele dagen later bij de politie aangifte deed van een ge stolen fiets. Bij die aanhouding, waar vijf agenten voor nodig wa ren, mishandelde hij een agente. Personeelslid betrokken bij reeks incidenten blijkt uit onderzoek. terneuzen - De medewerker van de stichting Tragel die in novem ber verdacht werd van het onheus bejegenen van cliënten krijgt de zak. De leiding van stichting Tra gel heeft de kantonrechter ver zocht om het arbeidscontract met de medewerker te ontbinden. Uit een intern onderzoek van Tra gel is gebleken dat de medewerker - die in november al op non-actief werd gezet - gehandicapten in de instelling onheus heeft behandeld in het verleden, maar ook onlangs nog betrokken was bij een aantal ontoelaatbare incidenten. In 2007 ontsloeg Tragel al twee me dewerkers die een zwaar gehandi capte vrouw zouden hebben gesla gen met een pollepel. Dit pollepel incident was voor de raad van be stuur aanleiding om opnieuw on derzoek te doen. Bij dit onderzoek bleek dat de betrokken medewer ker zowel in het verleden als on langs betrokken is geweest bij inci denten. De twee onderzoeken heb ben er inmiddels wel toe geleid dat de bejegening van patiënten standaard geagendeerd wordt op het werkoverleg van de verschillen de Tragellocaties. In-het beleid voor 2009 is cliënt-en medewerkerveiiigheid tot speer punt gebombardeerd. De Inspectie voor de Gezondheidszorg is over de kwestie geïnformeerd. door Frank Balkenende goes - Politiek gezien is het Goese Landsbanki-debacle als een nacht kaars uitgegaan. Een onafhankelijk rapport van het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeenten (BING) pleitte bestuurders en ambtenaren vrij. Bovendien was er niet in strijd gehandeld met interne finan ciële regels. Kortom, er is twaalf miljoen euro (mogelijk) kwijt, maar de raad heeft geen zwaard in handen om koppen te laten rollen. Gelokt door de hoogste rente (5,31 en 5,5 procent) parkeerde Goes dit jaar twee maal geld bij de Neder landse poot van de IJslandse bank Landsbanki Islands. Op 23 juli ging het om acht miljoen euro, op 25 september om vier miljoen euro. Hoewel De Nederlandsche Bank, voor een deel toezichthouder, al twijfels had bij de kredietwaardig heid van de Hslandse bank, zag ze zich gedwongen te zwijgen. Elke publicatie zou kunnen leiden tot do ineenstorting van Landsbanki. Begin oktober zeeg de bank toch als een kaartenhuis ineen. In de (vak)media circuleerden al langer verhalen over de uiterst wankele banksector in IJsland. Trouw en Het Financieele Dagblad lieten alarmbellen rinkelen. Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwde in juli voor de hoge risico's van het IJs landse bancaire systeem. Alleen al de torenhoge kosten voor krediet verzekeringen wekten argwaan. Die duidden er al op dat financiële transacties bij IJslandse banken met hoge risico's gepaard gaan. Goes dacht zich te hebben inge dekt door de twaalf miljoen in de posito te zetten bij de Nederlandse poot van Landsbanki in Amster- dam, omdat die onder toezicht zou staan van De Nederlandsche De gemeenteraad heeft geen zwaard om koppen te laten rollen Bank. GroenLinks-fractievoorzit- ter Carel Bruring merkte vorige week donderdag in de raad op dat de gemeente had kunnen weten dat De Nederlandsche Bank slechts beperkt toezicht had en hield. Dat staat namelijk al tijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46